קודם כל, מברוק

loolooo

New member
קודם כל, מברוק../images/Emo68.gif

שנית: יש לי בעיה די בעייתית ואשמח לקבל הצעות/המלצות: יש לנו שלושה ילדים בגיל בית ספר ואני והם צימחונים. בעלי איננו צמחוני אבל הוא לא מוכן שלמענו אבשל בשר. (לא נוח לי בקטע הזה - כי באמת לא היה איכפת לי לבשל לו אילו רצה).ילדי מאוד (והדגש על "מאוד") מפונקים באוכל. ידוע שלילדים מאוד חשוב לאכול אוכל מזין ופי כמה וכמה ילדים צימחונים בשנות העשרה המוקדמות. הם אינם אוכלים קיטניות, למשל. טופו אני "דוחפת" להם לכל מיני בצקים ואם הם יודעים הם פשוט לא אוכלים. לשבת הכנתי עוגה שתמיד הייתי מכינה והם איכשהו אכלו. אבל, השבוע בני ראה שאני מכניסה לבצק אגוזים טחונים. אף אחד (חוץ מבעלי וממני) לא טעם. לא עוזר שאני מאיימת להכניס בשר הביתה. לא עוזר שאני מסבירה חזור והסבר על אבות המזון ואני יודעת את כל האמיתות לגבי זה שצריך "להטיל עליהם את האחריות על גופם" וכו´. מה אתם אומרים? מה אני צריכה לעשות?

noa_f

New member
נראה לי שצריך קצת להלחיץ אותם,

גם אני צמחונית , ובגלל זה אני קצת מתעניינת בתזונה, ולפי מה שסיפרת, לילדים שלך לא נשאר בעצם מה לאכול - אם לא בשר ולא קטניות אז אין... אני הייתי מנסה בשיטת "ההלם", כי כאן זה כבר מתחיל להיות עניין בריאותי. קחי אותם לרופא/ת משפחה לבדיקות דם מקיפות. אם יתברר שחסרים להם דברים (וסביר שקצת לפחות)- טיפול "מחץ" הוא בזריקות (תאמיני לי עברתי על גופי). נראה לי שהאיום בכך יספיק. לגבי ה"לקחת אחריות", זה נראה לי נכון עד מידה מסויימת (כמו, להבדיל, סמים). משהו טיפה יותר פוזיטיבי: לפיליס גלזר יש ספר בישול, יחסית חדש, "המטבח של פיליס - אוכל טבעי, בריא וצמחוני" ויש לה שם מתכונים שהיא מגדירה במיוחד לילדים. ספר מצוין. אפשר גם לשתף אותם בבישול, ואז יש יותר חשק לאכול.

droli

New member
loolooo יקרה,

אכן בעייה לא פשוטה! לדעת שבריאות ילדיך מוטלת ביידיך! אני בהחלט תומכת בכך שרופא משפחה צריך להתערב. כלומר צריך לעשות להם בדיקות דם לראות אם הכל תקין. יכול להיות שממה שהם כן אוכלים הם מקבלים את מה שהם צריכים, ואז אין סיבה לדאגה. אני זוכרת ויכוח בפורום מתכונים האם להכריח ילדים לאכול ירקות, ולא מעט הורים התווכחו בעניין. כל אחד ודעותיו. היו כאלה שדגלו בלהכריח, והיו כאלה שאמרו שאי אפשר להכריח. קודם כל תבדקי מה מצבם הבריאותי, ואם אכן חסר להם משהו, בואי תספרי לנו מה הם כן אוכלים, ואולי נוכל למצוא לך מתכונים חדשים שאת עדיין לא מכירה. בהצלחה, מיכל

רובנס

New member
אי אפשר להכריח וגם לא צריך

לבני הצעיר היה חוסר בברזל והרופאה לחצה להאכיל אותו בכבד טרי יצא שהילד שנא בשר עד גיל מאוד מאוחר ורק לאחרונה הוא החל לאכול מוצרי בשר הכי טוב לדעתי זה לידע את הילד לגבי ההשלכות שיכולות לצוץ עקב חסרון של ויטמין זה או אחר בגוף ומה ניתן לעשות בכדי למנוע את הבעיה או לפתור אותהתוך מציאת תחליפים למוצר זה או אחר) ולהשאיר לו את ההחלטה כי אילוץ בהכרח יגרום לאימותים מיותרים ולכך שהילד ימנע מלגעת במוצר

Iris G

New member
ישנו ספר - הילד הצמחוני

ובו יש הסברים על מה הילדים הצמחונים אוהבים לאכול ומה הם צריכים לאכול, אולי תדפדפו בו ביחד. אני מאמינה שיש בו הרבה רעיונות לשניכם

loolooo

New member
קודם כל, תודה לכולם...

ושנית... אני מאוד מקפידה על בדיקות דם תקופתיות לכולם מאז שנכנסנו לצימחונות. אני אומנם "זכיתי" לקבל את סדרת הזריקות להשלמת ויטמין בי 12 אבל ילדי לא היו צריכים (עדיין). בכל מקרה, הבעיה העיקרית היא עם בני הקטן(יש לי, כאמור, שלושה ילדים:בן 13 ותאומים ילד וילדה בני 11)שמאוד חושש(ממש כך!)לגעת במשהו שאינו שוקולד, קורנפלקס ונקניקיות טבעול. אגב, רובנס, מעולם לא שמעתי שלפיטריות ישנו ערך תזונתי כמו לאגוזים. האם אתה בטוח בכך? הוזכר ספר לילדים צמחונים. מה שמו? אינני חושבת שלהכריח זאת התשובה מכיון שכמו שרובנס אמר אני אשיג בדיוק את ההפך, אבל לא תמיד אפשר לעמוד ולראות איך שהילד שלך לא אוכל (לפחות לא אוכל שנחשב "מזין") ולא לעשות כלום. בכל מקרה, שוב תודה ואם יש לכם עוד הצעות/הערות אשמח לשמוע. בי!

noa_f

New member
אם הוא אוהב נקניקיות טבעול,

יש בחנויות טבע נקניקיות ו"נקניק" עשוי טופו - בטעם לא רע בכלל. טוב גם לסנדביצ´ים. ולמרות שאני שמעתי שלא מומלץ לאכול טבעול בכמויות, זו עדיין אופציה. רק לשיתוף, הבן שלי דוקא די אוהב בשר (וחלבונים בכלל) אבל פיתח בשנתיים האחרונות אנטי לירקות ופירות - וגם זה קצת מלחיץ. הפתרון שמצאתי: ויטמינים (בכדורים /סוכריות) ומרקים. מסתבר שהוא אוהב מרקים.

רובנס

New member
מוצרי חלב הוא אוהב ?

מוצרי חלב מכילים את כל הטוב שבבשר וכל מה שהוא צריך זה ירקות ופירות ותמיד אפשר להעמיד אותם בפני הברירה של נטילת ויטמנים משלימים ושיבחרו בין הדברים ללא אפשרות של הימנעות או ויתור

תדברי איתם ותבררי מה הם אוהבים

לאכול. למשל, אצלי אוהבים מאוד קוסקוס (משקית), עם מרק ירקות. ואז זה ממש יופי. למרק כזה מוסיפים חומוסים עיגולים (קופסת שימורים), וזה מוסיף חלבונים נחוצים. מה עם טבעולים - נקניקיות / שניצלי תירס? הם גם די טובים להשלמת חלבונים. ומג´דרה?? חוץ מזה בטח יש ספרי בישול/תזונה שמדברים על צמחונות ומה צריך לאכול כדי להשלים את החלבונים החסרים. בתאבון

חוה 1

New member
משום מה ההורים לא מצליחים להשפיע

על ילדים בנושא הזה. בתי הבכורה היתה שותה מיץ פטל הכי מתוק ובכמויות , נסיתי להסביר לה שזה לא בריא ללא הצלחה רק מיץ פטל!!!!!. יום אחד ,זה קרה שנה, שעברה היא חזרה מבית הספר ואמרה ש"זהו היא יותר לא שותה מיץ פטל". אני די פקפקתי באמירה הזו אבל היא בהחלט התכוונה . בררתי את הענין והיא אמרה שהיתה הרצאה של אחות בית הספר והיא החליטה שזהו. שאלתי את אחות בית הספר מה היא עשתה? היא חייכה וספרה שהראתה לילדים תמונות של שינים רקובות של ילדים ששתו מיץ פטל ולא צחצחו שינים. בקיצור עשתה להם טיפול פסיכולוגי. וזה עבד ,תמונה אחת שווה אלף מילים.

חוה 1

New member
הנה עוד מזונות שיש בהם ברזל

מישמישים , צימוקים, תאנים, תרד, אפונה , חסה, גמדים, טחינה, חלבה, גרעינים שחורים. נראה לי שהם לא יתנגדו לגמדים וגם לא לחלבה בסנדויץ לבית הספר.

loolooo

New member
תודה לחוה 1 ולכולם עזרתם לי להגיע

למסקנה שיכול להיות שמה שהם בכל זאת אוכלים מזין מספיק ולא צריך להיות כ"כ בהיסטריה אם הם נבדקים והכל בסדר.

למעלה