קיצור השירות

Hadas01

New member
קיצור השירות

מישהו יודע האם וכיצד ניתן לקצר את השירות (לבטל את הקבע או לקצר אותו)? ומה ההשפעות שיש לזה?

run away

New member
שאלת מליון הדולר

ביליתי שלוש שנות קבע קשות בנסיון לענות על זה הרבה תלוי במזל - בתקנים ביחידה , בתקנים בחייל בכמות האקדמאים יחסית לצרכים. בעיקרון הצבא לא מקצר שירות, לא משנה כמה תבקשי. ככה שיש מספר דרכים: 1. עורך דין - יש עו"ד שמטפל בבעיות של העתודאים - מכיון ש95% ממה שהצבא עושה לא חוקי מאד קל לו למצוא פירצה עבור כלאחד ולשחרר. הוא מתחייב על הזמן עד השחרור ועומד בו חסרון - הוא יקר מאד - (אלפי דולרים) 2. להחליט שלא מגיעים יותר לצבא - ואז להיכנס לכלא על עריקות. כלא קצינים הוא לא חוויה נוראית מדי ואז זה די תלוי כמה יהיו עקשנים איתך וכמה את יכולה להיות בטוחה בעצמך. בעיקרון אם רואים שאת רצינית (ואת באמת צריכה להיות רצינית) לא יתעסקו איתך יותר מדי למרות שאומרים שכן חיסרון - מאד קשה לחשוב על הרעיון שאני מעדיף לבלות שלוש שנים בכלא מאשר בקבע למרות שהרוב מגיעים לידיעה הזאת. 3. להוריד פרופיל נפשי - כמעט אין לזה השפעה היום באזרחות - מי שעשה את זה מרוצה. חיסרון - קשה לאנשים טובים בעתודה לראות בזה פתרון 4. לעשות בעיות מתוך הנחה שלא יחזיקו אותך - לא עוזר. זה מה שהרוב עושים ואת הצבא זה לא מעניין - רוב העתודאים שהיכרתי תרמו לצבא כמו גרגר חול. לצבא קל להתעסק איתם ולא אכפת לו לשלם ושלא יעשו כלום העיקר שיגיד שיש לו אקדמאים. חיסרון - זה פשוט לא עוזר 5. לביים בעיה רפואית - הפתרון האולטימטיבי - התעלפויות או משהו כזה, אין בעיות מצפוניות וזה משחרר, הבעיה זה למצוא דבר שאפשר לשחק עליו חסרון - מאד מאד קשה למצוא משהו כזה מקווה שעזרתי

Big Max

New member
במידה ואתה

עתודאי טכנולוגי (הנדסה, מחשבים, מדעים מדויקים), הרי שהמנהל הטכנולוגי הוציא הוראה חד משמעית שעתודאי טכנולוגי יבצע שש שנים, לא יותר ולא פחות. עקב כך, כיום הרבה יותר "קשה" להשתחרר לפני תום שלוש שנות הקבע. Big Max

arifell

New member
כולנו ידענו לפני שחתמנו שזה

יהיה לשש שנים, אין אנשים שנהנים מהשרות הצבאי שלהם בתור עתודאי? אחד שעוד לומד...

dorwolfy

New member
עתודאי במיל.

לגבי קיצור שירות הקבע - קשה ביותר לצאת מהמחויבות, אם צה"ל מתעקש, למרות שזה אפשרי. מנסיוני, שווה לעשות בעיות ולוא בשביל להשיג מה שאתה רוצה, אפילו אם לא ישחררו אותך קודם. אצלי במקרה זה היה נושא של לימודים לתואר שני יום מלא בשבוע. נאבקתי, עשיתי צרות ובסוף קיבלתי במקום חצי יום, יום וחצי. לגבי הנאה משירות, אני יכול להגיד שחלק מתקופת שירותי (החלק הגדול) די נהנתי. הצבא גם תרם לי בידע מקצועי, שהיום אני חי ממנו וגם כלכלית (אין מה לעשות ההטבות בקבע עדיין זה משהו). נכון שהיו תקפות חרא, בעיקר בגלל מפקדים חסרי רגש והבנה, אבל עם מאבק עיקש גם מזה יצאתי. מה שבטוח שיתרונו של עתודאי זה במעמד המידי שהוא נכנס אליו כקצין, חוסך את כל שלב החפ"שיות. בכל מקרה יש עתודאים שנהנו עדיין, אני אישית לא ממליץ על עתודה והסיבות צויינו פה גם בעבר.

סוף סוף מישהו שלא רק מקטר

כל הזמן נכנסו לפה רק עתודאים לשעבר שסיפרו שזו טעות חייהם וסוף העולם והם רצו להתאבד ובלה בלה בלה... אני מכיר אישית הרבה מאוד עתודאים לשעבר שדעתם כמו שלך, שהם לא ממליצים אבל הם נהנו בכללי וזה תרם להם והם לא הולכים להתאבד וזה לא סוף העולם וכו וכו... אני שמח לראות שאחד מהם גם הגיע לפה כדי להעלות את המוראל

יוסי99

New member
דורון

עמדתך והסיפור לשך די מוכרים. רק שאלה אחת: אתם תמיד מדברים על לעשות בעיות, להתעקש... מה הדרך לעשות את זה? להציק למפקד? לא לעשות את העבודה כמו שצריך? להצטייד בויטמין P מפה ועד הודעה חדשה? אחד שמתכנן הרבה זמן מראש איך בדיוק להפוך לצה"ל את הצורה (אני רק רוצה לקצר בערך בשנה שנתיים קבע את השירות, או לחלופין לשרת מבלי לעשות כלום 3 שנים, או לחלופין לערוק - עוד לא החלטתי). נ.ב. - אני אהיה עו"ד, אולי זה עוזר כדי להלחם בהם? נ.ב. - 2 off topic- יאללה גמנסיה מלחמה. סתם. אבל מצחיק אותי להתקל באנשים שמכירים את ה 4 בניינים האלה לפחות טוב כמוני ומבוגרים בכמה שנים טובות.

dorwolfy

New member
שמע הדרך היא לא קלה ודורשת סבלנות

אני התשתי את המערכת במכתבים, החל מרמת המפקד הישיר ועד לשר הביטחון (לא שמכולם קיבלתי תשובה). כל מכתב היה להררכיה גבוהה יותר, עד שבסוף נפל למישהו האסימון. בכל מכתב כתבתי בנימוס שאני קצין גרוע ומבקש לשחרר את צה"ל משירותי. בנוסף הרשתי לעצמי לעשות שביתות אטלקיות קטנות ולהפר כמה פקודות. מובן שנשפטתי, אבל בתפישתי הייתי מוכן להגיע לכלא על העיקרון. היחידה שלי לא כל כך רצת שאגיע לכלא ולכן הם נזהרו מאד. הייתי בשלב מסויים בוועדת הדחה וגם שם היחידה שלי נאבקה בהמלצה שלה להדיח אותי (רק כדי שתבינו את האבסורד - אדם מגיע לוועדת הדחה אחרי שמפקד היחידה שלו ממליץ להדיחו מהצבא, מצד שני אותו המפקד עמד בוועדה ואמר כמה אני חיוני למערכת ולא ניתן לשחרר אותי משרות). בכל מקרה הייתי כמו יתוש קטן ומעצבן שהציק למערכת עם אותה המנטרה - לימודים או הביתה ואני לא מתכוון לוותר. בסוף נפל למישהו האסימון (תת אלוף שהיה בהררכית הפיקוד שלי) והוא קרא אותי אליו לשיחה אישית. אחרי שעה ומשהו של שיחה באמת אישית הוא הבין כמה המערכת שהוא מייצג לא הוגנת ועושה עוול (וגם קצת מטומטמת) ולכן מצא לי פתרון טוב שסידר את העניינים בשקט ואפשר לי המשך שירות מעניין, שאני בטוח שגם הצבא הרוויח ממנו (בטח לפי מספר ימי המילואים שהם קוראים לי). בהצלחה לך ואל תוותר על העקרונות שלך, רק קח בחשבון שזה לוקח לא מעט זמן ועולה בלא מעט עצבים וכאסים.

יוסי99

New member
תלוי לאיזה

גמנסיה אתה מתכוון סיימתי לפני קצת פחות משנה (אני עכשיו שנה א´ באונ´).

למעלה