קב"א משפיע על מקום התנדבותי

nireuven324

New member
קב"א משפיע על מקום התנדבותי

שלום לכולם אני מוזמן לוועדה רפואית לקבלת פרופיל 21 עקב הרבה בעיות רפואיות, שאלתי היא האם הקב"א משפיע היכן אתנדב? אני לומד ערבית 5 יחידות ואני רוצה להגיע למודיעין - האם זה אפשרי? תודה מראש לעוזרים

roee48

New member
אהה...

קב"א בהחלט משפיע על התפקידים שאתה יכול לעשות בתור מתנדב. לגבי מודיעין זה קצת יותר בעייתי כי מודיעין מאתרים את המתנדבים שלהם לבד(כלומר, אם הם ירצו אותך הם יזמנו אותך) אלא אם כן אתה מכיר מישו במודיעין שיכול לסדר לך משו.

Green Eyes Dude

New member
אני אישית יכול לומר שזה לא נכון!

אני גם חשבתי ככה, ואני מתנדב במאי למודיעין. ויש לי קב"א 50 (הכל בגלל הראיון המפגר).

nireuven324

New member
מספר שאלות

בצו הראשון אמרו שמתנדב כביכול להתנדב היכן שהוא רוצה ואז אמרו לי שהוא מתנדב בהתאם לנתונים הרפואיים והפסיכוטכניים שלו אז זה נכון או לא? אף על פי שאני אשקיע במבחן. אני פשוט מעוניין לדעת האם הקב"א והמצב הבריאותי יכולים להשפיע מקום התנדבותי בצבא. הבעיה אצלי היא בראייה.האם אני יכול ללמוד במסגרת הצבא כמו עתודה, תלפיות וכו'. שאלה אחרונה- האם מתנדב יכול חתום על קבע? תודה רבה על עזרתכם.אני פשוט מבולבל.

yairs33

New member
הכל נכון וטיפה מורכב (אבל רק טיפה)

ספציפית לבעיה הרפואית שלך אני לא יודע לענות. אם יש כאן כאלה שמבינים בסעיפים הרפואיים של צה"ל זה יעזור לך. בכלליות: הקב"א קובע לכולם את האפשרויות שלהם וזה כולל את המבחן; גם מתנדבים. מגבלות רפואיות - כנ"ל. תקף בגדול למרחק של הבסיס מבית חולים ("X דקות ממרכז רפואי" - אצלי זה 30 דק'), אפשרות להיות בבסיס סגור וכאלה. ולמי ששאל מתחתי, מתנדבים לא מקבלים מנילה. לא ממש ממיינים אותנו כמו כולם, כי מחזור גיוס לוקח חודשיים כ"א מרגע האישור הרפואי הסופי. מוזר אבל ככה זה. המיונים למתנדבים מוגבלים במספר שלהם מסיבה פשוטה - ומבאסת - כולם מה שנקרא (אצלי לפחות) "על-תקן". בעיקר ביחידות עם ביקוש. לכן בתוך מודיעין נגיד, קשה להגיע למודיעין "ירוק", זה שיותר מוכר. מודיעין ימי או אווירי פחות מוכר ויש שם אחוז יותר גדול של מתנדבים יחסית למודיעין. כמובן שתפקידים לא-קרביים אחרים פתוחים, מודיעין פשוט ממש פופולרי. קבע? אתה יכול. רק שאז אתה "מאבד" את הסטטוס שלך כמתנדב ברוב הדברים. ההתייחסות למצב הרפואי זהה, אבל אם הבנתי נכון, אתה "מאבד" את הביטוח הרפואי האזרחי שלך (גימלים קלים כיד המלך
) ועובר לרופא הצבאי. זה קצת מסובך, אם נגיע לשם אז נוכל לענות לך... מקווה שעזרתי והמון בהצלחה!

למעלה