קיימתי 4 פגישות עם פסיכולוג

אריתוש

New member
קיימתי 4 פגישות עם פסיכולוג

ואני ממש מרגישה שזה סתם ביקשתי ממנו כלים או פתרונות והוא אמר לי שאין דבר כזה אצלו כי אני יגיע לפתרונות לבד אז אני לא מבינה למה אני משלמת? בא לי לוותר חשבתי שיהיו לי פתרונות לבעיות היום יום ראיתי מה שרשמתם להודעתו של התמני העצבני אני כן דיברתי איתו על זה מה עושים ממש בא לי לוותר תודה על ההקשבה

יכול להיות

(בעצם קרוב לודאי) שסוג הטיפול אליו הגעת הוא דינאמי. ובאמת בסוג טיפול שכזה לא "נותנים" פתרונות. גם בטיפול קוגניטיבי, לא נותנים פתרונות כמו רצפטים - אלא מנסים ביחד איתך לגלות ולנסח מה את מחשיבה כפיתרון, ומה את מוכנה לעשות בחייך - נכון לעכשיו, כדי לחולל איזה שינוי שיוביל לפיתרון שרצוי לך. לפעמים מדובר בשינוי גדול ולפעמים בשינויים קטנים ומדורגים. את מחליטה. באף טיפול לא יקום מטפל ויתן לך "הוראות הפעלה" לחיים הללו. אין כזה.

אריתוש

New member
אני מבינה אבל

אני מרגישה שבהתנהלות היום יומית שלי ישנן טעויות ואני לא יודעת אם אני פועלת נכון או לא אני מרגישה שאני צריכה כיוון וכשהסברתי לו את רצונותי הוא טען שזה לא מה שהוא יכול לעזור לי אז מה ככה כל הפסיכולוגים או שהוא לא מתאים לי איזה אופציה יש לי? ואגב תודה על התייחסותך

האם את יכולה לתת דוגמה?

למה את מתכוונת "טעויות בהתנהלות יום יום"? או אילו רצונות אמרת שיש לך שלהם נענית בשלילה? או...(וזו שאלה קשה): מה צריך לקרות כדי שתדעי שפעלת נכון? כדרך אגב רק אגיד לך שהרבה פעמים אני מוצאת שאת הפגישות הראשונות בטיפול שווה 'להשקיע' בהגדרות, בתיאום ציפיות, ובניסוח ברור יותר של מטרות לפני שיוצאים לדרך.

אריתוש

New member
תשובה

למשל מישהי בעבודה הנוכחות שלה מלחיצה אותי עקב ריב שהיה לנו לפני שנתיים וכשאני רואה אותה אני לא יודעת איך להגיב וכל האנרגיות שלי יורדות

מה מלחיץ אותך?

כלומר לאילו דברים שהיא אומרת או עושה את מגיבה בלחץ? כשתביני משהו על מנגנון התגובות שלך אולי תוכלי לשנות משהו. לא מדובר באישה הספציפית הזו, אלא בכל הנושאים המעוררים בך תגובות לחץ והדרך שלך להתמודד עמם.

למעלה