קו 7 של תל אביב...

מצב
הנושא נעול.

Carl Freeborne

New member
קו 7 של תל אביב...

קו 7 של תל אביב...
(בשונה מקו 7 של היום שהיה נקרא קו 7א' בזמנו מהאוניברסיטה לוולפסון) מה היה קו 7, נדמה לי שאני זוכר מילדותי אולי גם מוניות שירות שנסעו בו... איפה הוא נסע ולמה הוא הופסק אשמח לדעת...

הסטורית קו 7

קו 7 של תל אביב...
(בשונה מקו 7 של היום שהיה נקרא קו 7א' בזמנו מהאוניברסיטה לוולפסון) מה היה קו 7, נדמה לי שאני זוכר מילדותי אולי גם מוניות שירות שנסעו בו... איפה הוא נסע ולמה הוא הופסק אשמח לדעת...
הסטורית קו 7
בעבר הרחוק היה קו 7 מאיזור עיריית תל-אביב, דרך רחב הירקון לבת-ים. הה זמן בו הוא היה עובר גם ברחוב בן-יהודה (מה שאבא שלי זוכר מנסיעותיו בו). אח"כ היתה תקופה בה לא היה קיים, ובשנות ה-90 המוקדמות הוא היה מתחנה מרכזית ת"א, דרך המסלול שהיום שייך לקו 41 (יהודה המית, שבטי ישראל וכו') עד לוולפסון.

רון222

New member
קו שבע

קו 7 של תל אביב...
קו שבע
הקו מופיע במפות 1956 ו-1959 שפורסמו כאן שלשום. בשנות ה-60 הוא החל מארלוזורוב פינת בן-יהודה ונסע ליפו עד גבול בת-ים. הוא נסע דרך רחוב הירקון שהיה אז חד סיטרי מצפון לדרום (ההפך מהיום) עד אשר הרחוב נסגר לתנועה לאיזה עשר שנים לעבודות תשתית, ואז הוא עבר לבן יהודה. ליפו הוא הגיע דרך רחוב הירקון ורחוב הכובשים והתפתל שם בין החורבות מנוקבות הכדורים של מנשיה (כיום דן פנורמה). השיא היה נדמה לי בפנייה מרזיאל אל רחוב הדואר ביפו - המעבר קיים עד היום וגם עכשיו קשה להאמין שפעם עבר שם אוטובוס - הקריקטוריסט זאב צייר פעם את קו שבע עובר שם כשהאוטובוס מקבל צורה של נחש מתפתל. הקו המשיך בשדרות ירושלים עד לגבול בת ים ואפילו לא מטר אחד יותר. האוטובוסים היו מסתובבים דרך המצבה של בת ים אך ללא נוסעים. בשנות ה-70 הוארך הקו עד לעיריית תל אביב (דרך שד' קק"ל - כיום בן גוריון) ובסיומו של העשור הוא בוטל עקב הארכת הקוים 25 ואח"כ 10 לתוך בת ים. הקטע של קו 10 של היום מבן יהודה ועד השעון ביפו חופף פחות או יותר את מסלול קו 7 אז.

תוספת

קו 7 של תל אביב...
תוספת
קו 7 הקודם (ת"מ - בית חולים וולפסון) הופסק עם פתיחת התחנה המרכזית החדשה. וזה כנראה משתי סיבות: 1) איחוד שני הקווים ה"פנימיים" בשכונות דרום ת"א, 7 ו-41 , לקו 41 משופר. זאת עקב מיעוט נוסעים. 2) קו 41 ממילא היה עובר ליד התחנה החדשה ואוסף נוסעים לרוב השכונות. לכן לא היה טעם להעביר גם את קו 7 מהתחנה הישנה (רח' הגליל, אגב) לתחנה החדשה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה