צריכה עצה

shavririt

New member
צריכה עצה

שלום לכל האנשים החביבים בפורום! רציתי לשאול אותכם משהו - עשיתי בשנה שעברה שירות לאומי בבי"ס לחינוך מיוחד וישנה ילדה אליה נקשרתי מאוד , ממש מתוקה בת 12, אשר לא אובחן מה בדיוק הבעיה שלה אך סובלת מהפרעת התנהגות וייתכן גם מעוד תסמונות. אחרי שקראתי על התסמונת הזו - טוראט נראה לי שזה מה שיש לה או לפחות אחת מבעיותיה, כמובן שאני לא מוסמכת לבצע שום אבחנה אך שמתי לב אצלה לכמעט כל התסמינים שתוארו כאן, היא משמיעה קולות משונים כגון נחירות , נביחות וכדומה, מקללת בלי הפסקה, ועושה סימנים עם הידיים כל הזמן ואף מרחרחת באובססביות חפצים שנמצאים בסביבתה. אם זה לא זה האם ישנה תסמונת דומה ? פשוט היא נשלחה מהבית לפנימיה בגלל התנהגותה ומספרים לי מהבי"ס שהיא עצובה מאוד בגלל זה, ולאחר שקראתי שישנן תרופות הניתנות לחולים בטוראט חשבתי שאולי הן יעזרו לה קצת .. בבקשה יעצו לי מה לעשות, אחרי שנה בבי"ס הילדים שם מאוד חשובים לי והיא ממש יקרה לי ואני ממש רוצה להחזיר את החיוך לפניה. סליחה על ההודעה הארוכה, ותודה על ההקשבה! ברקת

שלום לך ברקת../images/Emo24.gif

ראשית ברוכה הבאה לפורום, לפי תיאור הדברים שכתבת, רוב הסיכוי שאכן מדובר בתסמונת "טוראט" אך היות ואנו לא מוסמכים לאבחן יש לי העונג להפנותך למס ' גורמים שיוכלו לעזור. א.לגבי טיפול תרופתי רק רופא מוסמך ומומחה למחלות נויורלוגיות רשאי להמליץ. ב. היות והילדה נמצאת במסגרת של פנימיה ניתן לבקש מאחות או רופא הפנימיה לשלוח את הילדה לבדיקה אצל נוירולוג מומחה רצוי מומחה בנושא "טוראט". ג. המקומות שניתן לפנות אליהם הם רבים אך אמליץ לך על 2 שהם מבחינתי המקומות היעילים יותר לגבי "טוראט" בי"ח שערי צדק ירושליים- מרפאה נוירולוגית ילדים פרופ' גרוס צור ורדה(או כל רופא אחר במרפאה).02-6555414 פקידה בשם רותי תתן לכם את כל התמיכה והעזרה הדרושה. בי"ח שניידר בפתח תקוה- פרופ' אפטר אלן מומחה לפסיכאטריה בעבר ניהל את בי"ח גהה, בבי"ח שניידר ישנה מרפאה שנקראת "מרפאת תשומת לב" בעבר היתה זו מרפאה לטיפול בבעיות נפשיות. 03-9253666 בהצלחה ואם תזדקקו לעזרה אני כאן בשבילכם

גם לפי דעתי זה טוראט.

ולמה בכלל העבירו אותה לפנימיה בגלל שיש לה טוראט אז מה היא לא שווה יותר? מה עם ההורים שלה? אני בטוחה שפרופסור אפטר יוכל לעזור יותר באיבחון והשבה לבית ספר . אפילו בית ספר לחינוך מיוחד,אפילו לימודים ברמה שלה שתהיה גם מאוד מאוד נמוכה בקצב שלה ברמה שלה, אבל למה לזרוק ככה לפנימיה? אני מקוה שבאמת תוכלי לעזור לה, כי המצב שהיא נימצאת במקום שהיא לא אוהבת ומגישה "חנוקה " יכול רק להחמיר את המצב שלה את הבטחון שלה והטיקים שלה רק יחריפו. בהצלחה ויום נעים.

shavririt

New member
תודה

על התגובות החמימות, לא העבירו אותה רק בגלל הטוראט כמו שאמרתי זה לא אובחן אך יודעים שיש לה pdd אך ברור שזה לא הדבר היחיד שיש לה, אבל מאחר ואמא שלה ילדה תינוק ולא יכלה להתמודד עם התנהגותה היא נשלחה לפנימיה ומאז מספרים לי שבבי"ס חשים בהחמרה בהתנהגותה.. והיא באמת מותק של ילדה רואים שיש לה לב טוב פשוט יש לה בעיה לבטא את עצמה.. :( הלואי ואצליח לעזור לה באמת! השאלה היא איך אשכנע את הוריה לקחת אותה לבדיקות, אני "בסך הכל" בת שירות לשעבר, והיא לומדת בבי"ס חרדי (אני חילונית אבל עשיתי שירות דתי) וקשה לשכנע אנשים שם.. לא שיש איתם בעיה פשוט הם יותר פרטיים ואני מתקשה לדבר איתם. טוב נקווה לטובה, ביי בינתיים ברקת

למעלה