קבוצת עופר ואנרג'יאן מתקדמות עם חוזה האספקה

dw2322

New member
קבוצת עופר ואנרג'יאן מתקדמות עם חוזה האספקה

https://www.themarker.com/dynamo/1.4653007
בכתבה נרשם כי אולי אפילו יצליחו להקדים ל Q2 2020 במקום נובמבר 2020.

לא יודע. האם זה לא נראה כמועד אספקה אופטימי מדי? אנחנו אוטוטו ב 2018.
הלא מיזם לוייתן מקדים בכמה שנים טובות את מיזם כריש/תנין, וכבר הוזמן ציוד והתשתית בישראל מוקמת בימים אלה.
אצל כריש/תנין בינתיים הכל סיפורים, ועם סיפורים אי אפשר לתדלק את כיל ובזן.
גם מצופה מכל ספק להקים מערכת תשתית איכותית, על מנת שלא יקרו תקלות (מי יפצה אם יקרה זיהום? ובתרחיש תקלה בשל הקמה מהירה ורשלנית - מי יספק גז לכיל ובזן? רוח הקודש? )
אשמח להסבר איך עושים את הקסם הזה של להרים מערכת הפקה תוך שנתיים? ניסיון במים עמוקים במזרח הים התיכון יש לחברה היוונית? חוזים עם ספקים כבר יש לה, או שהכל דיבורים באוויר?
גם 2021 נראה אופטימי ולו אני הייתי כיל או בזן הייתי דואג לשמור על יכולת מעבר לספק תמר או לוייתן, כי עם דיבורים על גז אי אפשר לתדלק מפעל.

ANZ1

New member
היום יהיה סוער

עליות, ירידות, הסכמים, צינורות, יהיה שמח

dw2322

New member
סקטור הגז עלה ביום ראשון עקב הידיעה אודות הצינור לאירופה

אנ מבין שמתכננים לחתום חוזה היום.
http://www.bizportal.co.il/gazandoil/news/article/661305
אולי. יכול להיות, אבל לדעתי אנחנו עוד לא כ"כ מהר מייצאים לאירופה. להפגש ולחתום לא עולה כסף, וגם בדיקת נאותות זה כסף קטן.
מכאן ועד לשים כמה מיליארדי דולרים טובים על צינור לאירופה? נו נו.
לי לפחות נראה הרבה יותר זול להשתמש בצינור מושבת ומתקן הנזלה מצרי מושבת, בלי לשים מיליארדי דולרים מראש על החשבון. נכון שגז מונזל יעלה ללקוח האירופי יותר כסף מצינור ישיר, אבל צינור בים זה תענוג מאד מאד יקר, וגם מורכב לוגיסטית.

מנגד, מה שאני כן רואה זה שהמדינה מתאמצת לעזור לספקי הגז לייצא, וזה יכול להסביר עליית סבירות יצוא, מה שמעלה את תמחור הסקטור (במודל של אורי טל טנא למשל)
מסתבר שכניסה לסקטור בשבועות האחרונים היתה טיימינג לא רע בכלל בכלל (ותודה למטוס שהסב את תשומת ליבנו
- גם אם בדיוק ההפך ממה שהוא רצה
).
ברציו ודלק"ד אני כבר ברווח של למעלה מ 10%, תוך שבועות ספורים. לא רע בכלל בכלל.
לסכין הנופלת של דלק קבוצה נכנסתי טיפה מוקדם מדי, אז עדיין במינוס קטן, ועדיין, חותם על ביצועים כאלה אצל הסכין של טבע שבה חטפתי כהוגן בשנה החולפת

לפי הטור של גורביץ' מהשבוע שעבר הנייר של דלק מתחיל לעניין טכנית (שינה מגמה וחצה את רף ההתנגדות הראשון)

מחזיק ולא ממליץ

למעלה