קיבלתי הודעה על פתיחת תיק ליחיד

חiלמני

New member
קיבלתי הודעה על פתיחת תיק ליחיד

שלום לכם, קיבלתי הודעה ממס הכנסה שמבשר לי שפתחו לי תיק ליחיד. סוג תיק 92 - שכיר שהכנסתו ממשכורת או קצבה וחייב בהגשת דו"ח שנתי. תאריך תחילת הפעילות שנרשם במס הכנסה הוא 1.1.99 האם ההודעה הזאת מחייבת אותי להגיש דוחות החל מזה של 99? האם כדאי לי לפנות לרואה חשבון או יועץ מס שיתמקח לגבי השנים שעליהם עלי להגיש דו"ח? תודה על תשומת הלב.

חiלמני

New member
בועת ההיי-טק

הסיבה שפתחו לי תיק היא כנראה בגלל שבשנות הבועה ממשתי אופציות של החברה שאני עובד בה, ובשנת 2000 היו לי רווחים נאים (ששילמתי עבורם מס הכנסה ישירות דרך המעביד) אבל לא הגשתי דו"ח.

חiלמני

New member
...ובלי קשר לסיבה

בהנחה שיש רק שנה או שתיים בעייתיות, האם אפשר להתמקח עם מס הכנסה להגיש דו"ח רק עליהן ולא על כל השנים? תודה

שיר ורד

New member
למה לא לפנות ישירות לפקידי המס

תיגש למס הכנסה ותיפגש עם אחד הפקידים שיסביר לך האם זה מחייב אותך גם בהגשת דוחו"ת רטרואקטיבית, אם כן, תנסה להסביר לו את הסיבה ולשכנעו שחבל על זמנך וזמן פקידי המס. בכל מקרה, ייתכן ומשתלם לך להגיש דוחו"ת ולקבל החזרים -אולי לא עבדת בכל שנת מס מסוימת ולא ניצלת את מלוא נקודות הזיכוי / מדרגות המס, אולי מגיעים לך זיכויים נוספים בגין הפקדות בקופות גמל או בביטוח חיים, אם יש לך קבלות על תרומות שנתת למוסדות מוכרים וכדומה מגיע לך החזר מס חלקי ועוד.

למעלה