צריך המלצה ל nas טוב וזול

cheif

Member
מנהל
אם יש לך מחשב ישן

כל מה שאתה צריך לעשות זה להתקין עליו FREENAS חינמי. תסתכל באתר שלהם.

dts

New member
למחשב ישן יש יתרון כלכלי

עלות זניחה עד אפסית. למול עלות NAS נורמלי שמתחילה ב 1500 ש"ח בערך. מחשב ישן תופס יותר שטח, מרעיש יותר וצורך כפליים חשמל בערך. אמינות- אם אתה יודע לבחור חומרה נכון ולטפל בה מחשב ישן ישרוד כמעט לנצח. אצלי לדוגמה שרת הקבצים הותיק והטוב (פשטות) במשרד חוגג 8 שנים וקצת בעבודה של 6 ימים בשבוע רצוף עם החלפת ספק כח אחד. בהצלחה

dudi4321

Active member
רק שאם רוצים להשתמש בהרדיסקים גדולים

זה מחייב לוח אם שתומך בSATA2.

cheif

Member
מנהל
NAS מבוסס מחשב

ה-NAS שלי, שמבוסס על FREENAS, כולל מעבד סלרון עתיק ו-256MB של זכרון (MB - זה לא טעות). כשהפכתי אותו ל-NAS, השקעתי בו סביב 250 שקל כדלקמן: 1. קירור חדש ושקט למעבד - 80 שקל. 2. שני מאווררי 8 ס"מ שקטים מאוד - 85 שקל. 3. שני כרטיסי SATA עם 3 יציאות בכל אחד - 70 שקל. השארתי את הדיסק המקורי (40GB) לטובת מערכת ה-FREENAS והוספתי שני דיסקים של 1TB כ"א שפועלים ב-RAID 1. המערכת כבר מתפקדת יותר משנה בלי שום בעיה. בדקתי היום מתי אתחלתי אותה בפעם האחרונה -- זה היה לפני 162 ימים -- יותר מ-5 חודשים...

המחשב יזהה דיסקים בנפח גבוהה

אין לי צורך ברייד רק איחסון נטו וזה גם לא משהו שיפעל כל הזמן שעה או שעתיים ביום יש לי כרגע מחשב שמשמש בתור nas אבל אין עליו חיבורים של sata גם אין מקום לדיסקים קשיחים {יש שם 4 שמחוברים עם הכבל האפור העבה} אם אני רוצה לעשות אותו קצת יותר טוב צריך לשדרג את הספק כח את הגודל של המארז להוסיף כרטיס או שניים עם יציאת sata באתר של זאפ ראיתי nas של טרמלטק שניקרא מוז עם 4 טרה או 8 טרה האם ה nas מוגבל בנפח כלומר אם אני יקנה אחד של 4 טרה ויחליף לו דיסקים לדיסקים בנפח גבוה יותר זה יעבוד

למעלה