קווי דן לא נוסעים במו"ש עם צאת השבת . מדוע ?

מצב
הנושא נעול.

אין תחבורה ציבורית לנתב"ג במוצאי שבת .
האם ניתן להציע חוק למשרד התחבורה ?
מדוע האזרח חייב לממן מונית במחיר גבוה ?

פרויז1

New member
האם יש סיכוי שהגזרה הרעה תשתנה ?

באזור וולנברג/הצנחנים/בית אל/ - תל אביב הפסיקו את האוטובוסים במוצאי שבת.
מ-דו-ע ?
הרי צמיחת החרדים בתוך שכונה חילונית מובהקת. זאת סיבה להפסיק את התח"צב במוצאי שבת ולרתק רבים רבים לביתם???

מה עושים?
יש מה לעשות חוץ מלמחות ולאכול את הכובע ?

mister K

New member
זה לא מדויק

באזור וולנברג/הצנחנים/בית אל/ - תל אביב הפסיקו את האוטובוסים במוצאי שבת.
מ-דו-ע ?
הרי צמיחת החרדים בתוך שכונה חילונית מובהקת. זאת סיבה להפסיק את התח"צב במוצאי שבת ולרתק רבים רבים לביתם???

מה עושים?
יש מה לעשות חוץ מלמחות ולאכול את הכובע ?
זה לא מדויק
השירות לאזור שציינת ניתן במוצאי שבת על ידי קווים 89 ו-142 שפועלים. קו 89 אפילו מתחיל את פעילותו כשעה וחצי לפני צאת השבת ולא מעניין חרדים או לא חרדים.
אבל אני מסכים שזה לא מספיק כלל, וגם אני לא מבין מדוע קווים מרכזיים כמו 42 ו-189 לא פועלים כלל במוצאי שבת. זאת בעוד שבלילות אחרים בשבוע הם פועלים גם פועלים ולא חסרים נוסעים.

פרויז1

New member
עלתה בראשי תשובה בהחלט אפשרית :

זה לא מדויק
השירות לאזור שציינת ניתן במוצאי שבת על ידי קווים 89 ו-142 שפועלים. קו 89 אפילו מתחיל את פעילותו כשעה וחצי לפני צאת השבת ולא מעניין חרדים או לא חרדים.
אבל אני מסכים שזה לא מספיק כלל, וגם אני לא מבין מדוע קווים מרכזיים כמו 42 ו-189 לא פועלים כלל במוצאי שבת. זאת בעוד שבלילות אחרים בשבוע הם פועלים גם פועלים ולא חסרים נוסעים.
במקום קיימת ישיבה (חדשה יחסית?). ומאז הפסיקו את הקו באמתלה של התחשבות בהם.
אבל : מה עלה במוחי? במקום יש פרוייקט פינוי בינוי נרחב ביותר. מאות דירות פונו ובמקומן ייבנו מאות רבות רבות של דירות חדשות., וכנראה שהאזור מיועד להחרדה. קרי : למכירה לדתיים/חרדים.

אה.. הממ.. !!!

mister K

New member
אני משוכנע שבמקרה הזה אין שום קשר לישיבה

במקום קיימת ישיבה (חדשה יחסית?). ומאז הפסיקו את הקו באמתלה של התחשבות בהם.
אבל : מה עלה במוחי? במקום יש פרוייקט פינוי בינוי נרחב ביותר. מאות דירות פונו ובמקומן ייבנו מאות רבות רבות של דירות חדשות., וכנראה שהאזור מיועד להחרדה. קרי : למכירה לדתיים/חרדים.

אה.. הממ.. !!!
לאף חרדי לא איכפת מקווים שפועלים לאחר צאת השבת. להיפך, זה רק מועיל להם כי הם מרבים לנסוע בזמן זה.
הסיבה היא לדעתי פשוט חיסכון על גב הנוסעים וחוסר חשיבה מבית משרד התחבורה, כמו גם בהרבה קווים אחרים שבאופן תמוה לא פועלים במוצאי שבת.
לגבי הישיבה בנווה שרת, היא לא חדשה וקיימת כבר שנים. לגבי פרוייקט הפינוי בינוי, אם אינני טועה הוא אינו מיועד לציבור החרדי אלא לציבור מבוסס יותר. בכל זאת מדובר בתל אביב.

פרויז1

New member
תודה, מיסטר קיי !

לאף חרדי לא איכפת מקווים שפועלים לאחר צאת השבת. להיפך, זה רק מועיל להם כי הם מרבים לנסוע בזמן זה.
הסיבה היא לדעתי פשוט חיסכון על גב הנוסעים וחוסר חשיבה מבית משרד התחבורה, כמו גם בהרבה קווים אחרים שבאופן תמוה לא פועלים במוצאי שבת.
לגבי הישיבה בנווה שרת, היא לא חדשה וקיימת כבר שנים. לגבי פרוייקט הפינוי בינוי, אם אינני טועה הוא אינו מיועד לציבור החרדי אלא לציבור מבוסס יותר. בכל זאת מדובר בתל אביב.
תודה, מיסטר קיי !

mister K

New member
קווי דן לא מגיעים לנתב"ג באף יום בשבוע

ובאשר לרכבת לנתב"ג, הבעיה העיקרית היא לא מוצאי שבת אלא אי הפעלתה לאורך כל השבת.
רק בישראל מדינת ההלכה נשמע דבר כזה, שמנתקים נמל תעופה בין לאומי מתחבורה ציבורית ל-24 שעות מדי שבוע והכל בשם הדת והמשיחיות.
האזרח צריך לממן מונית כי הוא נשאר אדיש ומקבל עליו את הכפייה הדתית במקום להילחם בה.

25306yosef

New member
פעם לפני 30 שנה היה קו של דן לנתב"ג

ובאשר לרכבת לנתב"ג, הבעיה העיקרית היא לא מוצאי שבת אלא אי הפעלתה לאורך כל השבת.
רק בישראל מדינת ההלכה נשמע דבר כזה, שמנתקים נמל תעופה בין לאומי מתחבורה ציבורית ל-24 שעות מדי שבוע והכל בשם הדת והמשיחיות.
האזרח צריך לממן מונית כי הוא נשאר אדיש ומקבל עליו את הכפייה הדתית במקום להילחם בה.
לפני 30 שנה היה קו 222 של חברת יונייטד טורס מאזור המלונות בתל אביב (דן פנורמה) דרך על פרשת דרכים (רכבת סבידור מרכז) לנתב"ג. הקו הזה פעל גם בשבתות וגם בימי שישי בערב.

מדוע ביטלו את הקו הזה ?

הקו הזה היה בדיוק הפיתרון למי שרצה להגיע ביום שבת לנתב"ג.

mister K

New member
222 פעל עד לפני 10 שנים או אפילו פחות

לפני 30 שנה היה קו 222 של חברת יונייטד טורס מאזור המלונות בתל אביב (דן פנורמה) דרך על פרשת דרכים (רכבת סבידור מרכז) לנתב"ג. הקו הזה פעל גם בשבתות וגם בימי שישי בערב.

מדוע ביטלו את הקו הזה ?

הקו הזה היה בדיוק הפיתרון למי שרצה להגיע ביום שבת לנתב"ג.
ביטלו אותו בערך מתי שקו הרכבת לנתב"ג החל לפעול, מכיוון שכבר לא היה בו צורך.
אבל כמובן שלא חשבו על כל מי שצריך לנסוע בשבת.

down under

New member
וכמה נוסעים במצטבר, שוב, במצטבר

ביטלו אותו בערך מתי שקו הרכבת לנתב"ג החל לפעול, מכיוון שכבר לא היה בו צורך.
אבל כמובן שלא חשבו על כל מי שצריך לנסוע בשבת.
בשני הכוונים גם יחד, היו בקו 222 החל מיום ששי ב-16:00 ועד מוצאי שבת ב-18:00?
אני מדבר על כל הנוסעים בכ-15 עד 20 הנסיעות שהיו לקו הזה, בשני הכוונים גם יחד, בין השעות ששאלתי עליהן.
אם אני זוכר נכון היו לו כ-10 נסיעות לכל כוון בין כניסת השבת ליציאתה.

הערכה שלי מדברת על שבת ממוצעת שכזו מקסימום 250 נוסעים. צדקתי?

mister K

New member
אין לי מושג מכיוון שלא נסעתי בו מעולם

בשני הכוונים גם יחד, היו בקו 222 החל מיום ששי ב-16:00 ועד מוצאי שבת ב-18:00?
אני מדבר על כל הנוסעים בכ-15 עד 20 הנסיעות שהיו לקו הזה, בשני הכוונים גם יחד, בין השעות ששאלתי עליהן.
אם אני זוכר נכון היו לו כ-10 נסיעות לכל כוון בין כניסת השבת ליציאתה.

הערכה שלי מדברת על שבת ממוצעת שכזו מקסימום 250 נוסעים. צדקתי?
אבל אפילו אם אתה צודק בהערכתך, כיום המודעות לנסיעה בתח"צ יותר גבוהה מאשר לפני 10 שנים.
כיום עובדה היא שתחבורה ציבורית היא הדרך היעילה ביותר להגיע לנתב"ג ורבים הנוסעים שמגיעים ברכבת מדי יום ומדי לילה, כמו בכל מקום נורמלי בעולם.
הפסקה מוחלטת של התחבורה הציבורית לנמל התעופה בשבת היא עיוות נוראי שפוגע בכל מי שטס בזמן זה. בכלל זה תיירים שנאלצים לשלם הון עתק על מונית ספיישל ומעניין אותי לדעת מה הם חושבים על עוצר התח"צ הבזוי וההזוי הזה שמקבל את פניהם ברגע שהם נוחתים בארץ הקויידש. רכבות לנתב"ג ייסעו מלאות גם בשבת כמו בכל יום אחר בשבוע.

down under

New member
אותי אתה לא צריך לשכנע

אבל אפילו אם אתה צודק בהערכתך, כיום המודעות לנסיעה בתח"צ יותר גבוהה מאשר לפני 10 שנים.
כיום עובדה היא שתחבורה ציבורית היא הדרך היעילה ביותר להגיע לנתב"ג ורבים הנוסעים שמגיעים ברכבת מדי יום ומדי לילה, כמו בכל מקום נורמלי בעולם.
הפסקה מוחלטת של התחבורה הציבורית לנמל התעופה בשבת היא עיוות נוראי שפוגע בכל מי שטס בזמן זה. בכלל זה תיירים שנאלצים לשלם הון עתק על מונית ספיישל ומעניין אותי לדעת מה הם חושבים על עוצר התח"צ הבזוי וההזוי הזה שמקבל את פניהם ברגע שהם נוחתים בארץ הקויידש. רכבות לנתב"ג ייסעו מלאות גם בשבת כמו בכל יום אחר בשבוע.
אותי אתה לא צריך לשכנע
נסעתי לפני שבוע וחצי ברכבת מחיפה, אחרי שישבתי בפאב מעולה (העוגן, לא רחוק מהנמל ומתחנת חיפה מרכז) לבנימינה, שם חיכה לי רכבי.
הרכבת היתה של שעה 22:45 והיא באה מנהריה לנתב"ג ומודיעין.
בתחנת חיפה מרכז לא היה רביעיה פנויה של מושבים, ברכבת בת לפחות 7 קרונות (סימנס). שוב, כמעט 11 בלילה ובתחנה הראשונה של חיפה לכוון המרכז ולא היתה רביעיה פנויה
של מושבים.

אוהדא11

New member
דן כבר שנים רבות לא מגיע לנתב"ג

דן כבר שנים רבות לא מגיע לנתב"ג

אוהדא11

New member
הרעה בשרות במוצ"ש בקו 172

עד לפני שבועיים-שלושה 172 היה מתחיל לפעול לפני צאת השבת דומה לקו 89. לאחרונה הוא מתחיל לפעול רק לאחר צאת השבת. כזכור, עם הפעלת הרפורמה החל 172 לפעול לאחר צאת השבת ולאחר שקמה מהומה הוא החל לפעול עוד לפני צאת השבת. מה קרה לפתע פתאום ובשקט שהרעו את שעות השרות של 172 ?

stratomaximus

New member
אתה בטוח בזה? אולי אתה מתבלבל?

עד לפני שבועיים-שלושה 172 היה מתחיל לפעול לפני צאת השבת דומה לקו 89. לאחרונה הוא מתחיל לפעול רק לאחר צאת השבת. כזכור, עם הפעלת הרפורמה החל 172 לפעול לאחר צאת השבת ולאחר שקמה מהומה הוא החל לפעול עוד לפני צאת השבת. מה קרה לפתע פתאום ובשקט שהרעו את שעות השרות של 172 ?
הייתי בין אלה שהעלו את המחטף הזה לידיעת הפורום בזמנו (בקיץ 2011), והתשובה הייתה שקו 172 לא רלוונטי יותר לבתי חולים ולכן אחרי הרפורמה לא ימשיך לפעול בזמנים של קו 1 ז"ל במוצ"ש. לאחר מאבק וכתבה ב- YNET הוצעה החלופה של קו 89, וזה מה שקורה עד היום.
לא זכור לי ש- 172 פעל אי פעם לפני צאת השבת.

אוהדא11

New member
עד לפני פחות מחודש שעת היציאה של הקו מחולון

הייתי בין אלה שהעלו את המחטף הזה לידיעת הפורום בזמנו (בקיץ 2011), והתשובה הייתה שקו 172 לא רלוונטי יותר לבתי חולים ולכן אחרי הרפורמה לא ימשיך לפעול בזמנים של קו 1 ז"ל במוצ"ש. לאחר מאבק וכתבה ב- YNET הוצעה החלופה של קו 89, וזה מה שקורה עד היום.
לא זכור לי ש- 172 פעל אי פעם לפני צאת השבת.
היתה דומה ל- 89. אני לא מתבלבל, ולפני שבועיים או שלושה שעת ההתחלה השתנתה וכעת היא לאחר צאת השבת

mister K

New member
אוהד, אתה טועה

היתה דומה ל- 89. אני לא מתבלבל, ולפני שבועיים או שלושה שעת ההתחלה השתנתה וכעת היא לאחר צאת השבת
אוהד, אתה טועה
מאז שינוי מספר הקו ל-172 לא פעל הקו אפילו דקה לפני זמן תום העוצר הרשמי בצאת שלושה כוכבים בשמיים.
ההחרגה מהעוצר שאושרה לקו 1 בזמנו "עברה" לקו 89, וגם זאת רק לאחר מחאה בצורה של משחק על העובדה שהקו עובר סמוך לבית חולים אסותא החדש שעבר מיקום (זה היה התירוץ של משרד התחבורה לאי הפעלת 172 לפני צאת השבת, כאילו שבאמת מישהו נסע בו לאסותא ולא לאלף ואחד מקומות אחרים...)

אוהדא11

New member
בכל שבת אני בודק עבור בני את זמני הנסיעות של

אוהד, אתה טועה
מאז שינוי מספר הקו ל-172 לא פעל הקו אפילו דקה לפני זמן תום העוצר הרשמי בצאת שלושה כוכבים בשמיים.
ההחרגה מהעוצר שאושרה לקו 1 בזמנו "עברה" לקו 89, וגם זאת רק לאחר מחאה בצורה של משחק על העובדה שהקו עובר סמוך לבית חולים אסותא החדש שעבר מיקום (זה היה התירוץ של משרד התחבורה לאי הפעלת 172 לפני צאת השבת, כאילו שבאמת מישהו נסע בו לאסותא ולא לאלף ואחד מקומות אחרים...)
89 ו- 172, וכך גיליתי, להפתעתי, את "החידוש"

mister K

New member
אני גר ליד המסלול של 172 ורואה אותו מדי יום

89 ו- 172, וכך גיליתי, להפתעתי, את "החידוש"
אני גר ליד המסלול של 172 ורואה אותו מדי יום
מעולם לא ראיתי אותו פועל לפני צאת השבת.
מאז קיץ 2011 קווי דן שזוכים לנחמת העניים הזאת הם קווים 9, 18, 19, 24, 51, 61, 66 ו-104 בלבד.
מטרופולין מפעילה את קו 247 לפני צאת השבת וקווים את 36, 37, 55, 56 ו-68 (אם כי את 55 ו-68 הם מצמצמים אט אט בלי שישימו לב וכעת הם מתחילים כשעה לפני צאת השבת במקום שעתיים כמו לפני כמה שנים
)

מצב
הנושא נעול.
למעלה