צרידות וחום שלא נעלמים

peterter

New member
צרידות וחום שלא נעלמים

שלום רב, ראשית- התנצלותי אם שאלה זו הייתה צריכה להישאל בפורום אף-אוזן-גרון, לא הייתי בטוח. ולשאלה עצמה- אמא שלי, בת כ-50, חולה מזה כשבועיים, כאשר התסמינים הינם צרידות וחום. חשבתי שרצוי לקבל חוות דעת נוספת, היות ונראה כי רופאת המשפחה שלה לא מצליחה למקד את הבעיה. להלן פירוט השתלשלות העניינים: המחלה התחילה עם צרידות, נזלת קצת שיעול וחום (37.7-38.5). לאחר 3 ימים ללא שיפור בביקור אצל הרופאה – החשד נפל על וירוס. לאחר יומיים נוספים שיפור בצרידות שנעלמה, החום ירד במקצת. למחרת החום חזר, הנזלת נמשכה. שוב ביקור אצל הרופאה – כנראה דלקת כלשהיא, טיפול: מוקסיפן. 3 ימים אחרי תחילת הטיפול התרופתי החום ירד לחצי יום, אך אח"כ חזר כמקודם. 4 ימים מאז תחילת הטיפול החום נמשך ללא שינוי. הנזלת נעלמת כמעט לגמרי, השיעול אותו דבר. בכל הביקורים אצל הרופאה: גרון קצת אדום אך לא מודלק, ראות נקיות ללא ציפצופים. בכ"ז הועלתה אפשרות לדלקת ראיות לא טיפוסית, אין שום ממצאים בצילום ראיות. תופעה נוספת: פעמיים, אחרי יום "קשה" (חום כל היום הרגשה כללית לא טובה) הגיע חצי יום ללא חום. ואח"כ החום חזר. אשמח לשמוע רעיונות נוספים לאלו שהועלו פה תודה מראש, יוני

שלום

הרושם הקליני ע"פ התיאור שלך הוא שמדובר בזיהום וירלי. בכל מקרה אני ממליצה על ביצוע בדיקות מעבדה מקיפות ובירור חום, כולל משטח גרון וצילום חזה.

למעלה