קנאה

קנאה

המילה "קנאה" מעוררת בי ויברציות לא טובות. במיוחד שמישהו אומר שהוא מקנא בי, אינסטקטיבית אני מתחלחלת. לא יודעת להסביר את זה. מהכרותי הוירטואלית עם חברי הפורום, והכרותי הפיזית עם רונית, פתאום הבנתי שכנראה תגובות המכילות את המילה "קנאה" נכתבו ברוח טובה. בפרגון. כלומר מישהו בחר להשתמש במילה מסויימת על מנת להביע דבר חיובי, ואצלי זה נתפס לא טוב. איך אצלכם? האם המילה הזו מעוררת אצלכם משהו? אולי זו שריטה בלעדית שלי? וכדי שתקנאו בי עוד יותר, קבלו עוד תמונה
(אני כבר מתחילה לשנות גישה למילה הזו..)

kagome10

New member
אני מבדילה בין שני סוגים של קנאה

כי לכל דבר יש צד חיובי וצד שלילי. אתחיל מהחיובי. "קנאת סופרים תרבה חוכמה". למשל, אני רואה את גילי, את החום שהיא מרעיפה על חברי הפורום ואת החיוביות שלה ומקנאה בתכונה זו. כתוצאה מכך, אני מנסה להיות חיובית יותר בעצמי. כמו כן, אני מקדישה תשומת לב לתכונה חיובית של גילי ומפרגנת לה. גילי, את מדהימה, ואת משמת השראה לי ולעוד אחרים
קנאה כזו מעוררת רצון להשיג לעצמי X כמו שיש ל Y. והצד השלילי הוא הרצון להשיג את X של Y. לקנא למשל, אני יכולה לרצות להשיג מחברת מסודרת שמו של אליאור, וזה חיובי. ואני יכולה לרצות להשיג את המחברת של אליאור, ובמקום לפרגן לו, לכעוס עליו על זה שהוא מעז להיות יותר טוב ממני, ולגנוב את המחברת שלו. לא אמשיך לפרט על השליליות שבקנאה, היא מוכרת לכולם. קנאה יכולה להיות חיובית ושלילית. נראה שבחברה שלנו יש לה פוטנציאל רב יותר להיות שלילית מחיובית. אבל האמת היא שהיא רק כלי. למשל, יש בתי ספר שאוסרים להביא אולר לבית הספר, מחשש לקטטות. אני בתקופה מסויימת הבאתי לבית הספר אולר פעם בשבוע, כדי לחתוך עגבניה, ביצה ו/או תפוח אדמה מבושל/אפוי. אז אפשר להשתמש באולר כדי לדקור אדם, ואפשר לחתוך עגבניה כחלק מארוחת צהריים בריאה. וכמובן, יש אולרים שמיוצרים ככלי נשק, ויש כאלו שמיוצרים ככלי מטבח. יש כלים שהם יותר חיוביים בפוטנציאל שלהם, ויש כאלו שיותר שליליים. אולם ההחלטה בנוגע לצורת השימוש שלנו בכלי מסויים היא שלנו. תמיד. BLESSED BE

Simply Miri

New member
נו- אם כך- אז אני מקנאה בך קגומה ../images/Emo9.gif

ברהיטות הכתיבה, בבגרות המאוד יוצאת דופן, בעמידה האיתנה על עקרונות...ואני יכולה להמשיך עוד אבל לא רוצה לגרום לך להסמיק מידי
.

Simply Miri

New member
בקונוטציה השלילית- גם אני מתחלחלת8 -{

האמת שחשבתי לשתף אתכם במשהו שקורה לי לאחרונה עם איזו חברה "חדשה" שלי, כי יש לי תחושה שיש קצת קנאה במערכת היחסים ביננו. (אבל אולי בפעם אחרת)... מפחיד אותי לחשוב שמישהו מקנא בי! חוץ מהשאלה של על מה ולמה, עולות בי תחושות לא נעימות של עין הרע וכל מיני כאלה לא נחמדים שעדיף לא לחשוב עליהם בכלל. אבל לאחר שקראתי את דברי קגומה המשכילה להפריד בין חיובי ושלילי, והמנתחת דברים בצורה "מעוררת קנאה"
, נזכרתי שחשוב לבדוק ולבחון כל דבר משני כיוונים ואני מסכימה עם כל מילה שהיא כתבה.

Simply Miri

New member
אה- ועוד משהו שירונת-

מלאנת'לפים
ייייים - כי לא הגבתי כשקראתי על החוויות שלך בטיול אבל שמחתי לקרוא שאת שוב איתנו פה. נעלמתי לתקופה מסויימת וכשחזרתי ולא היית, חסרת לי. מקווה שהמצבורים שמילאת ישמרו מלאים לתקופה ארוכה מספיק. כמה טוב שבאת הבייתה

מירי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

איזו התרגשות. איזה יופי לקרוא אותך שוב. קראנו לך כאן מספר פעמים, וללא הועיל. מקווה שהכל בסדר ושעוד אקרא אותך הרבה.

לא המילה מעוררת בי משהו../images/Emo5.gif

ייתכן שהמילה תיאמר בקונוטציות חיוביות לכאורה וכאלה, ואולם... התחושה שמישהו מקנא בי מעוררת בי אפילו פחד לא פעם. קרה לי לא פעם שהרגשתי שמישהו או מישהי מקנאים בי והתגובה הראשונית, לפחות הרצון הראשוני הוא להתרחק. אבל מה עושים כשזה למשל בעבודה? אני זוכרת את עצמי הולכת עם מלח בכיסים וכל מיני כאלה שהיום אני מביטה עליהם ולא מאמינה שזו אני... היום, עם מודעות אחרת, לא אכפת לי שמקנאים בי. אני מאמינה שאני "מעל זה" וזה לא באמת יכול להזיק לי (פעם חששתי מעין הרע וכאלה). אני מסרבת לראות רוע בדבר הזה ומחברת את זה איכשהו למקום טוב.

למעלה