צריך להסבר

צריך להסבר

מה זה ה10/100 הזה בכרטיסי רשת? ואיך אני יכול לחבר רשת בין 2 מחשבים שהמרחק ביניהם הוא 6 מטר (יש קירות בדרך)?

duke4you

New member
תשובה

10/100 - כרטיס שתומך בשתי מהירויות. 10 מגה ביט ו100 מגה ביט. 10 מגה ביט - קצב העברת נתונים בסביבות ה1 מגה בייט לשניה ו100 מגה ביט - קצב העברת נתונים בסביבות ה10 מגה בייט לשניה, כמו העברת נתונים בין שני דיסקים קשיחים באותו מחשב. אם המרחק בין שני המחשבים הוא 6 מטר, אז תקנה כבל ארוך ו"תלך" על הפנלים בבית. דרך אגב - הכבל חייב להיות מוצלב.

הבנתי...

וכל כרטיס כזה מתאים לADSL? כי אני רוצה לחבר 2 מחשבים ברשת ואחד מהם יהיה מחובר ישירות לADSL.

duke4you

New member
כן ../images/Emo45.gif

ודרך אגב, עדיף שתקנה כבל rj45, כי הוא ממש דק, כמו חוט טלפון.

fory

New member
גם כאן אתה טועה ומטעה

RJ45 זה לא סוג של כבל ,זה קונקטור \מחבר...והכבל שהוא צריך הוא קטגוריה 5 ,8 גידים.

noam01234

New member
הסתייגות קטנה

כבל מוצלב יכול להכיל 4 גידים בלבד, למרחק כזה ניתן להשתמש גם בחוט טלפון שטוח.

skyhawlk

New member
הסטנדרט לרשתות Ethernet...

דורש כבל Category 5 בעל 4 גידים (10 מגה ביט לשנייה) עד לשמונה גידים (100 מגה ביט לשנייה). ישנם שני סוגים של CAT5: UTP - Unshielded Twisted Pair - כבל דק ללא סיכוך - מתאים לחיבורים מהירים וקצרים. STP - Shielded Twisted Pair - כבל עבה עם סיכוך - מתאים בעיקר לחיבור בין חדרים\קירות - כבל זה אינו מושפע מהפרעות מגנטיות והוא גם עמיד בטמפרטורות גבוהות - חיסרון עיקרי הוא חוסר הגמישות שלו...

noam01234

New member
תגובה

1. אין לי מושג למה הכנסת כאן את ענין הסטנדרטים, הבן אדם בסך הכל רוצה לחבר 2 מחשבים בכבל מוצלב בתוך הבית. 2. אם כבר הזכרת את ענין הסטנדרטים, אז כבל STP CAT5 לא מיועד להעברה בקירות, הוא מיועד להנחה בתוך תעלות פלסטיק או רשת. כדי להעביר כבלים בקירות משמתמשים (לפי התקן) בכבל STP CAT5 E, אבל זה רק לפי התקן... 3. אני עדיין חושב שלחבר 2 מחשבים במרחק של 6 מטר לא צריך יותר מכבל טלפון שטוח 4 גידים.

skyhawlk

New member
אתה צודק לגבי STPE. לעומת זאת...

לגבי הכבל המוצלב, לא הייתי ממליץ על כבל טלפון ולו רק בגלל ההתנגדות שלו וחוסר יכולת להעביר רוחב סרט מספק להעברת נתונים בקצב של ~1MB/S. מנסיון, אם יש מכשירים פולטי קרינה אלקטרומגנטית באותו החדר, קצב ההעברה המידע יושפע בצורה ניכרת (בגלל השגיאות). ובכלל, זה פורום מקצועי - נכון? אז למה לא לכוון את הבן אדם לפתרון הבעייה בצורה המקצועית ביותר? קח בחשבון שמחירו של כבל "טוב" להעברת נתונים לא בשמיים ואפשר למצוא היום כבלים STP מוכנים בכל מעבדת מחשבים (אפילו ב ACE יש למצוא!). לשיקולכם.

noam01234

New member
משהו קטן...

אל תזלזל בחוט טלפון, לא מזמן הייתי במקום שלא כלכך ניתן לסלול אליו תשתית (ממ"ד) אז השתמשתי בקווי הטלפון המיותרים, בדקתי עם סניפר והתוצאות היו כך: מרחק 25 מטר 8 גידים, שני כרטיסי רשת 3COM 10 מגה - לא הפרעות כלל 100 מגה - 96 אחוז נקי כבל STP הוא כבל עבה והוא לא נכנס ישירות למחבר RJ-45, ניתן להשתמש רק בכבל UTP או שאם זה לא קריטי מידי כמו במקרה שלנו אפשר להסתפק בחוט טלפון שטוח

skyhawlk

New member
מה סה? מה סה? מה זה לא נכנס ל RJ45?

נכנס באבו אבו נכנס! תמונה מצורפת של כבל STP עם מחבר RJ45 בקצה

noam01234

New member
תגובה

אתה בטח אומר: מה יש לקשקשן הזה להגיד אחרי 2 תמונות כאלה... אז ככה... קודם כל סחטיין על ההשקעה (איפה זה צולם, באוטו?). הכבל שהצגת בתמונות הוא אמנם כבל STP אך הוא רב סיבי, כלומר במקום גיד אחד בכל חוט יש המון סיבים בכל חוט. הכבל הזה משמש להכנת מגשרים, חנויות בדרך כלל לא מחזיקות כבל כזה אלא כבל עם סיב אחד בכל חוט, כי הוא יותר נוח ללחיצה בשקעי RJ-45. מה גם שרוב החנויות לא מכינות כבלים אלא קונות כבלים מוכנים, במקרה הכי גרוע משתמשים בכבל UTP או בכבל FTP שהוא די דומה ל STP. הייתי אומר שגם כבל STP רב סיבי לא נוח לעבודה, קשה מאוד להכניס אותו למחבר, חברות שמכינות מגשרים מכבל STP משתמשות במכונה להכנסה ולחיצה של הכבל, הכבל שהצגת הוא כפי שנראה לי כבל יצוק תוצרת סין (אולי אני טועה..), לא יודע איך מכינים כבלים בסין אבל בארץ לוחצים עם מכונה כי אחרת כל כבל לוקח המון זמן. לסיכום - אני מוכן להודות רק בחצי טעות (מחיר אחרון)

skyhawlk

New member
אין צורך להודות או להתנצל...

הכל נאמר מתוך כוונה ליצור דיון פורה שגם החבר´ס האחרים בפורום יפנימו, זה הכל. הכבל בתמונה "יוצר" על ידי בעזרת שימוש בסד פלסטי (חבל שהמצלמה לא עלי היום...) ומלחץ RJ45. את הכבל, המחבר ומגן הגומי שלו אני קונה בחנות אלקטרוניקה פשוטה ונגישה בחיפה (אותו בחור גם "מייצא" ל ACE ן HOME CENTER באחד הקניונים). סה"כ 25 ש"ח ל 5 מטר - כבל מוכן (קרוס או ישר) 4.5 ש"ח למטר - כבל ללא מחברים (להכנה עצמית). 1.5 ש"ח למחבר RJ45 לא נורא בסופו של דבר...

למעלה