קמעות

קמעות ../images/Emo57.gif

עד כמה אתם מאמינים בקמעות? מתי לאחרונה יצא לכם לומר "חמסה חמסה", "בלי עין הרע"? איזו חשיבות אתם מייחסים למזוזה שבפתח ביתכם ובחדרי הבית? (למי שיש כמובן). לא פעם אני מוצאת את עצמי משתמשת באחד המשפטים שלעיל,לא מכיוון שאני מאמינה גדולה בקמעות,אלא,כנראה מכוח האנרציה,הסביבה וכו'. אני רוצה לשתף אתכם. בשבוע האחרון פקדו את ישובינו שני אסונות כבדים במיוחד,שנבעו כתוצאה מתאונות דרכים קשות בו קיפחו את חייהם זוג הורים שסיפורם המזעזע סוקר בתקשורת,ותאונה נוספת ארעה בערב החג,בה נהרג נער בן 17. בישוב התחושות קשות,השמים קודרים וכך פניהם של אנשי המקום. היום כבר הופץ בין הילדים,שכנים,שמסתובב כאן רב ובכוונתו להציע לכל התושבים להחליף את המזוזות בבתים. אישית אני לא מאמינה גדולה בקמעות וכיוצ"ב,אולם כאשר מדובר בטרגדיות כה קרובות ,אני מתחילה להאמין שיש דברים בגו. מה דעתכם? להחליף? מה חשיבות הקמעות בעיניכם?
 

סגולית

New member
אם את רוצה תחליפי

אבל תעשי סקר שוק לפני זה, כי יש לי הרגשה שהוא יעשה עלייך קופה בקלות. אגב, אצלי אין בכלל מזוזות בבית....
 
אין להן משמעות בעיניי

עד היום אין לי מזוזה על המשקוף (למרות שקיבלתי מתנה מזוזה מדהימה היא עדיין מקשטת את הסלון שלי). לך יש מזוזה בבית וכל הזמן יש לך שם אסונות... מה זה אומר ? אם אני אומר "חמסה, חמסה" או "טפו, טפו" זה בצחוק בלבד... יש לי ספר תפילין שאני נושא עימי - יותר בעל ערך סנטימנטלי מאשר אמונה בכוח הספר.
 

ליMור

New member
בהחלט כן !

לא יועיל ? בוודאי לא יזיק,,, ! אם יש קשר או אין קשר איש אינו יודע יש ילדים יש אותך ויש את קוקי כמובן למה לקחת סיכון ?
 

א נ י ה ו

New member
אני מאוד ציני בעניין

אבל... הנה סיפור ממקור ראשון, הבן של חברים שלנו, חלה בסרטן, יעצו לאבא לבדוק את התפילין, למרות הסקפטיות שלו, הוא בדק. "לבנייך" היה חצי מחוק. סיפור שני ושוב ממקור ראשון. חבר של ההורים, במצב כלכלי קשה, והבת הגיע זמנה להתחתן (בשידוכים - מה שנקרא) האבא גם טיפוס שלא האמין בברכות וכו', כמו שאמרו - אם זה לא יועיל זה בטח לא יזיק, אז הוא הלך לבקש ברכה מר' חיים קנייבסקי, על הצלחה בשידוך וכו'. אחרי חודש היא התארסה עם בחור עשיר, ששילם על כל הוצאות החתונה... סתם סיפורים ממקור ראשון (ולא העיתון...)
 
שד"י = ש-ומר ד-לתות י-שראל

המזוזה היא מצוה אשר העם היהודי רוחש כלפיה חיבה מיוחדת. נדיר לגלות בית יהודי, או משרד ובית-עסק השייכים ליהודי, בלא שתהיה מזוזה קבועה בפתחיהם. כל יהודי חש, שבלי מזוזה אי-אפשר להכנס לבית. זהו ביטוי לקשר העמוק שבו קשור כל יהודי למצוות התורה ולמצווה המסמלת אותן - המזוזה. למזוזה משמעויות אחדות. היא משמשת כסמל, "סמל מעמד" - אות למעמד יהודי. היא גם מהווה כעין תזכורת מתמדת לבתי הבית. בכל עת שהיהודי עובר בפתח שהמזוזה קבועה בו - הוא מבחין בה וזוכר את יחודו היהודי ואת התפקיד המוטל עליו בתור שכזה. אולם עיקר חשיבותה של המזוזה הוא בכך, שהיא משרה את קדושתו של הבורא בבית היהודי. את המזוזה כותב "סופר סת"ם" (אדם שמלאכתו לכתוב ספרי-תורה, תפילין ומזוזות) על-גבי קלף, בזהירות ובהקפדה, בקדושה ובטהרה. כתוצאה מכך הופך הקלף הזה, כאשר הוא נקבע בפתחי הבית, לחפץ קדוש; קדושת הבורא שורה בו. כשיהודי קובע, איפוא, מזוזות כשרות בפתחי ביתו - הוא מעמיד את הבית, על כל חדריו, תחת חסותו של הבורא. מרגע קביעת המזוזות תשרה בבית קדושתו של הקדוש-ברוך-הוא. הבית היהודי הופך על-ידי-כך למעין מקדש- זוטא לשכינה. נקודה זו מסבירה מדוע יש למזוזה סגולה לשמירה ולהגנה. כאשר הבית נמסר לרשות הבורא - מובן שהוא שומר ומגן עליו ועל המתגוררים בו. המקורות המסבירים את מהות המזוזה אף מדגישים, כי המזוזה מגינה על בני הבית גם בעת צאתם ממנו, זאת על סמך הפסוק (המתייחס כלפי המזוזה): "ה' ישמר צאתך ובואך מעתה ועד עולם" (תהילים קכא,ח). אולם ברור, שתכונה זו קיימת רק במזוזה כשרה. מזוזה פסולה מאבדת סגולה זו; הקדוש-ברוך-הוא אינו שורה בו. לכן חשוב כל כך להבטיח את כשרותן של המזוזות. כשהמזוזות הן כשרות, הן מגינות על הבית ועל יושביו והן גם מקרינות סביבן אור יהודי וקדושה. לכן מחבב עם ישראל מצוה זו ולכן נוהגים יהודים לנשק את המזוזה באהבה ובשמחה, כשם שמנשקים את בפר-התורה. (מין המקורות) חבר של קבע
 

giulietta

New member
לקמיעות ותשמישי קדושה למיניהם

אין כוח מיסטי (בעיני), אלא הם נוטעים כוחות בלב המאמינים ומכאן הצלחתם. המזוזה לא נועדה להיות כלי מיסטי אלא סימן שמזכיר לאדם בצאתו ובבואו את הקוד לפיו הוא אמור לנהל את חייו. המזוזה צריכה להיות תקינה כי האדם צריך לדקדק בהלכה זו. ההקפדה על ההלכה אמורה להביאו ממילא להקפדה על התזכורת שהיא מביאה - על קיום אורח החיים היהודי. המימד המיסטי בעיני הוא מימד של אנרגיות שמניעות אנרגיות אחרות ושהאדם הרגיל, מהמקום בו הוא נמצא איננו מסוגל לראות את התמונה כולה ואת ההקשרים שלה. וכל זה בערבון מוגבל כמובן. אולי יום אחד אתבדה.
 

Night Light

New member
במקרה שלי

סבתא שלי לימדה אותי "אם לא יעזור, בטח גם לא יזיק" וגם "את לא יודעת אם זה נכון או לא, אל תתעסקי עם זה" (לא הרשתה לי לשבת בפינה של השולחן עד שהתחתנתי...)
 

noati

New member
אוףף איתך

לקחתי לי את התגובה
איזה מזל שקראתי אתך קודם עכשיו היד תכאב לי פחות
ולגמרי ברצינות אני מאוד מסכימה איתך. זה הכל באמונה שלנו.
 

סמדר ר

New member
אם את סבורה שלמען השקט הנפשי שלך

רצוי להחליף מזוזה, וגם אם יש "מבצע" על החלפת המזוזות .... רצוי לבדוק במקומות נוספים, יש הפרשי מחירים ניכרים! באותה תאונה מחרידה אותה הזכרת, נפצעו שניים מבני משפחתי והסבתא של הבחור הפצוע נהרגה. התאונות המיותרות האלה, גובות חייהם של כך הרבה אנשים, יש כאלה ש "רק" נפצעו, אבל הופכים שבר כלי. ממש מיותר .
 
למעלה