צריכת חשמל של מזגן מפוצל

יוסיזיו

New member
מקביל לישן בסביבות ה 10 אלף ש"ח.

חלופות למיצובישי אין הרבה,מיד אחריו הפוגיטסו עם מחיר קרוב מאד.

shaxuca

New member
תודה. באמת יקר

ובדקנו היום צריכת המזגן. קצת פחות מ-2 שקלים לשעה. 12 אמפר לערך.
תנור הספירלות צורך כ-1 שקל לשעה אם מדליקה את 3 הספירלות. אם 2 כנראה ש-65 אגורות לשעה..

יוסיזיו

New member
לא סתם אמרתי יקר,לגבי המזגן בחימום בתנאים

של עכשיו צורך 12-13 אמפר,בתנאים אחרים עד 14.7 אמפר גם בקרור.
כל ספירלה תנור 500 וואט 2 ספירלות 1 קווט .
ההבדל הוא שהמזגן שלך הישן מחמם פי 2.5 כלומר על 1 קווט חשמל השקעה (65 אגורות) את מקבלת שווי חימום של 2.5 קווט.

ארטור 1

New member
והכי חשוב חוץ מהכסף

זה שמזגן רצפתי הינו הנעים ביותר לחימום כי הוא יונק אוויר שבגובה הרצפה ומחזיר אותו לחדר בגובה של בני האדם .היניקה מגובה הרצפה גורמת לאוויר החם להגיע גם לרגליים .

לעומתו מזגן עילי יונק אוויר שכבר חם ונמצא בגובה של כ 2.2 מטר ומנסה לדחוף אותו לאיזור הרצפה .מה שיוצא זה אוויר מחניק בגובה הראש לנמצאים בחדר ואילו ברגליים קר .

גם בקיץ יש יתרון למזגן הריצפתי כי הוא יושב נמוך וממזג שכבת אוויר בחדר שגובהה כ 1.70 מטר-בדיוק היכן שאנו נמצאים .לעומת זאת מזגן עילי מבזבז אנרגיה על מיזוג מלוא גובה החדר כי הוא יונק אוויר כמעט מתקרת החדר -אוויר חם שהמזגן הרצפתי כלל אינו משקיע אנרגיה בקירורו .

למזגן עילי יתרונות אחרים על הרצפתי כגון פעולה שקטה,לא תופס מקום .

Limonium

New member
את מתעלמת מהנצילות.

ברדיאטור, או תנור ספירלה כל וואט של חשמל מושקע בחימום של חוט להט.
המזגן מפעיל מדחס הדוחס גז, ולא מחמם חוט להט, לכן המזגן שונה, הוא מעין משאבה. הוא מסחרר גז, וע"י דחיסה והתפשטות של הגז הוא מקרר ומחמם, כלומר המזגן הוא משאבת חום. הוא בעצם מעביר חום מהבית החוצה וההפך.
בגלל זה, הנצילות שלו הרבה הרבה יותר גבוהה מתנור ספירלה. ( אני לא זוכר מספר ) המשמעות הפשוטה היא שעבור אותה כמות של חשמל המזגן מפיק הרבה, הרבה, יותר חום. חוץ מזה הוא גם יודע לקרר :)

t6t6

New member
אני לא רק חושב על מזגן

אני חושב על מערכת כללי שגם תיתן לי מענה בסלון למזגן 3.5 כ"ס שזה בעצם סלון פינת אוכל ומטבח
וגם חימום מים על ידי מערכת נוספת כאשר יש יחידה חיצונית עם מדחס
לכן אני בודק את האופציות של כל חברה
אני רוצה מוצר טוב ולכן אני מוכן לשלם על מוצר שיתן לי מענה הולם
כמו חימום קירור שהחיסכון ניכר ורואים אותו על פני צריכה שנתית למזגנים מסוג אינוורטר
חימום מים על ידי המערכת של מיצובישי

t6t6

New member
בטכנולוגיה מספר אחת זה מיצובישי

הם נותנים 3 שנים אחריות מבלי כוכביות
הם נותנים התקנה מקצועית לא כל אחד יכול להתקין או להיות מתקין
הכל ממוחשב ואיכותי
כל חלק וחלק עם בקרת איכות גבוה
משלמים יקר אבל זו גם המערכת היחידה עם היעילות הכי הכי גבוה
ועם החסכון השנתי הכי גבוה בכלל המערכות
שווה בדיקה

גם לסמסונג יש וגם לתדיראן ועוד שלל חברות

דור לוי

New member
מסכים לקביעה

מקווה שהתחרות תעזור להוריד את מחיריהם.
לכן טרחתי לציין שגם לתדיראן יש מערכת (שמשתמשת באנרגיית החום הלא מנוצלת מהמיזוג לחימום המים).
לא יודע מעבר לזה לתת פרטים.

דור לוי

New member
מזגן מעולה כשהוא במצב טוב

באחרונה שיפצו לי מזגן כזה. הוא טוב בהרבה ממזגנים צעירים ש"חזקים" ממנו. לאחר השיפוץ הוא שקט, מחמם בצורה בלתי רגילה. אל תתפתי להחליף.

יוסיזיו

New member
זה שהם סוסי עבודה אין כל ויכוח אבל יש הרבה

פרטים שאינך מודע להם.
המזגנים הללו פועלים על גז 22 שיוצא מהשימוש וכבר עכשיו מחירו יקר מאד וכבר בשנה הקרובה יאמיר יותר ובסוף השנה יוצא מהתקן והיבוא כמעט ויופסק והמחיר??? לא רוצה בכלל לחשוב עליו.
עד לפני כשתיים כשהיה לי תקר בגלגל הייתי במקום להחליף גלגל דוחף קצת גז ונוסע לפנצ'רמאכר לתקן ,מאז שהגז יקר מחליף גלגל.
חלקי החילוף שלו הולכים ומתמעטים מבחינה טכנית וגם מה שניתן להשיג כמנועי מאורר וחלקי חשמל הם סיניים לא אמינים כמו הציוד הישן,ומבחינת פלסטיקה ופח כבר אין להשיג.
יעילות המזגן הזה נמוכה מאד בהשוואה למזגנים החדשים ,אז אם אתה עובד חברת חשמל אין בעיה .

דור לוי

New member
בחלק מהמקרים הבודדים שאני נתקלתי

(שוב אני לא איש מזגנים, אבל בין השאר מקבל עבור הזמנתם...)
לא היתה בכלל בעיית גז. כשהציוד בנוי מסיבי, לא היו דליפות.

מה שאני סיפרתי, אז לא הוסיפו גז, אבל כן פירקו לגורמים, ניקו היטב, צבעו נגד עובש, החליפו שלט שבור ועינית ב "מקוריים מפירוק".

כשמדברים על יעילות, שוכחים שגם בניית מזגן חדש, הובלתו מסין, הרכבתו וכד צורכים אנרגיה, שהפעם מספיקה לפחות ופחות שנים.
אני מעדיף את המסיבי והטוב על הפלסטיק המתפרק.

זה קצת מזכיר את הויכוח שיש כאן על דוודי חשמל והאם להשאיר את הדוד דלוק ולסמוך על הטרמוסטט או לכבות עם הטיימר, והשאלה עד כמה בכלל יעיל דוד שמש. שאלות שעולות מדי פעם בפורום.

יוסיזיו

New member
נהיית המשלם של כל העולם?? כשתלמד מזוג אויר

תבין מהו החסכון באנרגיה של הצרכן הבייתי,מה לך להתלונן על היצור??על ההובלה?? על ההתקנה ?? היא שואלת על הצריכה שלה נטו.
זה שניקו לך את המזגן יופי,אני עושה את זה כל שבוע ,יש הבדל בעבודה של המזגן אבל לא יהיה יותר חסכון בחשמל,הנתון של COP הוא קבוע מיום יצורו של המזגן ורק הולך ונהייה יותר גרוע עם השנים כי בוא אגלה לך סוד קטן ,כל עוד המעבה (הרדיאטור) החיצוני לא חדש ואפילו ינוקה טוב היעילות שלו פוחתת כל הזמן בגלל קורוזיה בין מתכתית.

דור לוי

New member
אני לא הנושא, ומשנינו אני לא מתפרנס מהתקנת

מזגנים חדשים. הצד שלך הוא מיזוג, הצד שלי זה כלכלה.
אני לא מרוויח מכתיבה בפורום הזה. אני מנסה להחזיר משהו, על כל מה שלמדתי כאן.

לטעמי אם אדם שואל על אספקט מסוים של בעיה (כמו עלות הפעלה לשעה), ויש חשש שהוא לא ער לאספקטים אחרים (כמו עלות כוללת), חשוב להסב את תשומת ליבו לתמונה הרחבה.

עד כאן.

יוסיזיו

New member
חביבי אתה חי בסרט,מה איכפת לצרכן עלות ההובלה

או עלות היצור או כל פרט אחר חוץ ממה שעולה לו להפעיל מזגן.
ואם כבר אתה עוסק בכלכלה למה צרכן צריך לשלם מעל 1000 ש"ח כדי שישפצו לו מזגן ועוד ישן בן 20 שנה שטכנאי ממולח מוכר לו שיפוץ שכולו קוסמטיקה וניקיון ובקרוב לא יהיו לו יותר חלקים,מילוי גז יעלה לו בקרב יותר מ 600 ש"ח או מדחס כזה זקן יסיים חייו ויעלה כ 2500 ש"ח בו בזמן שהחזר ההשקעה על מזגן חדש יהיה מהיר יותר וגם יחסוך זיהום אויר וכדומה ונושא החזר ההשקעה הוא נושא כלכלי שכדאי לך להתמקד בו.
תאמין לי שכשאני מגיע למזגן כזה זקן שצריך תיקון של יותר מ 600-800 ש"ח אני בודק מסביב כולל שלמות וקורוזיה בסוללות המעבה ואם כדאי בכלל לתקן אותו כדי שבתקופה הקרובה לא יגיע אלי אותו לקוח כשיש לו תקלה נוספת.
ואם כבר אספקט כלכלי הכדאיות במתן שרות ותיקונים טובה בעשרות מונים מהתקנה של מזגן חדש שזה רק חלק קטן מעיסוקי שרובו שרות ומערכות רציניות יותר ממזגנים קטנים ולא רווחיים בעליל.
היות שאני עוסק בנושא 45 שנים אני מכיר את כל הדגמים ותתי דגמים שיש בארץ ויודע מה ניתן להשיג ומה לא גם מ"יענו פרוק ממקורי" שזה שם לפרוק חלקים ישנים ממזגנים שזרוקים למתקין,

דור לוי

New member
לא אני המצאתי הביטוי "זה הכל כלכלה טמבל"

לפעמים שווה להשקיע 1000 שח בתחזוקת מזגן קיים ישן ועמיד, מאשר לשלם 4000-5000 על התקנת מזגן חדש, שכמו כמעט כל המוצרים היום, יחזיק הרבה פחות זמן מהמזגן אותו הוא מחליף.

ואתה מנקודת מבטך הצרה, לא רואה שהלקוח משלם על המזגן, על ההתקנה שלו, על ההובלה שלו, וכד'.
ואתה מנקודת מבטך הצרה, לא רואה גם שיקולים אקולוגיים, וכך לא רואה את הזיהום שנוצר מייצור המזגן, על ההתקנה שלו, על ההובלה שלו, וכד'.

אתה מזכיר לי את כל המתלהבים ממכוניות חשמליות, כתחליף למכוניות רגילות, בלי לחשוב על הנזק הסביבתי שבייצורן ובמיחזור המצברים שלהם, ומבלי ששמעו על הפתרון בתכנון אורבני נכון שיקטין הצורך במכוניות בכלל.

זהו, לי נמאס מהויכוח הזה. לדעתי השואלת כבר קיבלה את כל המידע שהיתה צריכה כדי לקבל החלטה, או לפחות לדעת מה לבדוק.

יוסיזיו

New member
לך בחזרה ללמוד טמבל,גם באיכות הסביבה אתה מקבל

ציון נכשל,למה משרד האנרגיה משקיע כספים בתוכניות הגריטה?? כדי לחסוך בחשמל ולהקטין זיהום אויר,למה הפסיקו להשתמש בפראון 22 בגלל זיהום אויר ופגיעה באוזון.
ואם למדת כלכלה אז תחשבן לבד, מזגן 35 צורך 2200 ואט ומספק 28000 BTU בו בזמן שאותו מזגן עתיק שלך צורך 3300 וואט וסיפק כשהיה חדש 23000 BTU ועכשיו פחות.
אז מי יצא טמבל ועבדו עליו???
וואלה אתה מתאים בול לתוכנית טלוויזיה שרצה עכשיו עם אחיות שטוענות שפרה צומחת מהאדמה וכו'.

דור לוי

New member
את משרד האנרגיה אני "הכי" אוהב...

אחד המשרדים עם יותר החלטות נגועות, ממשרדים אחרים.
גריטה היא דרך טובה להראות עשייה, תוך כדי משחק לידי אינטרסים של בעלי עניין.
כך למשל, בעניין הגריטה, אני מתגעגע למכונות הכביסה והמקררים של פעם שעבדו ופה ושם עדיין עובדים אם לא מתפתים להחליף, עשרות שנים. ואת עלויות ההחלפה של ציוד חדש שנגמר תוך שנים ספורות אתה מתעקש להדחיק.

חזרה למשרד האנרגיה:
כולנו, גם אתה, משלמים ביוקר רב בגללם, בכמה וכמה תחומים.
זה לא באמת קשור לפורום הזה. פה ושם משהו מגיע לתקשורת. בדכ לא.

ולגבי הנושא הקודם. קיבלת כבר את כל התשובות. זה שאתה מסרב לקרוא, או לפחות לענות לעניין שאני העלתי, זה בעיה שלך. אני סיימתי.

למעלה