צריכה עזרה

צריכה עזרה

שלום לכולם. ראשית כל רציתי להתנצל על שלא הגעתי להפגנה ,ואני מברכת את מי שהגיע :) אני צריכה עזרה כי אני מעוניינת לערוך הפגנה בנושא תשלומי פנסיה לא צודקים בישראל. ידוע לי שזה חלק מהפער החברתי,אבל בכל זאת הנושא חשוב לי. יוצאי צבא מקבלים סכומי פנסיה עצומים ולא מציאותיים,שלא את כולם ניתן למצוא בתקציבה הדל של מדינתינו הקטנטונת,ולכן מקוצצים מהביטוח הלאומי של אזרחי המדינה. האפליה בסכומי הפנסיה לא מתבטאת רק באנשי צבא,אך בעיקר. הטענה לסכומים המגוכחים היא שאנשי הצבא "תורמים יותר". האמנם זה כך? האמנם כמה אנשים בחליפות יכולים לקבוע בשביל ל המדינה מי תורם לה יותר ומי פחות? ולמה שרופא מטעם קופ"ח כללית (כדוגמא,לא כפרסומת) ייצא להשתלמות על חשבונו הפרטי בעוד שלרופא המשרת בצבא הקבע תמומן השתלמות זו על ידי כספי ביטוח הלאומי שלנו? האם מנקה רחובות לא תורם כפי שתורם איש צבא כלשהו,שלעיתים מוחזק בתפקידו ללא סיבה רק בגלל (ויש יאמרו בזכות) עסקנות מפוקפקת ואי-התאמתו למשרות אחרות? מכיוון שמעולם לא אירגנתי פעילות מעין זו,לא ברור לי היכן הכי כדאי לערוך הפגנה,ושאר פרטים שכנראה חשובים. אשמח אם כל התומכים והמעוניינים לעזור ייצור איתי קשר. בתודה מראש, טלטול

א.א.אפל

New member
אני אנסה לעזור.

ובכן, נושא ההפגנה, לטעמי הוא נכון מאוד וצריך להשאיר אותו פשוטו כמשמעו. אפליה בתשלום הפנסיה בין עובדי המדינה. הנימוקים שהבאת פה נכונים ובמיוחד אני אסכים איתם, אך למרות זאת, לא כדאי להציג אותם גם מסיבת הפנייה לקונצנזוס וגם מהסיבה שאפשר להציג את הנושא גם בלי הטיעונים שהבאת. ועכשיו, פרקטיקה. באיזה סדר גודל את מתכננת את ההפגנה? איפה? ידוע לך שכדי שהפגנה כזאת תהיה אפקטיבית היא צריכה להיות בירושלים?...

אוריה..

למען האמת אני חושבת שהנושא של ההפגנה הוא מספיק בוער בשביל שתהיה הפגנה לא קטנה. אכן,זה יהיה אפקטיבי בירושלים,השאלה גם אם משאירים את זה לנוער מרצ בלבד או שלא. כלומר,לפני בחירות,עדיף להשאיר את זה לנוער מרצ,אבל צריך לחשוב מה בא קודם... כפי שאתה רואה אני די לא מנוסה להפגנות אבל אני אדבר איתך באיסיקיו. טלטול

א.א.אפל

New member
קצת יותר בהרחבה...

אני קצת מתנצל על ההודעה הקודמת שנכתבה בחוסר תשומת-לב. הייתי רוצה להרחיב יותר בעניין הפרקטי של איך מוציאים את הרעיון שלך מן הפורום אל הפועל. אני ישר קפצתי ואמרתי "ירושלים" אפילו באיום סרק הטוען שההפגנה לא תצליח אם היא תהיה בירושלים. ובכן, חשבתי על כך היום ונוכחתי לדעת שטעיתי. "תצליח"- מה זה הצלחה? ובכן, כשרוצים להוציא פרוייקט, החל מפעולה רגילה, כלה במסע נוער מרצ ועד להקמת מדינה, אנו צריכים להגדיר לעצמנו את המטרה- בנוער אוהבים לקרוא לזה רציונאל. לכן אשאל- מה הרציונאל של ההפגנה? להביא את הנושא לסדר היום הציבורי? להביא מידע לאזרח הפשוט על תשלום אי-סימטרי של תשלומי הפנסיה? לגבש את פעילי התנועה? וכו´ וכו´. כשתעני לי נוכל להמשיך הלאה.

DRYICE

New member
האם את יודעת מי זכאי לפנסיה הזאת?

לא מדובר בכל יוצא צבא, וגם לא מדובר, בכל מי שחתם כמה שנים קבע, וגם לא במי שחתם לא מעט שנים קבע, מדובר, באלו שהשקיעו את החיים שלהם בצה"ל. ובהתאם לדרגת בעת השחרור, הם מקבלים פנסיה מכובדת. לעניות דעתי, עקב העליה התוחלת החיים יש להגדיל את גיל הפנסיה, בחברה כולה ובעיקר בצבא בו גיל הפנסיה הוא נמוך מידי. אני לא רואה בעיה בכך שמי שמשקיע 30 שנה מחייו בצה"ל ומגיע לדרגה גבוהה יקבל פנסיה מכובדת, ממש לא. DRYICE

א.א.אפל

New member
ומה עם מי

שכל חייו השקיע בטיאטוא רחובות? האם הוא עבד פחות קשה מהמצביא הדגול שאת רוב זמנו בילה תחת מזגן במשרדו בקריה? ושהוא חזר הוא נתקע בפקקים בדרך לבית בן שלוש קומות שניתן לו כמעט בחינם ביישוב שנבנה כולו בשבילו? ושבסופ"ש הוא מתלבט אם הפעם לצאת לנופשון או לא, כי כל איש קבע מקבל כמה נופשונים חינם בשנה? ושהוא רואה טלוויזיה עם בני משפחתו הוא שומע ילדים ששרים לו ש"הלב אומר תודה"? אבל אתה יודע מה, אתה צודק. למי שטיאטא רחובות לפרנסתו לא צריך לתת פנסיה, כי אוטומטית כל מטאטא רחובות שפורש לגמלאות ישר מקבל תקן של שר.

DRYICE

New member
בחברות גדולות, בכירים מקבלים פנסיה!

אנחנו לא חיים בחברה קומוניסטית, ובכדי למשוך אנשים מוכשרים לתפקידים חשובים, אנחנו נותנים להם הטבות. כל קצין בכיר בצה"ל יכול לקבל הרבה יותר כסף בשוק האזרחי, אני מכיר אישית אדם שהשתחרר מצה"ל תת-אלוף ישר קפצו עליו עם הצעות עבודה מפתות, בהם תפקיד ניהולי בכיר בתחום הנפט, שמגיע עם תלוש משכורת עם הרבה אפסים. אני לא מכיר הרבה מנקי רחובות עם וותק של 20 או 30 שנה במקצוע, אני לא מתפלא שהם לא מקבלים פנסיה. אבא שלי יצא לפנסיה בקרוב ויקבל פנסיה סבירה, למרות שגם הוא עושה עבודה לא מיומנת, הוא פשוט עושה אותה כבר 30 שנה. ועל כן הוא יקבל פנסיה. זאת היא שטות, לחשוב שחייו של איש קבע הם קלים, וטענות כוללניות כאלו, רק מעידות על בורות. אני כמוך הייתי מעדיף, לראות פחות גנרלים בפוליטיקה, אבל אין בין זה לבין זכויות פנסיה דבר וחצי דבר. DRYICE

לשניכם

אוריה,ודאי שהייתי רוצה להביא נושא שמאד חשוב לי אל סדר היום הציבורי,בגלל זה לא התנגדתי לתיאורית ירושלים שהעלת...אבל רק כי היא עיר מרכזית,כלומר,גם בתל אביב ניתן לערוך דבר כזה. היתרון בלהביא את זה לתודעת הציבור היא בעובדה שככה גם האזרח הפשוט מתוודע לכך,זאת אומרת שמשיגים את שתי המטרות...אבל כעיקרון,כמה רחוק שאפשר להגיע עם זה,אני מעוניינת. dryice אני חולקת על דעתך באופן מוחלט. הנקודה פה היא לא העובדה ש"בגלל שחייו של איש קבע אינם קלים,הוא יקבל יותר כסף". הנקודה היא חוסר השוויון. למה, למשל,במקום שהאזרח הפשוט "יתרום" שלא ברצונו מקצבת הפנסיה או הביטוח הלאומי שלו,רק כדי שליוצא צהל שכביכול תרם יותר יהיה יותר כסף,במקום שיתרום אותו יוצא צהל באופן פרקטי לשכבות חלשות? אתה רואה,יש עוד למיני דברים לעשות עם הכסף. דבר שני,יש לי שני בני משפחה שחתמו קבע בצהל. אחד רופא,שלא קיבלו אותו ללימודים רגילים,אז הוא חזר לצהל. אני לא מכלילה,אבל זו רק דוגמא שלא כל אנשי הקבע נמצאים שם כי הם נבחרו בהקפד... דבר שני,אני לא מאמינה שהבדלים במקוומת העבודה הם הבדלי תרומה. אם תסתכל תראה,שכל עבודה מכבדת את בעליה,ואני מבטיחה לך שאת עבודת ניקוי הרחוב לא יעשה עובד קבע כי זה יותר מדי לא מכובד למקצועו. זכותך לקרוא לי בורה,אולי אני כזאת בנושאים מסויימים,אבל עכשיו הייתי מחליפה את זה ב"ריאליסטית". אולי יום אחד,כשלא יהיה להורים שלך חשבון פנסיה לחיות ממנו (חס וחלילה) תראה את זה אחרת.... טלטול

הגינגי

New member
יש בעיה יותר עם יוצאי צבא

כפי בצוין הם מקבלים את הפנסיה שלהם בגיל צעיר יחסית, גיל אשר מקנה להם להמשיך לעבוד במגזר הציבורי-אזרחי. להזכירכם הפנסיה נועדה לאפשר למבוגרים אשר כבר לא יכולים לעבוד לחיות בכבוד. המצב שנוצר הוא שיוצאי צבא מקבלים משכורת כפולה מצד אחד פנסיה מכובדת מהצבא ומצד שני משכורת מכובדת.

למעלה