קיבלנו הבוקר אזרחות! 5 שנים עברו ומסכם לכם 2 עצות!

LA2015

New member
קיבלנו הבוקר אזרחות! 5 שנים עברו ומסכם לכם 2 עצות!

קיבלנו היום אזרחות! אישתי נשבעה אמונים, שינתה את שם המשפחה (סוף סוף)
וכולנו (אני, אישתי והילדים סוף סוף עם אותו שם משפחה). הזמנו דרכון ותעודת זהות. וחגגנו בארוחת בוקר עם המשפחה.

ראשית הטיפ הכי הכי חשוב! רוב האנשים שקראתי שנתקלו בקושי ובעיה הם אלה שהתחתנו בחו"ל וקבעו למשרד הפנים סוג של עובדה ואז ביקשו להביא את בן\בת הזוג לארץ והמתינו זמן רב. המצב הזה הוא עקב אכילס לזוג שרק הכיר ונישא ונפרד לעיתים לתקופה על עד שנה. אני עשיתי אחרת הזמנתי את אישתי לביקור, שהינו יחד בארץ מספר חודשים, ביקשתי ארכה נוספת של אשרת התייר ורק ואז הגשתי בקשה לחיים משותפים. רק אחרי שקיבלנו אשרה ב-1 עם אינטר ויזה וחיינו זמן נוסף יחד יצאנו לחו"ל להתחתן. ככה מעולם לא נאלצנו להיפרד ולשהות בנפרד- דבר שחששתי ממנו.

שנית לפי מה שאני רואה בעבודתי בבנקים, בחברות ביטוח, בשגרירויות בקבלת ויזה, במשרד הפנים, בהוצאה לפועל בביטוח לאומי -בכל משרדי הממשלה וקראתי גם כאן הרבה מאוד בפורום--- אנשים לא מסודרים עם ניירת. זה עוד עקב אכילס אצל חלק גדול מהציבור. סדר, קריאת נהלים, המצאת ניירת ומילוי כל הדרישות הפרוצדורליות של משרד הפנים הם אבן מפתח בהצלחה של התהליך. לפי מה שראיתי והבנתי מהר מאוד, אין למשרד הפנים בארץ יותר מידי יכולת לבדוק מהותית את כנות הקשר והזוגיות ולכן הוא נשען על פרוצדורה ומסמכים. לא המצאת אותם כמו שצריך (הטכנאי קרמר) - התהליך בוודאות ייתקע.

סיימנו עם משרד הפנים! היום כבר ישבנו בצד של הישראלים ולא של האשרות. לפני 5 שנים הסתכלתי על כל התהליך שנראה לי ארוך- אבל אחרי א5 החיים באמת קלים ונוחים יותר.

אני אמשיך לבקר בפורום ומאחל לכולם המון הצלחה !

plastikman7

New member
מזל טוב!!!! שמחים בשבילכם!

מזל טוב שמחים בשבילכם!!!
עוד אור בקצה המנהרה לחלק גדול מאיתנו!

תודה רבה על כל שאלות שעניתם כאן!
מקווים שתמשיכו לעזור כאן מהידע הרב שלכם.

בהצלחה בהמשך!!! :)

צודק . בשנה הבאה

אבי מ5 חברים מיכתב המלצה . על כנות הקשר
אצלי יש בעייה . שאין לנו ילדים משותפים .
אין לנו בית משותף . וגם חשבון בנק משותף אין לנו . ולא יהייה
מאחל לך כול טוב בהמשך הדרך

sonicforever

New member
מזל טוב !!! לגבי העצות מספר אחד לא הכי מדוייק

מזל טוב על האזרחות !
סוף סוף יש סוף לתהליך אץלכם !
בקשר לעצמה מספר אחד זה לא מדוייק,
שאני הלכתי לבקש אשרת כניסה בתור תיירת לבת הזוג שלי אמרו לי שלא ניתן להביא אותה בתור תיירת, רק בתור לפתוח תיק חיים משותפים על רקע בת זוג.
ואז נכנסים לכל החצי שנה + של ההכנות והמסמכים והראיון המפוצל וכל מה שצריך.
&nbsp
לעשות את זה בדרך של פשוט להביא ככה לשדה התעופה מבלי להגיע למשרד הפנים קודם, לי לפחות אמרו שלא יתנו לה להכנס בכלל.
אז היה לך מזל שזה עבד ,לך אבל זה לא לכולם .
&nbsp

AlexShkut

New member
זה מאוד נכון מה שאמרו לך,

וטוב שפעלת כך. משרד הפנים לא אוהב שקובעים לו עובדות בשום שלב בתהליך.
גם אני הלכתי למשרד הפנים, הגשתי מסמכים וביקשתי באופן רשמי להביא את זוגתי לכאן בצורה חוקית, לא כתיירת אלא כבת זוג על בסיס תיק חיים משותפים של לא נשואים (התחתנו אחרי שכבר היה לה ב'/1).

sonicforever

New member
אני לא מבין את התגובה שלך

פה אתה רושם שהלכת למשרד הפנים להביא את אשתך באופן רשמי, והכל
ובתגובה של דקה אחר כך הגברת לפותח השרשור שיישמת את העצה הראשונה שלו של להביא את אשתך בתוך תיירת קודם ואז להשאר פה...
מה לכל.. ?

AlexShkut

New member
אין סתירה, אבל אסביר.

לפני שהתחלנו את כל התהליך, הגשתי בקשה רשמית למשרד הפנים שאשתי (התחלנו את התהליך כלא נשואים) תגיע לכאן. ומן הסתם, כשהיא הגיעה בהתחלה היא הייתה בסטטוס תייר בחצי שנה ראשונה עד לקבלת ב'/1. כנראה שלא הסברתי את עצמי כמו שצריך.
אין צורך להתעצבן חבר, שמור את האנרגיות למקום אחר.

sonicforever

New member
ממש לא התעצבנתי

סורי אם משהו שרשמתי גרם לחשוב שהתעצבנתי
כשהגשת בקשה רשמית למשרד הפנים שהבת זוג תגיע לכאן, היה ראיון מפוצל ? פיקדון ? מסמכים ?
כמה זמן לקח התהליך להביא אותה אפילו בתור תיירת. ?

AlexShkut

New member
הכל טוב,

השורה האחרונה של ההודעה שלך הייתה קצת לא חד-משמעית.
בכל אופן, בגלל שכל עניין הניירת היה אצלי סופר מסודר, הגשתי את המסמכים ביום חמישי, בפגישה שהזמנתי מראש והגעתי אליה לבד. ביום שני בשבוע לאחר מכן, התקשרו אליי מהסניף (זה היה בבאר-שבע) ואמרו לי שיש להם את כל המסמכים שהם צריכים ושאשתי יכולה להגיע לישראל. ביקשו שנגיע ביחד לסניף כשבועיים אחרי הגעתה לישראל. לא שילמתי שום פקדונות. בסה"כ, הבקשה הוגשה ב-27.1.17, ב-12.2.17 היא כבר הייתה בישראל לאחר אישור, וקיבלה סטטוס של ויזת תייר.

sonicforever

New member
יש לך מזל

אצלי הכל היה מסודר בניירת ספץ, ועדיין קבעו ראיון מפוצל ל3 חודשים לאחר מכן.
&nbsp

AlexShkut

New member
מזל טוב,

ואתה כל-כך צודק בשתי הטיפים החשובים מאוד שנתת, אני ואשתי יישמנו את הטיפ הראשון שלך במלואו (עוד לפני שהכרתי אותך או את הפורום), וכך התנהלנו.
שנית, סדר מופתי בניירת ומסמכים הוא מפתח, זה מתחיל מיחס בסיסה של הפקידים כשהיא רואה שאתה מגיע עם קלסר מסמכים מסודר לפי הסדר בו הם מופיעים בדף הדרישות שלהם וכלה באופן בו אתה מציג ומסביר כל דבר.
לצערנו (או לשמחתנו), רוב הישראלים מבולגנים, מפוזרים, לא אוהבים לקרוא נהלים ולהיות יסודיים ולכן חוטפים הרבה עוגמות נפש - אבל תמיד מחפשים את מי להאשים, חוץ מאת עצמם.
אני שמח מאוד בשבילכם!

למעלה