קנס כספי

מצב
הנושא נעול.

logic83

New member
קנס כספי

קנס כספי
שלום! רציתי לשאול, כאשר חתמתי על הסכם העסקה בחברה בה אני עובדת לא הקדשתי תשומת לב לסעיף בהסכם ובו כתוב שאם אני עוזבת את החברה לפני תום ההסכם, כלומר לפני תום 12 חודשים לאחר חתימת ההסכם, החברה רשאית לקנוס אותי בסכום של 15,000 ש"ח בגין ההכשרה אותה עברתי, ברצוני לציין שעברתי הכשרה בת שבוע בלבד מתוך חודש הכשרה שעברו שאר עובדי החברה, מפני שהתחלתי לעבוד לפני כולם, כמו כן שכרי מסתכם ב-4000 ש"ח ברוטו. רציתי לשאול האם זה חוקי לגבות ממני קנס בסך 15,000 ש"ח באם אעזוב לפני תום ההסכם???

שיר ורד

New member
את זה יצטרך לפסוק בית הדין

קנס כספי
שלום! רציתי לשאול, כאשר חתמתי על הסכם העסקה בחברה בה אני עובדת לא הקדשתי תשומת לב לסעיף בהסכם ובו כתוב שאם אני עוזבת את החברה לפני תום ההסכם, כלומר לפני תום 12 חודשים לאחר חתימת ההסכם, החברה רשאית לקנוס אותי בסכום של 15,000 ש"ח בגין ההכשרה אותה עברתי, ברצוני לציין שעברתי הכשרה בת שבוע בלבד מתוך חודש הכשרה שעברו שאר עובדי החברה, מפני שהתחלתי לעבוד לפני כולם, כמו כן שכרי מסתכם ב-4000 ש"ח ברוטו. רציתי לשאול האם זה חוקי לגבות ממני קנס בסך 15,000 ש"ח באם אעזוב לפני תום ההסכם???
במידה ואכן יחליטו לגבות ממך את הקנס ואת לא תסכימי. אני מניח שבית הדין לא יחייב אותך בכל הקנס, אך בהחלט סביר שתחויבי בחלק ממנו.

אם מדובר ב"קנס" - זה לא חוקי בכלל.

במידה ואכן יחליטו לגבות ממך את הקנס ואת לא תסכימי. אני מניח שבית הדין לא יחייב אותך בכל הקנס, אך בהחלט סביר שתחויבי בחלק ממנו.
אם מדובר ב"קנס" - זה לא חוקי בכלל.
אם מדובר בהסכם עם פיצוי מוסכם על הפרתו, אז תלוי. אם מדובר בחברת כח אדם - אז צריכים להתקיים תנאים בשביל שיוכלו לחייב בפיצוי וכמעט אף פעם התנאים האלה לא מתקיימים. אם לא מדובר בחברת כח אדם - גם אז, לדעתי, לא יוכלו לגבות את הפיצוי המוסכם, כי אם הוא נקבע באופן קבוע בלי קשר למשך העבודה, אז ברור שהוא נקבע ללא יחס סביר לנזק שאותו היה ניתן לצפות בעת כריתת החוזה, כך שיש סיכוי גדול מאד שהוא יבוטל. במקרה שהוא יבוטל - המעביד יצטרך להוכיח מה הנזק שנגרם לו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה