קווין והאירוויזיון

MichalEe

New member
קווין והאירוויזיון

היי :) אני מרגישה שזו הולכת להיות שאלה קצת מטומטמת P: ובכל זאת, אשאל את השאלה ברוח הדברים בזמן האחרון... החברים לא חשבו להשתתף באירוויזיון בשנות ה-70 (סטייל אבבא)? אם הם היו משתתפים, הם בטוח היו שולחים שיר טוב (לא בטוח שהיו זוכים, אני לא בטוחה שהיה קל לכולם "לעכל" את השיר, כפי שבאמת קורה עם השירים של קווין). מה גם שזו הייתה להקה צעירה יחסית וזו דרך נוספת להתפרסם, אך מצד שני זו לא נראית כמו הדרך שבה להקה כמו קווין הייתה מתפרסמת (אולי הם היו נשארים מעין "להקת אירווזיון"). הם שקלו את זה מתישהו? סתם, מעניין אותי לדעת...

khammel

New member
נדמה לי שהנושא עלה פעם

לצערי, אני לא מצליחה למצוא אזכור רשמי לנושא. די ברור שגם אם הלהקה שקלה ברצינות השתתפות באירוויזיון (מה שלא נראה לי), הם ירדו מזה מהר. למרות הצבעוניות של הלהקה, הם ראו את עצמם כלהקת רוק ולא פופ ורצו לעשות מוזיקה מורכבת ולא "אירוויזיונית". לפחות בתקופה שבה הם עדיין היו להקה "קטנה" שעשויה לשקול השתתפות באירוויזיון.

7INBAR7

New member
נצל"ש

כמה שאלות שעלו במוחי: *שמתי לב שהרבה פעמים בהופעות של השיר sheer heart attack פרדי מפיל את הרמקולים... זה היה מן קטע קבוע שהם עשו בשיר? הקשבתי בזמן האחרון יותר לעומק לשירים הישנים מ73, וחוץ מjesus המובהק יש להם עוד שירים שעוסקים בנצרות בדרך כלשהי.. mad the swine ולמיטב הבנתי גם great king rat. רציתי לדעת אם הם דיברו על זה פעם או מה היה העניין עם זה... וגם אם באלבום הראשון יש תחושה כללית של עיסוק בדת.. כי אני רוצה לקנות אותו ואם הוא באמת ככה אז אני לא חושבת שאני אקנה שמתי לב בכלל שבהתחלה הם ייחסו חשיבות כלשהי למילים של השירים ועם הזמן פחות ופחות, לפחות עד לשנים האחרונות. בתחושה שלי זה בגלל איך שאנשים תמיד ניתחו את השירים שלהם כלכך לעומק והם אולי לא כלכך אהבו את זה. מה אתם חושבים?

Teo Toriatt

New member
נצל"ש שראוי לשרשור משלו...

באופן כללי הם לא עסקו בדת. אמנם באלבום הראשון יש את Jesus, אבל הוא נכתב על ידי פרדי שלא בדיוק היה נוצרי. אם כבר הוא היה זוראטוסטרי אבל גם זה לא בדיוק. יש התייחסויות לדת בחלק מהשירים שלהם אבל יותר כהתייחסות תרבותית... למשל פניה לבעל זבוב ו"בשם אלוהים" ב BoRhap, או פניה לאלוהים בסוף של Is this the world we created.... לגבי חשיבות המילים, אני מסכים עם מה שכתבת (כמובן בהחרגה של Innuendo כפי שגם את כתבת) הם מעולם לא היו להקה שכל כך השקיעה ברבדים של שירים כמו נגיד Pink Floyd. פרדי פעם אמר שאין למילים שלהם רבדים ולא צריך לנתח אולתן יותר מדי... אלוי חוץ מאלה של בריאן. כמובן שלאורך כל הקריירה הם השקיעו במילים אבל יש תחושה שככל שהתקדמו, זה ירד... לדעתי ההצלחה השפיע עליהם לרעה בנושא זה.

khammel

New member
אני חולקת על דעתך המלומדת ../images/Emo3.gif

פרדי היה בוגר של פנימייה דתית (סט. פיטר בהודו). לדעתי, ההדים של החינוך הזה ניכרים בשירים שלו בתחילת הדרך אבל ככל שהתבגר, הוא התרחק מזה. בנוסף, יש נימה מעט דתית בכתיבה של בריאן שרק הולכת ונהיית יותר בולטת לאורך השנים. יחד עם זאת, ההתייחסות אצלו על פי רוב היא לאלוהים כישות ולא לאלוהים עפ"י דת זו או אחרת. לגבי חשיבות המילים, בריאן אמר פעם בתגובה (למשל, לגבי המילים של הרפסודיה) שפרדי אמנם אמר שלא צריך לייחס למילים יותר מדי חשיבות אבל זה לא אומר שאין מאחורי המילים מחשבה ועומק, שהרי זה פרדי ופרדי מתייחס להכל בביטול. באופן כללי, אני חושבת שמבחינת איכות הטקסטים, קווין מעולם לא הצטיינו בתחום ולאורך הקריירה שלהם יש עליות וירידות (אולי יותר ירידות מעליות). יחד עם זאת, במקרה של רוג'ר, נראה לי שעם השנים הוא דווקא משתפר.

Teo Toriatt

New member
אני לא חושב שאנחנו חלוקים

ברור שיש לכולם נגיעות מסויימות לדת, אבל הנושא הדתי לא עניין אותם, לפחות לפי מה שאני מבין. זה שאדם למד בבי"ס דתי לא אומר שהוא דתי או שהשירים שלו דתיים. זה כן אומר שסביר שתמצאי התייחסויות תרבותיות לדת בשירים שלו - כמו שקרה עם פרדי. אני עדיין טוען שפרדי בעיקר, וQUEEN בכלל לא עסקו בדת מעבר לאזכורים תרבותיים ותו לא. לא היו אצלם אלמנטים של הטפה דתית, סיפורי דת/אלוהים להאדרת האל וכדומה, כמו שאפשר למצוא היום בעיקר במוזיקת קאנטרי באיזורים מסויימים בארה"ב. לגבי הנימה הדתית בכתיבה של בריאן - איפה? יש לו בהחלט נימה הטפתית (Preaching) בנושאים חברתיים אבל איפה הקשר לדת? אני לא ראיתי יותר מדי התייחסות לעניין בכתיבה שלו. יש לך דוגמאות? פרדי אכן התייחס להרבה דברים בביטול וגם למילים,לפחות כלפי חוץ. לדעתי בהתחלה הוא בהחלט השקיע הרבה מאוד מחשבה בהן אבל ככל שהתקדמה הקריירה שלהם, כולם הראו התדרדרות בתחום המילים. (שוב כמובן, למעט Innuendo) ---------------------- IF there's a God up in the sky, looking down, what must he think of what we've done, To the world the he created

khammel

New member
אוקיי. אז אנחנו מסכימים. ../images/Emo13.gif

אני אחפש לך דוגמאות על בריאן ברגע שיהיה לי רגע פנוי. יכול להיות שאני מושפעת מזה שהיו לו כמה יציאות כאלו בבלוג שלו בשנה האחרונה. בכתיבה המוזיקלית שלו זה באמת פחות ניכר. אגב, כשאתה אומר למעט אינואנדו -- למה אתה מתייחס בביטול גם למיראקל? לטעמי, יש בו טקסטים עם עומק לא פחות מאשר באינואנדו. סקאנדל, למשל. Was It All Worth It גם לא רע בפן הלירי.

7INBAR7

New member
תודה לשניכם על התשובות!

גם אני זוכרת שמדובר בפרדי ואני מאמינה שההתייחסות שלו בביטול לחשיבות המילים היתה אולי מהמקום שהוא לא רצה להיחשף יותר מדי.. אני כן חושבת שעם הזמן היחס שלהם למילים הפך לפעמים אפילו למזלזל, למשל בשירים כמו "friends will be friends"' שתמיד נשמע לי ממש מגוחך. לגבי הכתיבה של בריאן, אני חושבת שתמיד היה בו עומק יותר מפרדי, למרות שמוזיקלית הם די שווים בעיני (חוץ מהשירים המוקדמים של פרדי שלטעמי מתעלים) מעניין אותי למה הייתה ההתעסקות הזו בדת באלבום הראשון, גם אם היא הייתה מבחינה תרבותית... ד"א, יש למישו מכם מושג לגבי ההופעות של sheer heart attack?

Teo Toriatt

New member
ביטול זו מילה חזקה

אני לא מתייחס בביטול לטקסטים שלהם בכלל. לגבי The Miracle הוא סוג של תחילת החזרה למקורות שלהם, שהתעצמה בInnuendo. ככזו הוא טוב מקודמיו בנושאי המילים והמוזיקה, אבל כאלבום בכלל - אני חושב שהמילים של רוב השירים בו די פשוטות ולא מעניינות. ספציפית למה ששאלת: Was it all worth it - הוא מבחינתי גירסה פשוטה (בהיבט של מילים) ל The Show Must Go On אז אצלי הוא תמיד יעמוד בצילו. הוא מעניין ונחמד אבל כשמשווים אותו ל TSMGO מבינים את ההבדל שיכולות מילים לעשות כשמדברים על אותו נושא. Scandal - אישית זה שיר שאני לא אוהב כל כך, הוא בסדר ותו לא. יש דוגמאות לשירים עם מילים יפות ומעניינות גם מהאלבומים שאני מחשיב כפשוטים יותר כמו Who wants, Put out the fire, Is this the world למשל.... אבל כאלבומים - אין מה להשוות בין ה5 הראשונים + Innuendo לבין האחרים. כמובן שזה עניין של טעם אהההם אהההם - אשמח לשמוע דעות נוספות של חברי פורום... אל תתלוננו אח"כ שהפורום מת!

khammel

New member
מעניין

אצלי WIAWI מתקשר דווקא ל-Let Me Entertain You. סוג של שיר תשובה בראי הזמן. Put Out the Fire דווקא די פשטני במילים שלו, לא? (למרות שהן מאד אפרופו לאירועי היום, אם כבר מזכירים את השיר) גם אני אשמח לשמוע מעוד חברים.
מה דעתכם שנעשה מצעד לטקסטים הכי טובים של הלהקה? האם גם פה הרפסודיה תזכה? (יש לי הרגשה שממש לא...)

למעלה