קטע בתאטרון...

• פותח הנושא noa5
  • פורסם בתאריך

noa5

New member
קטע בתאטרון...

שלום לכולם... אני בכיתה י"א במגמת תאטרון והתבקשנו להכין קטע ללא מילים שמשקף איזהשהו קטע דרמטי שעברת... הקטע מתרחש בחדר שלי, וצריכות להיות 3 פעולות עיקריות שעושים. לדוגמא: אחת נכנסת לחדר עם מגבת, מייבשת את השיער, מתלבשת, מתאפרת כל זה פעולה ראשונה. היא מתיישבת על המיטה. פעולה שנייה. מדליקה סיגריה, מוזיקה נעימה, מוזגת לה יין בכוס.. כשפתאום היא מבחינה בתמונה על הריצפה. מרימה אותה ונזכרת במשהו מהעבר.. מחייכת לתמונה.. מסתכלת עלייה. כשצלצול טלפון קוטע את המחשבות שלה. היא מרימה את הטלפון, לא אומרת מילה (זה כבר פעולה שלישית) סוגרת את הטלפון ומתחילה לבכות. זאת הדוגמא שהמורה שלי נתנה לנו.. עכשיו.. למישהו יש רעיון?? אני צריכה דחוף.. כל רעיון יתקל בברכה!

מיה ישי

New member
זה חייב להיות בחדר שלך??

אם לא .. אדם יוצא מן הבית סוגר את הדלת נועל אותו (פעולה ראשונה) הולך כמה צעדים נזכר במשהוא חוזר לדלת פותח אותו נכנס לבית(פעולה שניה) לוקח מעיל או מטריה יוצא שוב מהדלת נועל אותה פותח את המטריה או לובש את המעיל והולך..(פעולה שלישית) אם הבנתי נכון את המשימה זה אמור להתאים.... מקווה שעזרתי.... מיה

noa5

New member
תודה רבה אבל..

זה חייב להיות בחדר שלי, וזה גם חייב להעביר איזשהו סיפור דרמטי באמצעות הפעולות.

קארן21

New member
את אמורה להיות לבד בחדר?

או שהקטע יכול להיות עם אדם נוסף?

קארן21

New member
אוקי...הנה רעיון:

1.אחת נכנסת לחדר, נסערת, מעט שוקולד מרוח על פניה והיא מלאה פירורים. היא נזרקת על המיטה ובוכה. 2.קמה, בוהה במראה ויוצאת בסערה מהחדר. 3.לאחר כמה שניות חוזרת שוב לחדר, הפעם רגועה עם עיניים מעט דומעות אך המבט רגוע וחולמני, היא נעמדת מול המראה שוב, ובוחנת את גופה. מכאן אפשר שהיא מרוצה ממה שהיא רואה או להביע את תיסכול וחוסר אהבה לגופה (צביטה בכל מיני איזורים בבטן וכאלה). אני לא יודעת אם את יכולה לעשות כניסות ויציאות מהחדר אבל אם לא, תמיד אפשר למצוא איזה עציץ "להקיא" בו (אם כמה שזה נשמע מגעיל ועצוב, גם זה קיים...)

noa5

New member
ואייי זה בדיוק מה שחשבתי לעשות!

רק חשבתי להכנס עם צלחת של אוכל לחדר... ואז להחביא את זה מתחת למיטה- איפה שנמצאות הרבה צלחות מלאות באוכל שלא נאכל, ולמדוד את ההיקף של הגוף.. ודברים כאלה... רעיון מעולה! תודה רבה לך.. מקרה עצוב.. אבל אמיתי :( יהיה לי קל להתחבר

totsade

New member
הצעה:../images/Emo80.gif

עשיתי פעם משהו בנושא הזה לתאטרון והנה משהו שעשיתי שהמורה אהב: נגיד את נכנסת לחדר על המיטה או משהו, בודקת שאפ'חד לא רואה ואז מוציאה ממקום לא מקובל (גרב, מתחת למיטה, בעציץ או סטאף) איזה חטיף.. סתם משהו שאת יכולה להכניס לקטע

totsade

New member
אמממ...../images/Emo80.gif

פעולה מהמילה פועל או לגרום למישהו לעשות משהו? (למדנו את זה בתאטרון וזה גם נקרא פעולה..) דוגמאות לפעולה לא מהמילה פועל: לעורר רחמים להתחנן להשוויץ לבקש להכעיס להביש וכ'ו... וזה יכול להיות כל רעיון או שיש נושא שצריך לעבוד סביבו?

למעלה