קופת חולים מאוחדת התפתחות הילד בירושלים

קופת חולים מאוחדת התפתחות הילד בירושלים

היום בקרתי במרפאת פגים לילדי בן ה1.7 כרונולוגי שנולד בשבוע 26 במשקל 990 גר' מכיון שהילד מטופל בונטולין ובודיקורט כל יום לא היה מאושפז ומכיון שאנו הורים דואגים הילד מקבל רפוי בדיבור פיזיוטרפיה וקליניאת תקשורת ולכן אין איחור התפתחותי בקשתי מהרופא שיתן לי המלצה לגן שקומי מכיון שאין באפשרותי להמשיך לקחת את הילד לטיפולים , הוא אחד מתוך 3 ויש לי עוד ילדים בבית מה שמאד קשה לי כי אני גם עובדת בחוץ אבל הרופא אומר אני לא יתן לך -בגיבוי עו"ס כי הילד אין נכות ואין איחור משמעותי בהתפתחות אז כנראה שמעתה אני יהיה הורה מזניח על מנת שהילד שלי יהיה מאושפז וזה דבר שיקרה בקלות עם הוא לא יטופל על מנת שאני יקבל מביטוח לאומי קצבה ויוכר על ידי קופת חולים "מאוחדת" כי אחרת לא מקבלים במדינתינו הנאורה כלום אשמח לקבל תגובות בנושא ומי שחווה יחס דומה ומה ניתן לעשות בנדון

Navva

New member
הרופא צודק

אם לילד אין עיכוב משמעותי ממש אין טעם (ולא מבחינה תקציבית) להיות בגן שיקומי, אלא מבחינת הילד עצמו. עדיף שיהיה בסביבה של ילדים ללא עכוב משמעותי. גן כזה מיועד לילדים במצב היתפתחותי קשה מאוד. אני כותבת כ"אמא בוגרת חנוך מיוחד". תבדקי האם יש אפשרות לרכז את הטיפולים באותו היום, אולי אחה"צ? תבדקי עם העו"ס והמשפחה המורחבת אפשרות לקבל עזרה עם הילדים? מה האבא תורם למאמץ הטיפולי? ד"א, בסל בריאות עד גיל 3 אין הגבלה במס' הטיפולים. טיפולים פרטיים עולים לא מעט כסף, אז עד כן מקבלת מהמדינה.

מכיון שגם אני מגיעה ממערכת החינוך

אני רוצה שהילד יכנס למעון שיקומי על מנת שיקבל יחוס פרטני לכל ככל בעיותיו וצרכיו ובשנה אח"כ יכנס למסגרת רגילה ולא אז אני יתחיל להכניס למסגרת מיוחדת תשכימי איתי שפג שנולד בשבוע 26 בטוח לא כמו ילד רגיל ומכיון שאנו הורים שלא מזניחים כאילו מגיע לנו עונש שלא תקבלו ולכל שארית חחיכם תרוצו לבד לכל הטיפולים כאשר הןא לא ילד יחידי יש לו עוד 4 אחים שלהם גם יש צרכים וטיפוים אותם הם צריכים לקבל אין אפשרות לרכז את הטיפולים מבחינת הקופה ואני לא גרה בעיר כך שלכל טיפול אני צריכה לנסוע שעה לכל כיוון בעלי תורם המון למאמץ הטיפולי אחרת לא ההיתי מחזחקה מעמד עד עכשיו אבל גם אני וגם בעלי כרגע לא במצב פיזי לטפל בילד ואני לא רוצה לפרט יותר ולכן בקשתי זאת עם כל הקושי שלי כאמא לראות את הילד שלי לומד במעון יום שקומי אך אני מעדיפה לא לטמון את ראשי בחול ולהגיד יהיה בסדר

חן123

New member
אני לא יודעת מה מצב הילד

אבל בגדול לילד שיש יכולת להיות במסגרת רגילה, עם טיפולים בקהילה, עדיף להיות במסגרת זו. יש משמעות למסגרת שיקומית, אין ספק שיש בה טיפולים פרטניים וכו', וזה יתרון, יחד עם זאת כמו שכתבה נאוה יש מחיר ללהיות עם ילדים עם תפקוד נמוך יותר, אם אכן זה המצב, מבחינת ההתפתחות שלו. סליחה אם הניסוח לא PC בקיצור, אם את חושבת שהרופא טועה ובנך זקוק למסגרת זו, לכי לחוות דעת נוספת. אם השיקול הוא רק נוחות, אולי כדי להקדיש לסוגיה עוד מחשבה

למעלה