קבלו פנינת חמות חדשה

popo11

New member
קבלו פנינת חמות חדשה../images/Emo166.gif

יום שישי היינו אצל חמותי. היא שאלה מתי מתחילים לחנך לניקיון, ואני הייתי בטוחה (במיוחד שהקשבתי ברבע אוזן) שהיא מדברת על אוכל. כשהבנתי שהיא מדברת על חיתולים (?!?!) אמרתי בערך בגיל 3. עכשיו מגיעה הפנינה !!! היא ספרה שגם בעלי וגם אחיו גמלו את עצמם (!!!) בגיל שנה. וגם היא כסא אוכל שהיה גם סיר ועל זה היו מושיבים ילדים קטנים בגיל שנה בערך כדי שילמדו לגמול את עצמם. נו, חוויות. נ.ב. באמת כבר מזמן לא היה שרשור חמות
. תגידו, אין ניתוח הסרה ??

זו באמת דרך נחמדה להתייחס אליהן

(בהומור) כי אחרת נתחיל להפגע ולבכות וחבל... בזמנים אחרים, אכן שמו סיר מתחת לכסא האוכל ואז לתינוק שישב על הסיר, מידי פעם יצא לו בטעות בסיר בגלל הישיבה הארוכה בכסא ותו לא... D-:

בנקיון שעשינו במחסן של סבתא שלי

מצאנו באמת כיסא כזה עם חור (אני העברתי אותו לזבל) אבל לא לפני שקיבלתי ממנה הרצאה שאולי בכל זאת לקחת אותו הביתה, שדפנה תלמד לשבת עליו הרי הילדה עברה כבר גיל שנה. נו באמת לאן הגענו, סבתא זה לא חמות ובכל זאת........

אחותי, לא נעים לי להגיד אבל בעלך

ואחיו קצת איחרו בהתפתחות. ע"פ חמותי, בעלי בגיל שנה כבר דיבר משפטים שלמים והיה גמול לחלוטין (ללכת הוא התחיל כבר בגיל עשרה וחצי חודשים, אבל בקטע הזה אין עכביות , לפעמים היא אומרת שהוא הלך כבר בגיל 9 חודשים..).

popo11

New member
על משפטים עוד לא דיברתי בכלל

המיתוס אומר שהיא הקליטה אותו מדבר בגיל שנה "אחרת מי יאמין לי שהוא דיבר ??" אבל הקלטת נהרסה .... נו טוף.

ואם הייתה קלטת....

מי אומר שזה מגיל שנה? ובקשר לגמילה - אשתו של חבר של בעלי מספרת בגאווה שהיא בגיל שנה כבר הייתה גמולה, כי אמא שלה גמלה אותה בגלל שהיו חיתולי בד ולא חד פעמיים (יעני - איזה אמהות עצלניות אנחנו, יש לנו חיתולים חד פעמיים, אז למה לנו לגמול את הילד...) כמובן שפקפקתי מיד באמינות הדברים, אבל היא התעקשה, יש לה ילד בן 10 חודשים, אז אמרתי לה - חמודה שלי, תסתכלי על הילד שלך, הוא מוכשר ומפותח ומקסים, אבל את רואה אותו גמול עוד חודשיים?!?! כמובן שהיא השתתקה ומרגע זה לא נידון יותר הנושאץ

כנראה שהדור הקודם היה מוצלח יותר

כי מעניין, גם חמותי מתעקשת שאצלה כולם היו גמולים בגיל שנה וקצת. או אולי יש הסבר פשוט יותר לתעלומה שנובע מההגדרה שלה לגמילה. משיחות איתה נראה לי שהן היו שמות את התינוק על הסיר בשעות שבד"כ הוא היה עושה או אחרי ארוחות ולכן ברוב המקרים זה היה מצליח ואז הוא היה "גמול"

לאה_מ

New member
אולי לא מוצלח יותר, אבל

אל תשכחו שההורים בדור ההוא לא נהנו מהיתרונות של החיתולים החד פעמיים, וחיתול היה כרוך בכביסות אינסופיות ושטיפות, ולפעמים גם לא היתה מכונת כביסה והיו מרתיחים בסיר על הגז (ככה אמא שלי עשתה כשאני נולדתי. כשאחי היה תינוק כבר היה שרות כביסת חיתולים שהגיע פעם בשבוע או משהו כזה, לקח את החיתולים המלוכלכים והביא נקיים). אז הילדים נגמלו קודם. היה תמריץ לעשות זאת גם לילדים וגם להורים. אז אולי לא נגמלו בגיל שנה ולא דיברו משפטים שלמים בגיל 5 חודשים, חלק מזה זה גם האופטימיות של הזמן, אבל בהחלט נגמלו הרבה לפני גיל הגמילה הממוצע היום. אז לא כל מה שהחמות אומרת זה שטויות (רק חלק
) לפעמים זה פשוט בא ממקום אחר.

מירי,

New member
ברגע שיושבים- על הסיר!

קיבלתי הסבר מחמתי- ברגע שילד ידע לשבת הושיבו אותו על הסיר , ואם עד גיל 1/2 שנה הוא לא ישב יציב ישבו מאחוריו לתמיכה . כבזמן הישיבה הוקראו סיפורים ועינינו את הילדים על מנת להושיב את הילד מספיק זמן כדי שבמיקרה גם יעשה את צרכיו בסיר , אם היצליחו והילד אכן השאיר סימנים , מיד נותנים לו צ´ופר כל שהוא - ככה עד גיל שנה הוא לומד שכדאי לעשות את זה בסיר... המון עבודה! לי אישית יש בעיה עם לחכות שהילד יראה סימני מוכנות... ורוב הדברים שאומרות לי אמא שלי והחמה שלי- לא שטויות בכלל!

מירי,

New member
ראיתי פעם כיסא כזה!

בתוכנית על בית יתומים בסין.... נריאה נורא! ולעניין הגמילה - גם אימי וגם חמותי מספרות שלפני גיל שנה אנחנו הילדים היינו גמולים! <מדובר על שתי משפחות שלא היה ביניהן קשר והן לא דומות מנטאלית!> קחי בחשבון שלא היו טיטולים , ועם חיתולים לכבס היה לאמהות סיבה מאוד גדולה לגמול אותנו... אני לא טוענת אם השיטה הייתה טובה או לא (בשני המיקרים אני יודעת שהשתמשו בסיר רגיל כמו זה שיש היום) אבל היא עבדה!

popo11

New member
את יודעת מה היתה השיטה ?

גם בטיטולים לפעמים החבילה כל כך ריחנית ודביקה שאני נעשית כולי ירוקה

תמר של

New member
עניין הגידול ללא חיתולים פשוט מדהים

עכשיו אני מצטערת שלא קראתי על כך מוקדם יותר, אז אולי הייתי מנסה זאת על בני. ללא ספק- נראה לי.

גם לדעת חמותי צריך כבר לגמול

חמותי, שאני אוהבת אותה אבל גם אוהבת לגור רחוק ממנה רמזה לי בעדינות (היא היתה שנים עוזרת גננת ומטפלת) שבגיל שנה וחצי אפשר כבר להתחיל גמילה כי זה מה שהיא היתה עושה. כמובן שהסברתי לה שפעם באמת תינוקות היו נגמלים מאוד מוקדם כי היה להם מאוד לא נוח עם קקי ופיפי בחיתול הבד, אבל היום בגלל החיתולים החד פעמיים הם לא מרגישים רטובים או מלוכלכים ולכן הגמילה היום יותר מאוחרת (תנסי את ההסבר הזה על חמותך). חוץ מזה הסברתי לה בטון החלטי ששקד תיגמל כהיא תרגיש מוכנה ותבקש להיגמל ולא כשאני (או מישהו אחר) אחשוב שזה מתאים לה.

מירי פ

New member
אני באמת לא מבינה בזה

כי נמרוד רק בן 4 חודשים- אבל למה בעצם לא לנסות להתחיל לגמול מוקדם? במה זה יכול לפגוע? מירי של נמרוד

אם הם לא מוכנים וזה נעשה מתוך לחץ

זה רק מסבך את העניינים וגורם להרבה תיסכול אצל הילד ולתהליך גמילה ארוך וכואב לילד ולהורים.

מירי פ

New member
ואיך יודעים שהוא מוכן?

לפי מה שהצלחתי להבין מאנשים כאן שחלק גמלו את הילדים שלהם בגיל שנה וחצי (וחלק אפילו ציינו את הגיל שנה!) וחלק בגיל 3 וקצת- ועדיין לא גמולים- אולי חלק מה"סימנים" התפספסו? מירי של נמרוד

נושא הגמילה הוא רק דוגמא לפערים

בין הדורות. נכון, לא היו טיטולים, לכן היה תמריץ, השקיעו בזה יותר, בלה, בלה. אבל עם חמותי יש לי כל מיני הערות כמו: למה את נותנת דייסה מוכנה? את יכולה להכין מסולת וחלב, זה יותר טוב, זה טרי, את יודעת מה יש בזה. וכל מיני כאלה. להסביר לה שכבר לא נותנים חלב פרה בגילאים האלה (אז ענבל היתה בת חצי שנה), אלא רק מגיל שנה, זה לדבר אל הקירות. להסביר לה שמוצרים שפותחו במיוחד לתינוקות ועברו את כל הבדיקות ונמצאו מתאימים יותר לתינוקות (כמו מטרנה ודייסות של גרבר ורמדיה) זה עדיף על לתת סתם סולת, זה לדבר אל הקירות. ובכלל, הנושא של האוכל - עכשיו נותנים מוצקים מגיל חצי שנה אלא אם כן התינוק מראה התעניינות ורצון לכך קודם לכן. כשאנחנו היינו תינוקות, התחילו מגיל 3 חודשים. למה? כי לא היו תחליפי חלב טובים. אז להסביר לחמותי ולאמא שלי שמנדנדות לי מגיל 3 חודשים, שבמחקרים גילו שמערכת העיכול של הקטנטנים לא מפותחת מספיק עד גיל חצי שנה בשביל לעכל ירקות ופירות, ושתחליפי החלב שיש היום הם טובים מאד גם אחרי גיל חצי שנה, זה לדבר אל קיר בטון
מה לעשות? אני בוחרת בלהקשיב (או לא להקשיב) בשקט, להגיד "כן,כן" ולעשות מה שנראה לי נכון מבלי לעשות חשבון לאף אחד ובלי רגשות אשם. רחל

הפערים ממשיכים, גם לגבי

השכבת התינוק. חמתי הפכה את נועם על הבטן (גיל 3 חודשים), ברגע שהיה נראה לה שנועם צריכה גרפס, כשאמרתי לה שזה אסור אז היא אמרה לי, "איך את חושבת שגידלתי את שני הבנים שלי"?

למעלה