קבלתי במייל - מהי פוליטיקה

Sarika

New member
קבלתי במייל - מהי פוליטיקה

בן שואל את אביו: מהי פוליטיקה האבא מסביר לו: • אני מביא הביתה כסף, לכן אני - ה אוצר • אמא מוציאה את הכסף, לכן היא - ה ממשלה • סבא דואג שהכל יהיה בסדר, לכן הוא - ה הסתדרות • העוזרת שלנו היא המעמד - ה עובד • כולנו דואגים שלך יהיה טוב, לכן אתה - ה עם • ואחיך הקטן שעוד הולך עם חיתולים, הוא - ה עתיד הבנת אותי, בני? הילד מתקשה להבין את הכל, והוא עונה לאבא שלו שהוא הולך לחשוב על זה בלילה. באמצע הלילה הילד מתעורר מהבכי של אחיו שעשה בחיתולים. הוא לא יכול להרגיע אותו, לכן הוא מחליט ללכת לקרוא להוריו. הוא מוצא את אמא שלו ישנה עמוק, ולא מצליח להעיר אותה. הוא הולך להעיר את העוזרת, והוא מוצא את אבא שלו מתעסק איתה ואת סבא שלו מציץ בהם. כולם מאוד עסוקים במה שהם עושים, ואף אחד לא מתייחס לילד. לכן, הילד מחליט לחזור למיטה שלו ולישון. בבוקר האבא שואל את הילד אם הוא הבין משך הלילה מה זה פוליטיקה. "כן“ עונה לו הילד • ה אוצר - מז... את - המעמד העובד • ה הסתדרות - צופה בהם מהצד • ה ממשלה - ישנה • כולם מתעלמים מ -ה עם • ה עתיד - מחורבן זוהי פוליטיקה!

אסטרלו

New member
../images/Emo6.gif../images/Emo6.gif כל מילה אמת

קיבלתי את זה גם במייל ומאוד רציתי להביא את זה בלאדינו אבל יש המון מילים שלא יכולתי לתרגם. איך אומרים הסתדרות למשל?

רותי ב.

New member
דקה נו סטה אסקריטו אין לאדינו?

און איז'ו דמנדה א סו פאדרה, "קוואלו אז פוליטיקה" איל פאדרה לי אקספלניאה: יו טראיגו פאראס הקאזה, אז קי סו אל פינאנסס טו מאדרה סקאפה (איך אומרים מבזבזת?) לאס פאראס - אייה אז אל גוברנו טו פאפו מטי טינו קי אסטייגה טודו אין ג'וסטו - אסטו אז קי אל אז לה הסתדרות (עלאק....
) לה אממממ מוסה מואסטרה אז לה קאסטה דה לאבוראדורס מוזוטרוס טודוס קודייאמוס קי טי סטיאה בואנו, אסטו אס קי טו סוס איל פואבלו, אי טו אירמנו, קי דאינדה קאמינה קון לוס "חיתולים" (לה אמבזימוס אסטה פאלאברה אי מי לה אולבידי
) אז איל פיוטורו מי אינטנדיטס איז'יקו? טוףףף, את החלק השני משאירה ..

למעלה