קטלוג CMYK

• פותח הנושא TK
  • פורסם בתאריך

TK

New member
קטלוג CMYK

על פי מה שהבנתי, ישנם מספר קטלוגי CMYK. לא ברור לי כיצד יתכן הדבר - הרי CMYK נשאר CMYK, אם כך כיצד ניתן לחלק אותו למספר סוגים? שמעתי ממספר אנשים כי הם אינם עובדים עם קטלוג כזה. כיצד ניתן לעשות זאת? תודה

ב CMYK יש בערך 65000 גוונים

אני מניח שחילקו אותם למספר קטלוגים לפי איזה שהוא סדר מסויים

TK

New member
לפי מה שהבנתי מדובר בשלושה קטלוגים

של שלוש חברות שונות... קצת מוזר בעיני.

yossi_maoz

New member
אולי

מדובר בקטלוג שמתאים לסוגי נייר שונים? להזכירך יש נייר מט ויש נייר מצופה (כרומו) אולי מדובר על קטלוג של צבעי פנטון עם ערכי הפרוצס הקרובים אליהם ביותר? מומלץ להכנס לאתר של פנטון ולבדוק.

TK

New member
מדבריך משתמע כאילו גם אתה לא עובד

עם קטלוג שכזה (אם הוא בכלל קיים). אם כך, כיצד ניתן לבחור צבעים לעבודה? הבנתי שבוחרים מה שהכי קרוב, ומתקנים לפי הגהות, אבל השיטה נשמעת לי מאוד מסורבלת ולא יעילה. אין משהו נורמאלי?

yossi_maoz

New member
לא

עבודה עם קטלוג צבע היא הכי נכונה, לא לכולם יש (מודה גם לי אין) אבל זאת צורת העבודה הנכונה.

TK

New member
ואיך אתה עובד?

כמו שכתבתי? אתה מהמר (לא בדיוק מהמר, זה רק ביטוי) ופועל לפי הגהות?

yossi_maoz

New member
יש לי

מסך שמכויל היטב. בכל מקרה אל תיקח דוגמה ממני....

n_ru

New member
כל בית דפוס מחזיק לפחות מניפת פנטון

אחת שמראה איך גווני פנטון למינהם נראים ע"ג נייר מצופה (כרומו) ולא מצופה ("נטול עץ"). מתחת לכל גוון יש לדפס מרשם איך להכין אותו: כמה אחוז ואיזה צבעי פנטון (לא cmyk) דרושים כדי להגיע לגוון הזה. יש כאלה שיש להם גם קטלוג שמשווה בין גווני פנטון לאיך יראה אתו גוון בהדפסת פרוצס (cmyk). יש גווני פנטון שמשתנים לגמרי כאשר הופכים לפרוצס (כל מיני ירוקים, צהובים, כתומים) ויש גוונים שלא ניתן להגיע אליהם בcmy למשל הכתום של חב´ אורנג´, וכמובן מטאליים, זוהרים וכו´. ויש עוד קטלוג נדיר שמראה טינטים (דילול של בצבע) לפי אחוזים, אבל אני לא זוכרת אם הוא לפנטון או לcmyk.כלי מועיל לעבודות בצבע אחד או שניים. נירה נ.ב. באמת איפה קונים קטלוג?

קטלוג פנטון לפרוצס

שלום חברים, בדיוק היום קניתי פנקס חדש כזה הוא נקרא SOLID TO PROCESS הפנקס הקודם היה קטן יותר, כנראה חב´ פנטון הרחיבה אותו מעט, מכל מקום את הפנקס ניתן לרכוש בארטא והוא עולה לא פחות ולא יותר מאשר 720 ש"ח! הפיתרון הזול יותר - לקנות את החוברות של חב´ מיקסם, שנותנות דגימות של הרכבי צבעים בפרוצס. ביי אפרת

החוברת של מיקסם

דוגמת צבעי פרוצס לפי אחוזים של הצבעים CMYK, כלומר יש בה טבלטות עם המון המון צבעים בטבלאות, בכל טבלה יש שני נתונים קבועים ושניים משתנים לדוגמא טבלה שבה אחוז השחור הוא תמיד 20, אחוז הצהוב הוא תמיד 20 ואיך זה נראה עם 10 אחוז ציאן, 10 אחוז מג´נטה, 20 אחוז ציאן 20 אחוז מג´נטה וכן הלאה. לגבי מחיר - לא יודעת - לא קניתי אחת כבר הרבה הרבה זמן את שלי קיבלתי ממשרד שסגר את הבסטה. אפרת

noamm

New member
תגובה...תשובה...

ממה שאני יודע אז לדפוס משתמשים בטבלה של process ההבדלים הם חלוקה של הצבעים וגם שימוש בארצות שונות... נגיד TOYO משתמשים בסין טיוואן וכו.. אז כדי שתדע להתאים צבעים לשם אתה צריך לדעת מה המספר של הצבע נגיד אתה בקשר עם דפס בטוקיו אתה אומר לו את המספר צבע לפי TOYO וככה הוא ידע באיזה צבע להדפיס. לא חובה להשתמש במניפה אבל אם יבוא לך לקוח ואומר לך אני רוצה בול צבע מסויים ואם לא תהיה לך את המניפה אז יכולים לצאת לך המון גונים דומים למה שהוא רוצה ולא בול.. זה יכול להראות לך בול את הצבע על המסך אבל בדפוס זה יצא שונה בגלל שהצבעים במסך שונים ממסך למסך. אבל אם יש לך את המניפה ואתה בוחר את הצבע משם ואת המספר המדוייק בתוכנית ככה זה יצא בדפוס. בגלל זה שומרים טוב טוב על המניפה מנזקי השמש כדי שהיא לא תתבהר או תשמנה את הצבע. יש גם מניפות של פלסטיקים ועוד חומרים. זה בקצרה ועל רגל אחת...

למעלה