קטנות

skeptic

New member
קטנות

כנראה שפרננדס יקבל מינוי למאמן הנבחרת. מסתמן שהוא ברירת המחדל של אבי לוזון כמאמן ביניים עד שיצליח להכניס את האחיין שלו לבוגרת (מתקשר לנקודה הבאה ביותר מהקשר אחד). לא מוצאים, או לא יכולים לממן, או לא רוצים, מאמן טוב יותר או מוכר יותר וכנראה שלא רוצים להביא מאמן ישראלי (גוטמן זה השם הראשון/היחיד שעולה בדעתי) שאותו יהיה יותר קשה לזרוק בעת הצורך. מצד שני לא נותנים לפרננדס לפעול לפי הבנתו, להרכיב לעצמו את הצוות שיעבוד איתו. ההסכמה שלו לכך מעידה גם היא על האיש ולא לטובה כי לטעמי הצוות של המאמן חשוב לא פחות מהמאמן עצמו. לפי מה שפורסם הוא יוכל להביא רק עוד יועץ אחד עימו, בטח במשכורת צנועה, ויוכרח לקבל את הצוות הישראלי הנוכחי הקיים בתוספת של עוד אחד או שניים (או שלושה). גם לא נותנים לו לבחור אנשים לצוות מהמבחר הישראלי. הכי גרוע בעיני זה שמציעים בכלל את אוחנה כאחד מהצוות. בנין כנראה יהיה המתורגמן ואיווניר ימונה רק כדי שיפנה את התפקיד הנוכחי שלו (שוב, מתקשר לנקודה הבאה). בעצם אבי לוזון ממנה מאמן זר אבל מחזיק את כל הכוח אצלו ביד בעזרת אנשי שלומו שנשארים בצוות. מאמן כושר, מאמן שוערים, אולי מאמני הגנה/התקפה, מומחה פיזיות (אולי פה פרננדס יביא שוב את עוזרו מאז, המומחה לפיזיות, למרות שלטעמי עבודה בנבחרת בנושא כזה היא סיזיפית לחלוטין), מנהל, צוות רפואי ועוד - כולם כולם אנשים שנזקקים לאבי לוזון לצורך שמירת מעמדם ותפקידיהם בהתאחדות ובכדורגל הישראלי. כלומר, אם פרננדס יצליח, למרות המכשולים המונחים לפניו - אבי לוזון יצא גדול. אם פרננדס לא יצליח אפשר תמיד לזרוק אותו ולהביא אדם אחר. לדעתי האמת היא שכנראה בסוף לא תהיה הצלחה גדולה אבל גם לא כשלון ענקי, שכן אי עלייה אינו מהווה מדד לכשלון, ולכן אבי לוזון יוכל לפעול כרצונו כל עוד יחזיק בכוח שיש לו כיום בהתאחדות.
גיא לוזון כנראה ימונה למאמן הצעירה. הכישור הרלוונטי היחידי שלו לתפקיד הזה הוא המשפחה שלו. מן הסתם היחס אליו מההתאחדות יהיה יחס הכי אוהב וההצלחה שלו מובטחת גם במקרה של כשלון. יש מספיק עתונאים בעלי אינטרס, מקושרי התאחדות ונהנים ממנה, שידאגו לכך. מצד שני אם גיא יצליח ולו במעט הרי שכולנו נשכח את הנסיבות שהביאו אותו לתפקיד הזה. מצד שלישי, כשלון מהדהד שלו עשוי להביא צרות לא רק עליו אלא גם על הדוד היקר. אם תוך כדי כך פוגעים גם בקבוצה כמו בני יהודה, אז מה? הרי ידוע שקברניטי בני יהודה עסוקים בדברים אחרים, לא פחות חשובים. לא פעם, וכנראה כך מסתמן הלאה, הם בוחרים מאמנים מסיבות שהן, איך נקרא לזה, לא הכי מקצועיות. למשל הקשר בין מינוי גיא לבין קבלת עזרה כלכלית מההתאחדות בצורה של "פרוייקט" הוזלת כרטיסי הכניסה. (מזכיר קצת איך הקבוצה אותה אימן הבן של גברי לוי קיבלה מענק ירידה - גם לחלובה, איש אחורי הקלעים שיותר ויותר מתאהב בהבהובי הפלאשים של המצלמות - היה קשר לעניין). סימן הצלחה הכי קטן של גיא (בסגנון סימני נפט של המחוררים את אדמת המדינה) יהפוך את גיא באחת למועמד הכי מתאים לבוגרת.
אלי אלי, שלא יגמר לעולם. תהרגו אותי אם אני מבין מה עשו מההצלחה ה"אדירה" של הנבחרת במשחק ידידות חסר ערך. המאמן הזמני שנבחר רק בגלל שהוא סתם אחד (איווניר התאים הרבה יותר) ואחרי הנצחון ה"סנסציוני" הוא כבר מדבר על משרת המאמן הראשי של הנבחרת ובטח ובטח כאחד שיכול לעזור (סליחה
) למאמן הזר המגיע. איזו בדיחה. מה לאיש הזה ולמקצוע מאמן כדורגל? מה לו ולחינוך? מה לו ול...
כשלונות על כשלונות באימון קבוצות כולל נבחרת הנוער שמשום מה מהר מאוד כולם שוכחים לו את זה. אולי זו עוד תסמונת של הקשר ההזוי בין מקצוענות לעתונות, או לפחות לעתונות מתחזה.
קופמן יצא אתמול בטלויזיה והיום בעתון למסע הגנה חסר תקדים על אבי נמני. הבנו כולנו כבר מזמן שתפקידו של רוני הוא לעשות הרבה פרובוקציות כדי שתהיה לו פרנסה. פתאום הוא נהפך למומחה לאמת, למומחה בהבנת אנשים, למומחה בתחקירים, למומחה לכלומה ומאומה.
כבר זמן ארוך שאני מוצא את התוכנית יציע העתונות כמשעממת יותר ויותר ולא פעם לאחר נושא שניים אני פשוט סוגר. כנראה שיש דברים טובים ומוצלחים יותר בערוצי התשלום שאיני נמנה על צופיהם. אם גם שם אין אז כנראה שפשוט - אין. פה ושם יש משהו מעניין אבל קשה, קשה קשה, להחזיק מעמד כדי לחכות לאיזו נקודת אור.
 
למעלה