קנס כספי בגין מחסור שעות עבודה בקיבוץ

Nipiy

New member
קנס כספי בגין מחסור שעות עבודה בקיבוץ

יאמר תחילה שאני במעמד של 'מועמד' בקיבוצי (יש את רוב הזכויות חוץ מזכות ההצבעה) ב31.8.8 אושרה החלטה בקיבוץ שקונסים צעירים מועמדים שלא מילאו את חובת שעות העבודה שלהם במלואה. בינתיים ניסו לאחר את ההחלטה עד שההנהלה אמרה שחייבים ליישם. לאחר חצי שנה בתחילת חודש מרץ 09, זומנתי לשיחה אצל מזכיר הקיבוץ ועם מנהלת משאבי אנוש ללא כל התראה מראש, שום מכתב ושום הסבר למה שיעמוד על הפרק בשיחה, פשוט שיחת טלפון שאמרה לי תגיע. כשהגעתי לשיחה התברר לי שעומדים ליישם עליי החלטה שאושרה בסוף אוגוסט 08. ועוד הובהר לי שאני עומד לשלם רטרואקטיבית על החודשיים לפני (ינואר ופברואר) וזאת מבלי שפירוט ההחלטה הובאה אלי מראש, מה גם שאף אחד לא הזכיר את ההחלטה במשך חצי שנה. למה לחכות עוד חודשיים על מנת לקנוס? אם הדבר היה מובא לתשומת ליבי כבר בסוף דצמבר 08 הייתי עושה משהו בנידון. עוד יאמר שחבר קיבוץ באותו מצב כמוני (מחסור בשעות עבודה) לא יקנס מכיוון שהוא חבר קיבוץ. הטענה של מזכיר הקיבוץ היתה שאת הצעירים עוד אפשר לחנך. ברצוני לדעת האם זה חוקי לקנוס רטרואקטיבית ללא כל ידיעה מראש? והאם אפליה על רקע מעמד זה או אחר היא עילה לערעור? אשמח אם מישהו יוכל להעיר את עיני בנושא. תודה.
 

הבולאי

New member
בוא ואראה לך את הצד השני.אתה אמור לעבוד זמן ,

שנקבע והוא 100%.קבלת את התמורהבהתאם לכך. מאחר ולא עמדת בתמורת העבודה ועבדת פחות מ100% אפשר לגבות ממך את ההפרש. זה לא קנס.
 

Nipiy

New member
אני מסכים איתך, השאלה שלי לא מופנית לקנס עצמו

אלא לדרך שבה נעשה הדבר. יישום ההחלטה נעשה בפעם הראשונה וללא כל התרעה. אתה לא חושב שאם החליטו בינואר ליישם את ההחלטה אבל חיכו עוד חודשיים ורק אז זמנו אותי כדי להגיד שגובים ממני על חודשיים שאף אחד בכלל לא ידע שמיישמים את ההחלטה זו הסתרת מידע.
 

מדון

New member
יש אסור חמור לקנוס עובד בדיני עבודה

אם עובד הוא עובד לפי שכר חודשי ולא מלאה את מכסת שעות העבודה על המעביד להוריד לו כמו לעובד שעתי עבור השעות שלא עבד אסור לקנוס עובד שעות עבודה לפי חוק הם 43 שעות שבועיות 186 שעות חודשיות לגבי הנוהל של קיבוצים אין לי מידע אך אתם מתוגמלים ואך אתם עובדים והאם משלמים לכם שעות נוספות
 

מדון

New member
נוסף אין לגבות עבור עבודה או זמן עבודה

רטרו אקטיבי יש לבמצעה חודש בחודשו
 

Nipiy

New member
את עניין הרטרו אקטיבי יש בכתב איפשהו?

במעמד של 'מועמד' בקיבוץ אין שעות נוספות. תעבוד יותר מה יופי, תעבוד פחות יקחו ממך כסף.
 

מדון

New member
יש חוקי עבודה אנני יודע כיצד הקיבוץ

נוהג אבל תודיע להם שאם יורידו רטרט תגיש תביעה לבית הדין לעבודה החלטה של קיבוץ הנוגדת את חוקי העבודה אנינה טופסת
 

הבולאי

New member
כאן מדון טועה.מותר להוריד אחרי תרופה של שנה

אם אכן נתברר כי קבלת כסף עודף. ההורדה,בהסכמה ובתשלומים.
 

Nipiy

New member
רק נאמר לי שגובים ממני כסף וזהו!

בלי מתן הסברים
 
למעלה