קופות גמל להשקעה-חשוב לדעת

מה עושים מעשית

התחום נמצא ביכולות של אנשי הביטוח. אם יש לך איש ביטוח אמין ואישי כדאי שתפני אליו לבדוק ולבחון את האפשרויות שלך.

noacohen10

New member
כמה תשובות

1. אפשר לרכוש את הקופות האלו או דרך סוכני ביטוח או ישירות דרך חברות הביטוח ובתי ההשקעות.
2. מבחינת דמי ניהול מדובר בקופת גמל לכל דבר ועניין מבחינת גובה דמי הניהול המקסימליים המותרים. כמובן שהתמקחות על דמי הניהול מבורכת.
3. המסלולים הם מגוונים וניתנים לבחירה של הלקוח, בהתאם לצרכיו.

תיקון

עקרונית דמי הניהול הם 0.36% אבל עד גיל 21 ביטוח לאומי ישלם אותם. כלומר לחוסכים זה שקוף.
ממש לא חובה לעבור דרך סוכני ביטוח.
יותר חשוב לדעת שלא מומלץ לחסוך דרך הבנקים. חישוב שנעשה על חיסכון מגיל 0 עד 18 מצא הפרש של כ6000 ש"ח לטובת חיסכון בקופות גמל לעומת התוכניות בבנק (אני מדבר רק על החיסכון לילדים במסגרת "חיסכון לכל ילד").
היתרון העצום בקופ"ג שניתן לעבור מסלולים בתוך הקופה ובין הקופות בלי בעיה, בעוד בבנק זה קבוע.
עקרונית קופ"ג הללו נוצרו לאחר שנפתחה קופ"ג להשקעה כמענה לפוליסות החיסכון (ניתן לפדות לפני גיל 60) ועכשיו זה מתגלם גם בחיסכון לילדים מביטוח לאומי.
המלצה נוספת - תכפילו את החיסכון ב-50 לחודש (שיורד מקצבת הילדים).

קופות גמל להשקעה-חשוב לדעת

אחרי שנים בהן קופות הגמל לא היו גורם משמעותי בעולם החיסכון הפרטי, משרד האוצר השיק קופת גמל חדשה – קופת גמל להשקעה.
המטרה העיקרית של המחוקק הייתה לייצר אפיק חיסכון הוני ובו בעת , ולעודד את ציבור החוסכים למשוך את הכספים שיצטברו כקצבה
בעת הפרישה.

הקופה יכולה להוות אלטרנטיבה נוספת לקרנות הנאמנות ולפיקדונות הבנקאיים שמתנהלים בסיבת ריבית אפס.
קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון נזיל והוני. הכספים הצבורים בקופה ניתנים למשיכה כסכום חד פעמי ובכל נקודת זמן ללא מס.
קיימת תקרת הפקדה שנתית בגובה של 70,000 ₪ (ברמת ת"ז). ההפקדות לקופת גמל להשקעה אינן מקנות הטבות מס.

יתרונות התוכנית:
 פטור ממס בגיל פרישה - עמית שיבחר לקבל את הכספים כקצבה חודשית מגיל 60 ייהנה מפטור ממס רווחי הון (קצבה פטורה).
הערה : קבלת קצבה מצריכה העברת הכספים לקופה לקצבה.
 נזילות – החיסכון נזיל בכל עת.
 ניודים - העברת כספי החיסכון ממסלול השקעה אחד לאחר, או בין חברה אחת לאחרת לא מחייבים תשלום מס רווח הון.
 ניהול - ניהול מקצועי של בבית השקעות או חברת ביטוח, במגוון רחב של מסלולי השקעה.
 גמישות- גמישות מרבים באפשרויות ההפקדה - סכום חד פעמי או הוראת קבע.
 גיוון - השקעה בנכסים לא סחירים, הלוואות ,קרנות השקעה פרטיות ונדל"ן

טעות שלי...

חשבתי שהפוסט מדבר על קופות לילדים.
אם כך ההערה שלי על דמי ניהול לא נכונה.

noacohen10

New member
שים לב שאתה ענית על חסכון לילד ואני עניתי על קופת גמל להשקעה

מדובר במוצרים שונים עם מאפיינים שונים

למעלה