"קישוריות מוגבלת או חסרה"

Papito

New member
"קישוריות מוגבלת או חסרה"

2 המחשבים עם XP ראוטר של EDIMAX כרטיס רשת באחד המחשבים, נותן לי את ההודעה הזו "קישוריות מוגבלת או חסרה" פתאום בשבוע האחרון זה ככה, מבלי שנגעתי בשום דבר. יש לציין שהמחשב כן מחובר לאינטרנט דרך חייגן של 012 בעוד שהמחשב השני (זה שאני כותב בו כרגע) מחובר לראוטר. אבל אין שיתוף קבצים, מישהו יודע מה לעשות? גם הגדרת רשת ביתית לא עזרה?

cheif

Member
מנהל
ת:

ההודעה הזו מצביעה על כך שכרטיס הרשת אינו מצליח לקבל כתובת IP מהנתב. בדוק שהכבל תקין ושהכרטיס מוגדר כמו שצריך. האם הנורית המתאימה על הנתב נדלקת? תעלה פלט של IPCONFIG /all מהמחשב הזה.

Papito

New member
פלט של IPCONFIG

א. הכבל תקין ב. הנורית על הנתב דלוקה ג.Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600] (C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp. C:\Documents and Settings\XXX>ipconfig Windows IP Configuration Ethernet adapter Local Area Connection 8: Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected Ethernet adapter Local Area Connection 5: Connection-specific DNS Suffix . : IP Address. . . . . . . . . . . . : 172.24.50.247 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.224.0 Default Gateway . . . . . . . . . : 172.24.32.1 PPP adapter 012 L2TP: Connection-specific DNS Suffix . : IP Address. . . . . . . . . . . . : 84.94.84.251 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.255 Default Gateway . . . . . . . . . : 84.94.84.251

Papito

New member
אוקיי אז הכנסתי לו את השורות

Connection-specific DNS Suffix . : IP Address. . . . . . . . . . . . : 172.24.50.247 Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.224.0 Default Gateway . . . . . . . . . : 172.24.32.1 כתוב לי מקושר והכל טוב ויפה. אבל, אין תקשורת בין המחשבים, הראוטר לא מזוהה וגם המחשב השני ברשת לא נמצא

cheif

Member
מנהל
למה נתת את הכתובת הזו?

אם יש לך נתב, המחשב צריך לקבל ממנו כתובת באופן אוטמטי. כמו כן על פי הפלט יש לך חייגן מוגדר על המחשב. מחק את הגדרת החייגן ותחזיר את הכרטיס לקבל כתובת IP באופן אווטומטי מהנתב.

Papito

New member
אוקיי אז כמה שאלות

א. איך אני מוחק את הגדרות החייגן? ב. היה לי כתובת נוספת, שמתחילה ב169... הכנסתי אותה, גם רשם לי מקושר אבל לא ניתן היה להכנס לשיתוף\אינטרנט ג. המודם שלי משום מה מוגדר כמתאם רשת (מודם של TERAYON מחובר בUSB) האם יש קשר בין הדברים?

cheif

Member
מנהל
ת:

כנס ל-NETWORK CONNECTION -- שם נמצא החייגן ותמחק אותו. כאשר המחשב מחובר לראוטר אין שום צורך לחבר את המחשב למודם דרך יציאת ה-USB שלו -- נתק את המחשב משם. כתובת שמתחילה ב-169 אין לה משמעות ברשתות ביתיות -- חבל שאתה סתם דוחף הגדרות. תן לכרטיס אפשרות למשוך כתובת מהנתב באופן אוטומטי.

Papito

New member
הסרתי את החייגן

העפתי את כל הכתובות שהזנתי. ניתקתי את המודם מיציאת הUSB שלו. ושוב קיבלתי "קישוריות חסרה או מוגבלת" אני ממש אובד עצות

cheif

Member
מנהל
ת:

תעלה שוב פלט של ipconfig /all מהמחשב הזה.

למעלה