קו רכבת רמלה תל אביב החל 2003

מצב
הנושא נעול.

Brendan

New member

הודעה לעתונות מטעם דובר משרד התחבורה. ------------------------------------ קו רכבת חדש בין רמלה לתל אביב יחל לפעול בתחילת שנת ,2003 כך מסר היום (29/5/02) שר התחבורה, ד´´ר אפרים סנה במהלך הנחת אבן פינה להקמת תחנת רכבת חדשה ברמלה. ------------------------------------ הודעת הדובר המקורית כאן

איליה.

New member
קו רכבת לרמלה?

הודעה לעתונות מטעם דובר משרד התחבורה. ------------------------------------ קו רכבת חדש בין רמלה לתל אביב יחל לפעול בתחילת שנת ,2003 כך מסר היום (29/5/02) שר התחבורה, ד´´ר אפרים סנה במהלך הנחת אבן פינה להקמת תחנת רכבת חדשה ברמלה. ------------------------------------ הודעת הדובר המקורית כאן
קו רכבת לרמלה?
זה אומר שיהיו רכבות מיוחדות לרמלה, או שיעצרו שם רק הרכבות בקו באר שבע?

בדיוק מה שאני אמרתי לפני חודש

קו רכבת לרמלה?
אני אמרתי שרוצים לבנות תחנת רכבת ב- רמלה ל-כיוון אשדוד בנוסף על זה שיש תחנת רכבת נטושה על מסילה אחרת ל-כיוון באר שבע . תחנת הרכבת החדשה תיבנה ב-שכונת " נווה - דוד " ב- רמלה .

איליה.

New member
אני לא אמרתי כלום, רק שאלתי.

אני אמרתי שרוצים לבנות תחנת רכבת ב- רמלה ל-כיוון אשדוד בנוסף על זה שיש תחנת רכבת נטושה על מסילה אחרת ל-כיוון באר שבע . תחנת הרכבת החדשה תיבנה ב-שכונת " נווה - דוד " ב- רמלה .
אני לא אמרתי כלום, רק שאלתי.

תחנת רמלה החדשה

קו רכבת לרמלה?
תחנת רמלה החדשה
למיטה ידיעתי, התחנה החדשה תיבנה לא הרחק מהתחנה של שנות ה-50, על קו לוד-נען (כלומר בדרך מת"א לירושלים ובאר שבע). כמובן שההודעה לעיתונות מוטעית לחלוטין, ואין כזה דבר ´קו ת"א-רמלה´ - א. מפני שמבחינה תפעולית מגדירים בד"כ ´קווים´ בין תחנות חשובות (בנימינה, ת"א וכיו"ב) או צמתים (תל-ברוך, פלשת, נען וכיו"ב) ב. מפני שמבחינה מסחרית ושיווקית מגדירים בד"כ ´קווים´ לפי נקודות התחלה וסיום של שירות רכבות, כמו ´בנימינה-רחובות´, ´נהריה-באר שבע´ וכיו"ב. מכיוון שהשירות בין תל-אביב לרמלה לא יענה, כנראה, על אף אחד מהקריטריונים המפורטים לעיל - לא ידוע לי שיהיו רכבות שיתחילו או יעצרו בתחנת רמלה, שאמורה להיות תחנה פרברית קטנה בלבד - אזי אין הצדקה לקרוא לזה ´קו ת"א-רמלה´. ולשאלה המקורית - הכוונה העקרונית היא לבנות את התחנה כחלק מפרויקט שיקום הקו לירושלים, ואני מניח שהיא תפתח בערך ביחד עם תחנת בית שמש. למרות זאת, לא ידוע לי האם מתוכנן לעצור שם רק את הרכבות לכיוון בית-שמש/ירושלים או גם רכבות בדרך ל/מבאר שבע. ןלגבי תחנת רמלה בקו לאשדוד - כמו שאמרתי כבר בעבר, היתה פעם, למספר חודשים בלבד, תחנה (יותר נכון צריף) שנקראה ´רמלה מערב´. מכיוון שאני לא מכיר טוב את האיזור, אני מעדיף להמנע מהבעת דעה לגבי כדאיות בניית תחנה חדשה במיקום דומה.

dvir golan

New member
רמלה מערב

רמלה מערב
לאף אחד כולל שר התחבורה לא ממש ברור מה יהיה טיבו של קו פרברי לרמלה. כעקרון אין הצדקה לעצירת כל הרכבות לבאר שבע בתחנת רמלה : זה אומר שיתכן ורכבות יתמלאו בשעות העומס בנוסעים שיורדים ברמלה ואח"כ הרכבת תמשיך כמעט ריקה עד באר שבע. סביר להניח שרמלה תהיה תחנה קבוע בקו שבין תל אביב ובית שמש, ומספר מסויים של רכבות בינעירוניות בקו לבאר שבע גם יעצרו בה. כדאי לדעת שעם פתיחת הקו הפרברי בין תל אביב דרום לרחובות בשנת 1990, פעלה בקו תחנה זמנית בשם "רמלה מערב" שהייתה ממוקמת מעט דרומית למפגש המסילה עם כביש רמלה - תל אביב. תחנה זו פעלה זמן מצומצם ביותר ובוטלה זמן קצר לאחר פתיחתה.

fireman

New member
תראה יכול להיות אותו דבר כמו

רמלה מערב
לאף אחד כולל שר התחבורה לא ממש ברור מה יהיה טיבו של קו פרברי לרמלה. כעקרון אין הצדקה לעצירת כל הרכבות לבאר שבע בתחנת רמלה : זה אומר שיתכן ורכבות יתמלאו בשעות העומס בנוסעים שיורדים ברמלה ואח"כ הרכבת תמשיך כמעט ריקה עד באר שבע. סביר להניח שרמלה תהיה תחנה קבוע בקו שבין תל אביב ובית שמש, ומספר מסויים של רכבות בינעירוניות בקו לבאר שבע גם יעצרו בה. כדאי לדעת שעם פתיחת הקו הפרברי בין תל אביב דרום לרחובות בשנת 1990, פעלה בקו תחנה זמנית בשם "רמלה מערב" שהייתה ממוקמת מעט דרומית למפגש המסילה עם כביש רמלה - תל אביב. תחנה זו פעלה זמן מצומצם ביותר ובוטלה זמן קצר לאחר פתיחתה.
תראה יכול להיות אותו דבר כמו
עם תחנת כפר חבד אם אינני טועה (התחנה בין תל אביב ההגנה ותחנת לוד בתחנה זו הרכבות מתל אביב לבאר שבע לא עוצרות אבל הרכבות מתל אביב לרחובות כן עוצרות ומי שצריך להגיע מכפר חבד לבאר שבע עולה על הרכבת שנוסעת מתל אביב לרחובות ויורד בתחנת לוד בתחנת לוד הוא ממתין לרכבת שמגיעה מתל אביב וממשיכה לקריית גת ובאר שבע אותו הדבר יכול להיעשות עם הקו לרמלה רק שזה ייבוצע מהכיוון הפוך

מצב
הנושא נעול.
למעלה