קושי לנהל שיחות טלפון

Nessa12

New member
קושי לנהל שיחות טלפון

היי חבר'ה אני חדשה פה וצריכה עזרה!!!
(סתם)
(אבל באמת צריכה עזרה..
)
אז ככה... אני מרגישה שיש לי קושי מסוים לנהל שיחות טלפון עם החבר לפעמים. לא תמיד, ברוב המקרים לא.
אלא שבמקרים מעטים (שמעיבים על כל שאר המקרים) אני מוצאת את עצמי אומרת דברים שאח"כ אני מאוד מתחרטת עליהם - ובעקבותיהם שומעת דברים שאני ממש לא רוצה לשמוע...
אולי זה נובע מהתחושה של "אפשר הכל בטלפון!" כי פנים מול פנים סביר להניח שהייתי נזהרת יותר.
זה מתחיל מזה ש*כנראה* אני קצת מגזימה בתגובות שלי לפעמים, על דברים מאוד קטנים ומפגרים.
השאלה היא: האם עדיף לשמור את הדברים בבטן ובכלל לא לדבר בטלפון על מה שמפריע לי (אם למשל הוא עשה טעות מבחינתי או וואטאבר)
ופשוט לומר שהכל בסדר (גם כשלא)..?

תני 2 דוגמאות,

1 מה אמרת והיתה לך חרטה על הנאמר.

2 מה נאמר לך ולא נעם לאזנייך והעיב על מצב הרוח שלך.

לפי מה שתכתבי אגיב לך.

אין טעם לשמור בבטן

כי בסוף זה יתפוצץ, רק הרבה יותר גדול ומכוער כי היה לך זמן להתמרמר על זה.
אז המוטו שלי הוא לדבר על הכל, ולא לתת לזה לשקוע יותר מדי (גם מבחינה הגיונית, אי אפשר להעיר על משהו קטן ודבילי שבועיים אחרי שהוא קרה והבן אדם שמולך כבר לא זוכר על מה את מדברת).
בטלפון או פנים אל פנים, זה לא משנה.
מה שכן משנה זה הצורה שבה נאמרים הדברים, ועל זה שווה להשקיע כמה שניות מחשבה. כמעט כל תוכן של דברים יתקבל בהבנה אם הדרך בה הם נאמרים היא נעימה לאוזן והגיונית.

מקווה שעניתי לך, כי אני לא לגמרי בטוחה שהבנתי את השאלה

Nessa12

New member
את הבנת את השאלה יופי!

פשוט שאני לא רציתי ממש לפרט...
את צודקת בתאוריה, הבעיה שלי היא יותר עם הפרקטיקה:
איך אני עושה את מה שאת אומרת?
לוקחת כמה שניות ומנסחת.
איך אני עושה את זה?..

קודם כל אם זה משהו שאת רוצה להגיד

בשיחה עתידית שתתקיים, אז יש לך את כל הזמן שבעולם לנסח את זה.

וכשאת כבר בתוך השיחה ורוצה להגיב או לענות משהו, פשוט תזהרי מלהיכנס לפינות של הרמת קול או הטחת אשמה כי קשה מאוד לצאת משם. תשתדלי לנהל את השיחה בצורה הכי נעימה ורגועה וככה בוודאות תפלי על אזניים כרויות

oneofus

New member
אני נזהר כשאני מדבר עם אשתי בטלפון וגם בנסיעה

אם זה לא משהו סביר אלא נושא כבד, שנינו מעדיפים פנים אל פנים ב 4 עינים
ואנחנו נשואים 30 שנה....

גם בשיחה חופשית צריך טאקט!

answer110

New member
...

בלי דוגמאות קשה לענות. בכל מקרה האם פנים מול פנים הנושאים גם מועלים? ובנוסף, האם את חושבת שאת עושה טעות בהעלאת הדברים ,באופן זה או אחר ,רק בגלל התגובה שאת מקבלת בחזרה ,או שאת חושבת שהטעות מלכתחילה היא העלאת הדברים?

Nessa12

New member
בעיקר התגובה..;

בכוונה לא פירטתי.
בואי נגיד שפנים מול פנים הם לא ממש מועלים כי אין מה. אלה דברים קטנים שנכונים אולי לאותו הרגע.
ופנים מול פנים .... לא תמיד יש לי את האומץ.
בעיקר כי אני חוששת מהתגובות של הצד השני.
הרבה פעמים, גם אחרי שאני כבר אומרת משהו (בטלפון) אז אני מקבלת בתגובה מגננה. כאילו הייתי איזו אם מרשעת וחורגת שגוערת בילדה הקטן.
אבל זה ממש לא ככה... ואני גם לא רוצה שזה יהפוך לזה.

קריסטה

New member
מסקנה ששנינו הגענו אליה

אסור לנו, באיסור מוחלט גמור ומפורש לנהל שיחות כבדות/מעמיקות בטלפון.
רוב הפעמים זה יתפתח לריב.
בקיצור, שמרו את השיחות הרציניות לזמנים שאתם פנים מול פנים.

habubnik

New member
אם אפשר להמנע מזה אני לגמרי בעד

שיחות טעונות במדיום שהוא לא F2F תמיד מתפוצצות יותר גרוע לטעמי, וזה גם משאיר טעם פיכסה אח"כ עד שנפגשים.
אם כי לפעמים זה דורש איפוק מאוד גדול שלא תמיד יש לי

Nessa12

New member
תודה על העצה, זה מה שאני אעשה.

אני מקווה שזה יעבוד כי יש לו נטיה לעלות על זה בקול שלי כשמשהו לא בסדר, ואני בספק אם הוא ירפה כשיגלה משהו כזה.
אני פשוט צריכה להיות שחקנית קצת יותר טובה..

habubnik

New member
במקרה הכי גרוע אפשר לדבר מראש ולהסכים

ביחד שגם אם הוא שומע בקול שלך שמשהו לא בסדר, שלא ילחץ ויבין שאם את רוצה לדבר F2F זה כנראה עדיף וטוב לשניכם.

Nessa12

New member
אחלה עצה!

אבל עדיף שגם את זה אומר לו F2F...
כרגע אין F2F

אבל את זה אני כבר לא אפתח כאן.

answer110

New member
הבעיה בטלפון שקשה לגשר על הנאמר

למשל על ידי חיבוק מידי או ליטוף וכולי. גם אי אפשר לראות הבעות אלא רק לשמוע טונים וזה לא מספיק עבור שיחה כבדה. אז נכון שבדיוק בגלל אותם פרמטרים יש יותר אומץ לומר את הדברים בטלפון, כי את כביכול מוגנת, ובעצם לא עומד מולך אף אחד, כמו ההרגל לכתוב חופשי באתרי אינטרנט, אבל בעצמ, כן עומד שם מאחורי המכשיר אדם בשר ודם. לכן בגלל שחוסר השליטה הוא טבעי עדיף להשאיר את השיחות הכבדות לפנים מול פנים.

מתוקה, לדבר הרבה זה תמיד לא בריא

וזה גם לא קשור בהכרח לטלפון, הטלפון סתם מעצים את זה

שלום

קודם כל, לא לשקר: "הכל בסדר גם כשלא". אפשר לדבר על בעיות רגשיות ומצוקות, כל זמן שלא מעיקים. צריך לדעת להתחשב במה שהאחר מרגיש בכל זמן, להיות קשוב. נסו לפתח עניין משותף, שוחחו על תחביבים, על מסגרות ועל חברים.

למעלה