צריך את עזרתכם :)

Roaicc

New member
צריך את עזרתכם :)

היי, אשמח שתקדישו 10 דקות מזמנכם ותעזרו לי בהתלבטות .

אני בשנות ה 40 פלוס לחיי, רווק....וכך גם אשאר.

כל חיי הייתי גר בדירות שכורות מעאפנות כי תמיד חשבתי
שלהוציא סכומי עתק על דירה שכורה זה זריקת כסף, אז בחרתי תמיד דירות במרכז שהן לא יותר מ 4000 שקל.
כי הייתי חייב לגור איפשהו .

חיכיתי שבבוא הזמן יתמזל מזלי ,אצליח לחסוך ואז אעבור לדירה משלי.
איכשהו נפלתי בעסק לפני 4 שנים ...ולצערי החלום נגוז.

כרגע אני נמצא במצב כלכלי סביר....אין מצב לרכישת דירה אבל כבר נמאס לי לגור בגילי המתקדם
בדירות פח,כפי שעשיתי ב 20 השנים האחרונות.

נמאס לי לגור בדירות הישנות האלה בתל אביב...בגבעתיים....ברמת גן......במרכז....
דירות בביניינים ישנים מתפוררים...בבתים של בני 80 מבחינת האווירה.
רוצה בניין חדש,ריהוט מדהים,אור בדירה,מטבח גדול.......בא לי לחיות כבר.
)

אז החלטתי,בלית ברירה ובצער עמוק , לצאת מגבולות תל אביב ,רמת גן,גבעתיים וכו.
אני מסתכל על דירות בפתח תקווה למשל,ברחובות,בראשון ...בהרצליה...
דירות ב 6000 שקל...דירות מדהימות....חדשות.......באיזורים הטובים והיוקרתיים של אותה עיר ..לא באיזורי פח.
ופשוט בא לי מאוד לעשות את הצעד הזה של לשכור שם (אני נייד עם רכב פרטי ומודע לפקקים שיהיו לי ,אבל
אין מה לעשות.

אגב, דירות כאלה במרכז ,עולות מינימום 8000 שקל שכירות. בדוק....
ואין מצב שאני מוציא סכומים כאלה
זה פשוט כבד לי מידי,לפחות בשלב הזה.

אז בהנחה שאני אלך על דירות שכורות רחוקות .....יש לי רק בעיה אחת.

כל הדירות שעליהן אני נדלק....כאמור , אלה דירות בתקציב שלי.....6500-6000 גג.
הבעיה היא שמדובר בדירות של 4 חדרים......והמון אפילו בנות 5 חדרים.
דירות באמת מדהימות.....ובאזורים היותר טובים של העיר (אני מקפיד על כך).
אני פשוט לא מוצא באיזורים האלה דירות יפות ונורמליות בסטנדרט שלי, עם 3 חדרים.
גם ברחובות , נגיד דירות של 3 חדרים אז הן עולות ....3500 שקל לחודש שכירות נגיד.....אבל הן מכוערות .
פחות מתאים לי כי אני אוכל להוסיף עוד 500 שקל ולשכור כזו דירה מעאפנה ברמת גן ולא להרחיק
עד כדי כך לרחובות בשביל דבר כזה..אז זה כבר לא שווה לי.

אז מה דעתכם??
זה לא מוזר שאני כרווק אבוא לדירות כאלה עם 5 חדרים ואשכיר??
כאילו, עזבו את זה שבעלי הבתים יסתכלו עליי כמוזר ואולי יחשדו שמשהו לא כשורה...ץ
אבל איך אני יוצא מ פלונטר הזה?

אתם מבינים היכן הבעיה שלי?

נ.ב- אין טעם לדבר על לחסוך ולרכוש דירה...כי זה כבר לא ייקרה לי בגילגול הזה,לצערי
אחרי שנמחקתי כלכלית .
כיום מצבי סביר פלוס....אבל לא בשביל לחשוב בכלל על רכישת דירה.

אשמח שתתייחסו אך ורק על הסוגייה שהעלתי .

המון תודה

לדעתי המצאת בעיה וגם לא ממש הבנתי מה אתה שואל

זרמת עם הדמיון שלך שזה קל כשאין עוד אדם להתייעץ איתו שיאזן את המחשבות והדמיונות. תגיד שיש לך את האפשרות לשכור 4-5 חדרים כלכלית ואין מבחר של דירות קטנות יותר לטעמך ולצרכיך ובזה הסיפור נגמר. זו לא כזו בעיה ברמה כזו שתמנע ממישהו להשכיר לך בית.

Roaicc

New member
לא זו הייתה הבעיה שלי.

להתמודד עם שאלות קיטבג של בעל הבית “למה אני צריך דירת 5 חדרים כשאני רווק “, אני אתמודד.

אני שואל את דעתכם—

האם זה לא ביזבוז לשכור 4 חדרים, שברור שאני לא צריך יותר מסלון גדול ,מטבח גדול ויפה,
וחדר שינה טוב.....קרי, 3 חדרים בלחץ!

ואני בחיים לא אגיד לבעל בית “שיש לי אפשרות כלכלית לשכור 4-5 חדרים”!
למה בחוזה הבא שלנו בעוד שנה, הוא ידאג לעלות לי בעוד 500 שקל, רק כי הוא חושב שאני מסודר כלכלית
ושאם אני מרשה לעצמי לשכור 5 חדרים כשאני רווק......אז אפשר לעשות עליי כסף.
ההצעה הזו שלך, נדחית על ידי על הסף.

טוב אז אל תגיד

ושיחשוב מה שהוא רוצה (שאתה קופץ מעל לפופיק ושבעוד שנה כבר לא תוכל לשלם לו יותר?) אם זה ביזבוז? כן, זה לא חיסכון לשכור 4-5 חדרים. במיוחד כשעכשיו יש פרויקטים חדשים עם דירות 3 חדרים חדשות.

Roaicc

New member
אמממ...אשמח שתגיד לי לגבי הפרוייקטים האלה?

באיזה איזורים מדובר? והאם ביד 2 אוכל למצוא או שאתה מתכוון לפרוייקטים להשכרה לטווח ארוך?

im mitzi

New member
יש בניינים חדשים יחסית בקרית אונו

יש בהם גם 3 חדרים, אבל אני לא יודעת לגבי מחירים

avvv

New member
אולי תנסה לחפש דירות מפוצלות

יש להן חסרונות משלהן, אבל אם מדובר על דירות של למעלה מ-100 מ"ר, אז חצי דירה זה בדיוק מה שאתה צריך.
חוץ מזה, האם מה שמעניין אותך זאת דירה יפה מבפנים או בניין חדיש? הרי גם בשיכונים אמורים להיות דירות משופצות ויפות.

Roaicc

New member
לא לא. אני סיימתי עם דירות בביניינים מגעילים

אני חי כבר המון שנים בביניין ישן ישן ישן שאני כבר נגעל ממנו .

ודירה מפוצלת בגילי לא רלוונטי .

טוב, הבנתי את רוח הדברים .

תודה לכם

קצת קשה לי לענות לך באופן בו ביקשת

אבל אגיב בכל זאת:
&nbsp
בין הבעיות הרבות שקיימות במדינה שלנו, קיימת בעיה של חוסר התאמה של שוק הדיור לצרכים של התושבים. שוק הצריכה באופן כללי פונה לקהל יעד עיקרי שהוא משפחות - זה מתבטא בכל התחומים החל ממארזי מזון ועד לנושא המגורים שזאת הסוגיה הגדולה ביותר. התוצאה: רובן המוחלט של הדירות שנבנות בארץ מותאמות למשפחות, וקהל היעד של זוגות ללא ילדים, זוגות מבוגרים שהילדים כבר עזבו את הבית, יחידים ו-אבות גרושים (סקטור לא קטן בכלל), נשארים ללא מענה הולם. במילים אחרות ובשפה פשוטה: בעשורים האחרונים בונים רק דירות גדולות, 4-5 חדרים, היצע הדירות הקטנות הקיים הוא של דירות מאוד ישנות וההיצע שקטן ממילא הולך ומצטמצם בעקבות פינוי בינוי.
&nbsp
היות שהביקוש לדירות קטנות הוא מאוד גדול והולך וגדל, הפתרון שמצא המוח הישראלי הוא דירות מחולקות, מה שלפעמים נותן מענה ולפעמים פחות - בתור תושבת גוש דן יצא לי לראות דירות מחולקות מזעזעות, כולל משרדים שהפכו ליחידות דיור זעירות, ואנשים גרים בדירות האלו בעיקר כי אין להם ברירה - בניגוד אליך, הם לא יכולים להרשות לעצמם לשכור דירת 5 חדרים לבד.
&nbsp
בשנים האחרונות התחילו לבנות דירות שלושה חדרים בערי גוש דן, אבל הכמות לא מספיקה לביקוש, כאשר בנוסף לכך שכאמור הדירות האלו נבנות בערי גוש דן והמרכז שהן יקרות יחסית מלכתחילה, בנייה חדשה לרוב היא בסטנדרט גבוה והיות שכך מחירי השכירות יהיו בהתאם (וזה עוד לפני דמי הניהול הלא סמליים), ככה שלמעשה זה לא עוזר יותר מדי לשוכרי דירות רבים, בדגש על קהל היעד של יחידים (אם כי כל מי שמחפש פתרון של דיור בר השגה, זה לא מה שיקל עליו).
&nbsp
היות שההיצע קטן והביקוש גדול, התוצאה היא שההפרש בין דירת 2.5 חדרים ל-4 חדרים הוא לא תמיד כזה משמעותי, אבל הארנונה יוצרת את ההבדל. בפועל, רוב היחידים שגרים בדירה שאינה דירה מחולקת, גרים בדירה שהיא גדולה יותר ממה שצריכים, פשוט כי אין היצע של דירות קטנות...
&nbsp

Roaicc

New member
אז זה מצב ממש מייאש.

מה עושה מישהו שהוא כבר לא לעיר, שכבר נמאס לו לגור בדירות מעאפנות...אבל מצד שני,
ממש לא יכול לקנות דירה .

לעבור לדירה יותר מרווחת,יותר חדישה ,בביניין חדש וכו וכו.....

אבל אז הוא צריך לשכור דירת 4-5 חדרים שבפועל הוא באמת לא צריך יותר מ 3.

אבל אין להשיג כאלה דירות יפות ונורמליות לגור בהן .

פשוט מתסכל

avvv

New member
לא הבנתי מה הבעיה העקרונית עם דירה מפוצלת

זה לא חייב להיות דירת שיכון של 70 מ"ר מחולקת ל-6. יכולות גם להיות דירות של 100 מ"ר או יותר מחולקות ל-2.

למעלה