קו 480

מצב
הנושא נעול.

cwen

New member
סטטיסטיקה? אני לא ראיתי שום נתונים עקביים

מבלי להיכנס לויכוח שלא קשור לפורום בנושא
בוא רק נגיד שחטאה הגדול של המדינה הוא שאינה מיישמת את חוק הכניסה לישראל ומטילה על עברייני ההגירה את עונשי המאסר והגירוש הקבועים בחוק.

החור הבינ"ל?
לפיו אם היינו מדינה בעלת גבול עם סודן או אריתראה אולי היה קייס כלשהו. בפועל, ואני יודע דבר או שניים במשב"ל האמן לי, לא מדובר בפליטים על פי האמנות הבינ"ל. הם הגיעו אלינו ממצרים.
גם לו היו פליטים, האיסור על גירושם לא כולל איסור על המדינות להחזיקם במקומות סגורים (אלא "שחרורם" לרחובות), ובטח ובטח לא כולל חובה למתן אישורי עבודה.

לפני שאתה בולע את כל הלוקשים שארגוני סיוע למיניהם מנסים למכור לך, תלמד משפט בין לאומי. תראה מה המצב המשפטי.

בכל מקרה, מאחר והסטטיסטיקה על פשעים אכזריים ולא אכזריים שמתרחשים במקומות האלה מראה בבירור אחוזים עצומים של אוכלוסיה זרה, אין אלא לקבוע שהאוכלוסיה הזרה (ולא משנה מאיזה סיבות), היא הגורם לה. כל סיבוב של הנתון הזה מהווה בעצמו גזענות.
על סטטיסטיקה. כל אחד שמדבר על זה נותן סטטיסטיקות שונות ומשונות בהתאם לאג'נדה שלו.

מה אכפת לי מי מוגדר פליט בדיוק לפי החוק הבינלאומי ומי לא בדיוק כי הוא עבר דרך מצריים? אנחנו מדברים על בני אדם. המדד צריך להיות מי חייו בסכנה בארץ המוצא שלו ומי לא. מי יכול ורוצה לעבוד ולחיות כמו בן אדם ומי לא. למיין את האנשים לפי זה, ואז לתת להם הזדמנות הוגנת.
סתם מהגרי עבודה בהחלט אפשר להעלות על מטוס ולהחזיר הביתה.

droriko

New member
אוי את כל כך מוסרית

על סטטיסטיקה. כל אחד שמדבר על זה נותן סטטיסטיקות שונות ומשונות בהתאם לאג'נדה שלו.

מה אכפת לי מי מוגדר פליט בדיוק לפי החוק הבינלאומי ומי לא בדיוק כי הוא עבר דרך מצריים? אנחנו מדברים על בני אדם. המדד צריך להיות מי חייו בסכנה בארץ המוצא שלו ומי לא. מי יכול ורוצה לעבוד ולחיות כמו בן אדם ומי לא. למיין את האנשים לפי זה, ואז לתת להם הזדמנות הוגנת.
סתם מהגרי עבודה בהחלט אפשר להעלות על מטוס ולהחזיר הביתה.
אוי את כל כך מוסרית
את בעצם רוצה להציל אותם מסכנת מוות ! איזה מאמי.....אז בואי פשוט נפתח את הגבול לכל תושבי סודן ואריתריאה, היי למה לסיים גם שם, בואי גם נתח את הגבול לכל תושבי סוריה,גם הם שמעתי איפשהוא עוברים איזה טבח.

cwen

New member
כן, אני רוצה

אוי את כל כך מוסרית
את בעצם רוצה להציל אותם מסכנת מוות ! איזה מאמי.....אז בואי פשוט נפתח את הגבול לכל תושבי סודן ואריתריאה, היי למה לסיים גם שם, בואי גם נתח את הגבול לכל תושבי סוריה,גם הם שמעתי איפשהוא עוברים איזה טבח.
כן, אני רוצה
יש הבדל בין להזמין לפה אנשים לבין לעזור לאנשים שכבר נמצאים פה.

droriko

New member
מה זה "הם כבר נמצאים פה"

כן, אני רוצה
מה זה "הם כבר נמצאים פה"
הם פה כי הם גנבו את הגבול, הם לא הגיעו לפה מהשמיים.

cwen

New member
הרבה בכלל לא רצו להגיע לפה

מה זה "הם כבר נמצאים פה"
הם פה כי הם גנבו את הגבול, הם לא הגיעו לפה מהשמיים.
הבדואים בסיני הבטיחו להם כל מיני דברים, אחר כך התעללו בהם ואז זרקו אותם בגבול עם ישראל כי הוא היה פתוח. עכשיו בנו גדר, אז התופעה פוחתת.

אבל בינתיים יש פה אנשים, ולהשאיר אותם זרוקים ברחובות זה לא עוזר לאף אחד.
אני לגמרי עם התושבים של דרום תל אביב פה. הם מאוד מסכנים.

droriko

New member
נו אז אם הם לא רוצים להיות פה

הבדואים בסיני הבטיחו להם כל מיני דברים, אחר כך התעללו בהם ואז זרקו אותם בגבול עם ישראל כי הוא היה פתוח. עכשיו בנו גדר, אז התופעה פוחתת.

אבל בינתיים יש פה אנשים, ולהשאיר אותם זרוקים ברחובות זה לא עוזר לאף אחד.
אני לגמרי עם התושבים של דרום תל אביב פה. הם מאוד מסכנים.
נו אז אם הם לא רוצים להיות פה
למה להשאיר אותם פה בכח?

droriko

New member
לא אין כאן הבדל

כן, אני רוצה
לא אין כאן הבדל
אם את כל כך דואגת לזה שהסודנים נמצאים בסכנת חיים את צריכה להכניס את כולם, במוסר אין סלקציה.

benshap2

New member
תדע לך שמבחינה משפטית, פליטים מסוריה מהווים

אוי את כל כך מוסרית
בעיה חמורה יותר מאשר אותם אזרחי סודאן\אריתראה, שלא נחשבים בישראל לפליטים בשום הגדרה שהיא, הואיל ואין לנו גבול עם מדינות אלו.

droriko

New member
ברור,בגלל זה המדינה לא מכניסה אותם

בעיה חמורה יותר מאשר אותם אזרחי סודאן\אריתראה, שלא נחשבים בישראל לפליטים בשום הגדרה שהיא, הואיל ואין לנו גבול עם מדינות אלו.
למרות שתדע לך שבשמאל הקיצוני יש כאלה שקוראים להכניס גם אותם.

benshap2

New member
כוונתי הפוכה

למרות שתדע לך שבשמאל הקיצוני יש כאלה שקוראים להכניס גם אותם.
כוונתי הפוכה
מבחינה משפטית, היה והם יעברו את הגבול, יהיה לישראל הרבה יותר קשה להגן על עמדה המצדדת בגירושם בחזרה, מאשר על עמדה המצדדת בגירוש בחזרה למצרים של אותם חבר'ה מסודאן\אריתראה.

בכל מקרה, הטיעונים שיעל יורה פה, הן מנטרות של "שתי"ל" שלמדתי בקורס דיני הגירה באוניברסיטת תל אביב (שלמדתי על מנת להכיר את הטיעונים מכל הכיוונים, לאחר לימודי משפט בין לאומי), במסגרת תואר במשפטים.
היסודות המשפטיים של הטיעונים הללו לא רק קלושים - הם אפילו לא קיימים.

היסודות של הטיעונים הללו הינם מוסריים בלבד, וגם כאן, על פי תיאוריות ספציפיות שאינן רווחות במיוחד.
הם נשענים על פרשנויות שנויות במחלוקת ולא מחייבות לאמנות של האיחוד האירופי שישראל אפילו אינה צד להן...

במילים אחרות - קבלת הטיעונים הללו קשורה בעיקר בשטיפת מוח ופנייה ריגשית, תוך שימוש ציני בילדים לדוגמא), ולא על שום טיעון משפטי, למרות מה שמנסים להציג לך.

droriko

New member

כוונתי הפוכה
מבחינה משפטית, היה והם יעברו את הגבול, יהיה לישראל הרבה יותר קשה להגן על עמדה המצדדת בגירושם בחזרה, מאשר על עמדה המצדדת בגירוש בחזרה למצרים של אותם חבר'ה מסודאן\אריתראה.

בכל מקרה, הטיעונים שיעל יורה פה, הן מנטרות של "שתי"ל" שלמדתי בקורס דיני הגירה באוניברסיטת תל אביב (שלמדתי על מנת להכיר את הטיעונים מכל הכיוונים, לאחר לימודי משפט בין לאומי), במסגרת תואר במשפטים.
היסודות המשפטיים של הטיעונים הללו לא רק קלושים - הם אפילו לא קיימים.

היסודות של הטיעונים הללו הינם מוסריים בלבד, וגם כאן, על פי תיאוריות ספציפיות שאינן רווחות במיוחד.
הם נשענים על פרשנויות שנויות במחלוקת ולא מחייבות לאמנות של האיחוד האירופי שישראל אפילו אינה צד להן...

במילים אחרות - קבלת הטיעונים הללו קשורה בעיקר בשטיפת מוח ופנייה ריגשית, תוך שימוש ציני בילדים לדוגמא), ולא על שום טיעון משפטי, למרות מה שמנסים להציג לך.

droriko

New member
שקר וכזב

המצב לא קשור לזה שהם זרים
אלא לזה שהמדינה זורקת אותם שם ברחוב, לא נותנת להם לעבוד, ומקשה על כל מי שמנסה לעזור להם.
אם היתה תוכנית לאומית לבדוק את האנשים שמגיעים ולתת להם אשרות עבודה לכמה שנים במקום להביא עובדים זרים בקבלנות, הייתם רואים שהמצב משתפר פלאים ואחוזי הפשע אצלם נמוכים.
שקר וכזב
מרביתם עובדים, רק בכסף שחור(אני רוצה לראות את הפקח של רשות המיסים שיכנס לשכונה ויתן לאחד מהם דוח).

droriko

New member
ואגב עוד דמגוגיה

שקר וכזב
מרביתם עובדים, רק בכסף שחור(אני רוצה לראות את הפקח של רשות המיסים שיכנס לשכונה ויתן לאחד מהם דוח).
ואגב עוד דמגוגיה
או יותר נכון של אירגוני הסיוע (שמשום מה את כמו רבים רואים בהם גורמים מהימנים) היא שהסודנים יכולים להחליף את התאילנדים. כבר שלחו לא מעט מהם לעבוד בחקלאות וזה נכשל כישלון חרוץ,אז די עם הסיסמאות.

cwen

New member
שלחו לא מעט מהם לעבוד בחקלאות? איפה?

ואגב עוד דמגוגיה
או יותר נכון של אירגוני הסיוע (שמשום מה את כמו רבים רואים בהם גורמים מהימנים) היא שהסודנים יכולים להחליף את התאילנדים. כבר שלחו לא מעט מהם לעבוד בחקלאות וזה נכשל כישלון חרוץ,אז די עם הסיסמאות.
שלחו לא מעט מהם לעבוד בחקלאות? איפה?

cwen

New member
נו, באמת...

שקר וכזב
נו, באמת...
זה הרי חלק מהבעיה. הם חייבים לחיות כמו עבריינים כי אין להם שום ברירה, והם כל הזמן בסכנה של גירוש. וכשאדם חי במצב שאין לו מה להפסיד הוא ילך עד הסוף.

אין שום ספק שהשכונות שם סובלות, כי חיים שם פי כמה וכמה אנשים ממה שהתשתיות שם יכולות לתמוך בו. צריך תוכנית מערכתית לטיפול ואף אחד לא עושה כלום.
אילו היתה תוכנית מסודרת להשמה לעבודה, אנשים היו יודעים שיש להם אופציות ושכל עוד הם ישמרו על החוק לא יכלאו אותם והם יוכלו להתפרנס בכבוד ולדאוג לעצמם, הם יתנהגו בצורה הרבה יותר נאותה.
ואז גם אפשר היה לפזר אותם בארץ, שלא יהיו מרוכזים כולם באותן שלוש שכונות, ואז לכולם יהיה יותר טוב.

או שאפשר להגיד שהם פגומים גנטית כי הם לא משלנו ולהמשיך להתעלם מהבעיה שהולכת וצומחת.

אם תופעל תוכנית כזאת, לא תהיה לי שום בעיה עם הסנקציה על עבריינים כאלה תהיה גירוש. מצידי שיצניחו אותם מעל אריתריאה אם יתפסו אותם בפשע רציני לאחר שנתנו להם את האופציות החוקיות.
(אני לא באה להצדיק פה פשעים כמו אונס. אנסים אפשר כבר עכשיו להחזיר לאריתריאה או סודן, תלוי מאיפה באו).

droriko

New member
מה זה "לפזר אותם"?

נו, באמת...
זה הרי חלק מהבעיה. הם חייבים לחיות כמו עבריינים כי אין להם שום ברירה, והם כל הזמן בסכנה של גירוש. וכשאדם חי במצב שאין לו מה להפסיד הוא ילך עד הסוף.

אין שום ספק שהשכונות שם סובלות, כי חיים שם פי כמה וכמה אנשים ממה שהתשתיות שם יכולות לתמוך בו. צריך תוכנית מערכתית לטיפול ואף אחד לא עושה כלום.
אילו היתה תוכנית מסודרת להשמה לעבודה, אנשים היו יודעים שיש להם אופציות ושכל עוד הם ישמרו על החוק לא יכלאו אותם והם יוכלו להתפרנס בכבוד ולדאוג לעצמם, הם יתנהגו בצורה הרבה יותר נאותה.
ואז גם אפשר היה לפזר אותם בארץ, שלא יהיו מרוכזים כולם באותן שלוש שכונות, ואז לכולם יהיה יותר טוב.

או שאפשר להגיד שהם פגומים גנטית כי הם לא משלנו ולהמשיך להתעלם מהבעיה שהולכת וצומחת.

אם תופעל תוכנית כזאת, לא תהיה לי שום בעיה עם הסנקציה על עבריינים כאלה תהיה גירוש. מצידי שיצניחו אותם מעל אריתריאה אם יתפסו אותם בפשע רציני לאחר שנתנו להם את האופציות החוקיות.
(אני לא באה להצדיק פה פשעים כמו אונס. אנסים אפשר כבר עכשיו להחזיר לאריתריאה או סודן, תלוי מאיפה באו).
מה זה "לפזר אותם"?
מה את תיקחי אותם במשאיות ובכל שכונה תורידים 20 איש?

והאם חשבת על זה שהם מרוכזים כמעט כולם בנווה שאנן כי זה המקום היחיד שנמצא בתל אביב שהם יכולים להרשות לעצמם?(ויש סיבה מיוחדת לזה שהם באים לתל אביב ולא למקומות אחרים)

benshap2

New member
את לוקחת כנתון מובן מאליו שישראל צריכה לקלוט

נו, באמת...

אותם, אני פשוט לא מבין מאיפה זה מגיע...

עצם השהות שלהם פה היא הן עבירה על חוק הכניסה לישראל והן עבירת הגירה שמתחדשת מידי יום...

cwen

New member
אז מה אתה מציע לעשות?

אותם, אני פשוט לא מבין מאיפה זה מגיע...

עצם השהות שלהם פה היא הן עבירה על חוק הכניסה לישראל והן עבירת הגירה שמתחדשת מידי יום...
אז מה אתה מציע לעשות?
אנשים מניגריה וחוף השנהב שאין להם אישורי הגירה (ומן הסתם אין להם כי ישראל מקשה מאוד על הגירה), אפשר להחזיר הביתה במיידי.
אנשים מאריתריאה שאתה תחזיר זה גזר דין מוות.

אז במקום למיין את האנשים, לראות את מי אפשר להחזיר הביתה, מי צריך באמת מקלט, מי אפשר לנסות למצוא לו מדינה אחרת, מי יכול להשתלב בעבודה במקום עובדים שמביאים באופן יזום, סתם עוזבים אותם ברחוב בדרום תל אביב וממררים את חיי כולם.

זה בני אדם! אם היית במצב כזה שאתה בורח ממקום מסוכן כמו אריתריאה לא היית רוצה שיתנו לך לפחות צ'אנס?

מה שבטוח שיש בעיה ענקית בדרום תל אביב שפוגעת גם בזרים וגם בתושבים, והמדינה לא עושה שום דבר כדי לפתור אותה.

droriko

New member
הם בסכנת חיים?

אז מה אתה מציע לעשות?
אנשים מניגריה וחוף השנהב שאין להם אישורי הגירה (ומן הסתם אין להם כי ישראל מקשה מאוד על הגירה), אפשר להחזיר הביתה במיידי.

אז במקום למיין את האנשים, לראות את מי אפשר להחזיר הביתה, מי צריך באמת מקלט, מי אפשר לנסות למצוא לו מדינה אחרת, מי יכול להשתלב בעבודה במקום עובדים שמביאים באופן יזום, סתם עוזבים אותם ברחוב בדרום תל אביב וממררים את חיי כולם.

זה בני אדם! אם היית במצב כזה שאתה בורח ממקום מסוכן כמו אריתריאה לא היית רוצה שיתנו לך לפחות צ'אנס?

מה שבטוח שיש בעיה ענקית בדרום תל אביב שפוגעת גם בזרים וגם בתושבים, והמדינה לא עושה שום דבר כדי לפתור אותה.
הם בסכנת חיים?
אז סבבה, בואי נפזר את כולם באירופה,וניקח "סכום סימלי" אצלנו(כמו שעשינו עם הויטנמים) אבל את לא יכולה לזרוק את כל ה-80 אלף במדינה כל כך קטנה. אני אומר בואי נלך לאירופה ונציע להם לפזר את ה-80 אלף אצלם ואם הם לא יסכימו אז נחזיר אותם למדינות שלהם,ואם אירופה תבוא בטענות שאנחנו גזענים וכאלה(כמו שהיא תמיד אוהבת לעשות) אז נזכיר לה את התגובה שלה ונסתום לה ת'פה.

benshap2

New member
אני מציע לפעול על פי דיני מדינת ישראל

אז מה אתה מציע לעשות?

אני מציע לפעול על פי דיני מדינת ישראל
לגרש את מי שנכנס לישראל שלא כחוק ממצרים בחזרה למצרים, וכל עוד הוא לא מגורש לפעול לכליאתו כחוק, שכאמור לא מנוגד לשום אמנה בינ"ל (לא כזו שישראל חתומה עליה, ואף לא כזו שישראל אינה חתומה עליה!).

המצב הקיים הינו אבסורדי, ואני מאחל לכל מי שמגן בחירוף נפש על ה"זכות" הלא קיימת של אותם אנשים לחיות כאנשים חופשיים לחלוטין ואף לעבוד במדינת ישראל, שריכוזי האוכלוסיה הללו (שלדידו אינם מהווים לא מטרד בריאותי ולא סכנה לעלייה במפלס הפשע) - פשוט יתכבדו וישבו בכניסה לביתו הוא.

מצב
הנושא נעול.
למעלה