קיצבת נכות, וביטוח חיים

רוני 2112

New member
קיצבת נכות, וביטוח חיים

שלום נקבע לי נכות של 100% (75%) עקב מחלה לצמיתות, ואני מקבל קיצבת נכות 100% מסתבר גם שיש לי ביטוח חיים שעשיתי, ויש שם אובדן כושר עבודה, שאני זכאי לתבוע, בטופס שמילאתי בתביעה הראשונה בביטוטח לאומי היתה שם שאלה שהאם תבעתי חברת ביטוח?, אני ציינתי שלא כי שכחתי מהביטוח חיים שיש לי, כמידה ואגיש תביעה לביטוח חיים ואקבל מהם כסף כל חודש , ביטוח לאומי יכול לדרוש את הכסף של קיצבת הנכות שקיבלתי עד היום?, רוני

ITCHAKG

New member
במידה ואתה מקבל גם קצבת תלויים

עבור ילדיך ורעייתך- סכום זה עלול להפגע, הכל עפ"י תחשיב סך כל ההכנסות שיש לך מעבר לקצבת הנכות. קצבת הנכות הבסיסית לא תיפגע בשום מקרה

mr dish

New member
תלוי מה סכום הגימלה בביטוח.........

אם אינו גבוה מהתיקרה המותרת ע"י המל"ל, אין שום ניכוי. הייתי מיעץ לך לא להתנדב ולספר את כל העובדות לפקידת המל"ל...ממילא יקח לך זמן רב עד שתיראה כסף מחברת הביטוח, והסכום שתתבע אמור להיות משולם גם רטרואקטיבית...

רוני 2112

New member
בביטוח חיים כ 3000 ש"ח

אינני מבין מדוע המל"ל צריך להתערב גם בגימלה בביטוח חיים פרטי שאני משלם כל חודש מכספי הפרטי ואינו מחויב בחוק,גם בזה הם דוחפים את האף שלהם?!
אולי אעדיף לעשות טובה לחברת הביטוח שלי ולבקש מהם תשלום מופחת?! זה לא נתון לשיקול דעתי? רוני

ITCHAKG

New member
תקבול של 3000 ש' מחברת הבטוח

יביא לצמצום גמלת תלויים (אשה לא עובדת וילדים) תחשיב מדוייק ניתן לקבל במרכז המידע הארצי של המל"ל כמובן, פנה אליהם בעילום שם.

רוני 2112

New member
זאת ממש בדיחה יצא לי אותו הדבר

יש לי חבר נשוי שמקבל עבור 2 ילדיו ואישתו כ 4700 ש"ח אם המל"ל יתן לי קיבצת נכות רק בשבילי ואקבל מחברתת הביטוח זה יצא בסופו של דבר אותו הדבר רק "חסכתי" למדינה כשאת הביטוח אני משלם במיטב כספי וזה לא מתנה מטף אחד כמה שזה מצחיק מרוב שזה עצוב
רוני

mr dish

New member
חחחחחח אתה בן אדם טוב....מתחשב..

"לעשות טובה לחברת הביטוח"......חחחחחחח חוק הביטוח הלאומי קובע את רמת ההכנסה ה"מותרת" לנכה כדי להתקיים....ולדעת החוק הזה, שנחקק - לא בידי פקידים חסרי רגש, אלא בידי פוליטיקאים ציניים וחסרי לב טוטלית.....נכה יכול לחיות גם מ-1800 שקל הכנסה....בנוסף לרוחב היד שלהם בגובה של כ-2000 שקל. אם תוסיף לזה עוד, חיליה, לא תהיה זכאי להשלמות הכנסה למיניהן....אפילו אם אתה בעל משפחה. ולתפארת מדינת ישראל......

כדאי לשאול גם בפורום ביטוח

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=53 אני משום מה זוכרת לגבי תביעות בביטוחי מנהלים בהם יש דרישה לקבלת נתונים על תשלומים מביטוח לאומי וכן פניה לפקיד השומה לקביעת % המס לניכוי מהתשלום, וללא מכתב זה לא משולם הביטוח. כדאי לבדוק בפורום ביטוח לגבי אי כושר עבודה בביטוח פרט ובכלל.

בנוסף,ניתן להתקשר לטלפון 08-9369696

לקו המידע של המוסד לביטוח לאומי, תקישי באופן סתמי מספרים במקום מס' הזהות שלך כאשר תתבקשי לעשות זאת(אם אינך רוצה להזדהות) לאחר הקשה כפולה תגיעי למענה אנושי ותוכלי לשאול את השאלה מבלי להזדהות.

מנסיון אישי

אני נכה 100%,זכאית לשרמ, זכאית לקצבת תלויים , אני מקבלת קצבה מביטוח מנהלים ועל כן אומנם זכאית לקצבת תלויים על הנייר , כסף לא מקבלים, קצבת שרם כן משלמים. הבעיה היחידה שאם לא תצהיר והם יעלו על כך יתבעו אותך על כל הסכומים שקיבלת בעבר.

למעלה