קמצא ובר קמצא, והירי בתל אביב

קמצא ובר קמצא, והירי בתל אביב

אוי לנו אם בשבוע של ט' באב זה מה שקורה, על קמצא ובר קמצא חרבה ירושלים. חייבים לעשות. לדבר על זה, להסביר, לחנך. לומר שנטיותיו המיניות של אדם אינן קשורות להיותו אדם, להפיץ אהבה ולא שנאה. להתעקש על הכנסת תכניות ליבה לחינוך פרטי, ערבי או יהודי. לקחת חלק בפעילויות הסברה. להתקומם מול פגיעה בזכויות, ללמוד אזרחות לא כי יש בגרות, אלא כי המאבק על זכויות והדילמות הקשורות בנושא הן המפתח לחיים נורמליים וטובים פה. וזה אפשרי. אני הרי רואה סביבי אנשים שחיים כך את חייהם, ולא אדם אחד או שניים. נכון, הערב קשה. אם אכן יתברר שמדובר באירוע על רקע שנאה מגזרית, מחר יהיה קשה יותר. אבל אין זה מבטל את החיים שאנו בונים פה, את האפשרות לשפר את המקום ואת העובדה שמדובר במציאות מורכבת וקשה (שיש בה גיהנום לעיתים, אך יש בה איים שהם גן עדן).

לנושנוש

New member
זה היה פיגוע בילדים..........פשוט ככה

ולא "פשע שינאה נגד קהילה הומו לסבית" כמו שיכתבו בעיתונים.

גליה12

New member
../images/Emo16.gif תנחומי למשפחות הנרצחים

פשוט נורא , איך שנאה מעבירה אדם על דעתו גם אותי מקוממת האמירה שזה "פשע נגד הקהילה" כמו שכשייש (חלילה וחו וחס וחלילה) פיגוע במסעדה לא אומרים שהיה פיגוע נגד יהודים....אין מקום לאמירה שכזו

AYELET1

New member
גם פיגוע במסעדה הוא פיגוע נגד יהודים

(כשמדובר בפיגוע על רקע לאומני כמובן) וגם כאן זה היה כנראה (כנראה כי המנוול מסתובב עדיין חופשי - וגם חמוש יש לציין...) פגוע נגד הקהילה ההומו לסבית. אלו פיגועים שמיועדים לפגוע באוכלוסיה בעל מאפיינים מסויימים ולא באדם X או Y.

לנושנוש

New member
אני לא חושבת שצריך לטשטש את העובדה

שהילדים שנרצחו הן כן מהקהילה. פשוט כשידעתי את הגילאים זה זיעזעה אותי, גם.

ButtercupA

New member
למה את חושבת?

איזו סיבה יש לך לחשוב אחרת ממה שכתוב ומדווח?

ButtercupA

New member
ככל שתגובת הנגד תהיה יותר חזקה

אני מקווה שזה יחזק את הקהילה הזו. בנתיים ממה שאני רואה היחס הוא מאוד מחבק ומנחם. ועצם העובדה שעושים מזה סיפור כל כך רציני זה תורם לזה.

AYELET1

New member
אני תוהה עד כמה הדבר אכן נפוץ,, כלומר...

האם אנו כחברה וצאצאנו כדור העתיד אכן חשים לרוב סובלנות? האם אכן הייתם אתם או צאצאכם מוכנים לחברים ("סתם" חברים כחברים, לא כבני זוג) שהם הומו לסביים? מה לדעתכם הדעה הרווחת?

AYELET1

New member
"הדבר אכן נפוץ" כוונתי לחוסר הסובלנות

ולאו דווקא לרצח (כי גם אלו הפחות סובלניים כלפי הקהילה ההומו לסבית בד"כ לא פוצחים במסעות ירי ורצח).

לנו יש ניסיון "מעשי"

לבת יש חברה ש"יצאה מהארון" בגיל 18. לא היתה בעיה לא אצל הבת ושאר החברות והחברים ולא אצלינו.

ילדיי מוכנים לחברים כאלה. נראה להם טבעי כמו

שטבעי שיש חברים סטרייטים. גם לי לא משנה נטייתו המינית של אדם מסויים.

מחריד ומזעזע לחשוב שיש אנשים שמצוות

"לא תרצח" לא קיימת עבורם ברגע שמדובר בנטיותיו המיניות של אדם. לצערי, אני חוששת שההסתה בתקופה האחרונה (וגם לא באחרונה) נגד הקהילה עודדה אם לא הביאה למעשה הנפשע הזה.

למעלה