צעדת הדגלים

jackie111

Well-known member
יהודים מנפנפים בדגלי ישראל בכל הזדמנות ביום העצמאות
מכל בית ועל כל מכונית מתנוססים דגלי ישראל. זה מראה שאנו
שולטים פה. זו ארצנו.

יש ישראלים שהגיעו לארהב וגם שם יוצאים לרחובות לתהלוכות
עם דגלי ישראל. ויש שמגיעים למזרח ירושלים לעשות צעדת דגלים
דרך מזרח ירושלים ברחובות עמוסים בתושבים ערבים ללא זכויות
שהדגל הזה מוציא להם את העיניים והמשטרה מלווה וסוככת על
הדגלנים.

וכאן אני מגיע לקשר של הנפת הדגלים על ידי יהודים להנפת דגל
של הערבים היום באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע...

Harrington

Well-known member
מנהל
רחובות עמוסים בתושבים ערבים ללא זכויות
אין ערבים ללא זכויות באזור, סתם שתדע.
שהדגל הזה מוציא להם את העיניים
למה שדגל מדינתם יוציא להם את העיניים? אחרי הכל, הם חיים במדינת ישראל וזה דגלה. הייתי חושב שהם, כמו כל תושב אחר במדינה, צריך דווקא לשמוח כשהוא רואה אותה מתנופפת לנגד עיניו בכל אתר ואתר ברחבי המדינה.
והמשטרה מלווה וסוככת על הדגלנים.
טוב מאוד, זה תפקידה.
אין קשר מיוחד. זו מדינת ישראל ועל כן כמו שכתבת בעצמך בפתיחת דבריך, אין דבר הגיוני ומקובל יותר -בעולם כולו מבחינה זו- לראות את דגלה מתנופף בכל מקום ומקום. לעומת זאת הנפת דגל של ישות אנטי-מדינתית ו/או של ארגוני טרור מוצהרים, זה עניין אחר לחלוטין כמובן. בישראל בדיוק כמו בכל מקום אחר. אז אמנם אין, בעיני לפחות, עניין מיוחד לעשות דווקא למישהו. לא לערבים ולא ליהודים. אבל בהתחשב בכך שהמצעד הזה צועד (ליתר דיוק, רוקד) כבר עשרות בשנים במסלול מסוים, בוודאי שמדינה ריבונית לא יכולה להיכנע לטרור ולהפסיק עם זה רק בגלל שיש מי שזה לא בא לו בטוב או שמעוניין לנצל את ההזדמנות כדי לחרחר מלחמה.

jackie111

Well-known member
אין ערבים ללא זכויות באזור, סתם שתדע.
לערביי מממזרח ירושלים אין אזרחות ישראלית ואין זכות בחירה.
הדגל מקורו בתלית שזה סמל יהודי.
אין קשר מיוחד. זו מדינת ישראל ועל כן כמו שכתבת בעצמך בפתיחת דבריך, אין דבר הגיוני ומקובל יותר -בעולם כולו מבחינה זו- לראות את דגלה מתנופף בכל מקום ומקום. לעומת זאת הנפת דגל של ישות אנטי-מדינתית ו/או של ארגוני טרור מוצהרים, זה עניין אחר לחלוטין כמובן. בישראל בדיוק כמו בכל מקום אחר. אז אמנם אין, בעיני לפחות, עניין מיוחד לעשות דווקא למישהו. לא לערבים ולא ליהודים. אבל בהתחשב בכך שהמצעד הזה צועד (ליתר דיוק, רוקד) כבר עשרות בשנים במסלול מסוים, בוודאי שמדינה ריבונית לא יכולה להיכנע לטרור ולהפסיק עם זה רק בגלל שיש מי שזה לא בא לו בטוב או שמעוניין לנצל את ההזדמנות כדי לחרחר מלחמה.
הגענו לרגע שהערבים כולל הישראלים חושבים שמטרת תהלוכות הדגלים
שעורכים היהודים היא להתגרות בהם. לומר זו ארצנו ולא ארצכם. וכקונטרה
הם עורכים הפגנות דומות ובה הם מניפים את דגל פלסתין. ככל שיגדלו
ההפגנות הדגלים שעורכים היהודים תצפו שגם ההפגנות הערבים יגדלו
וכך יגדל הנתק בין הצדדים.

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
לערביי מממזרח ירושלים אין אזרחות ישראלית
מבחירתם כזכור. הוצעה להם אזרחות כבר לפני שנות דור. הם סירבו. שיתמודדו. זה לא הופך אותם לבעלי זכויות מופחתות, אלא לאהבלים.
הדגל מקורו בתלית שזה סמל יהודי.
מצוין. מדינה יהודית, דגל שמבוסס על היהדות. אשריך על אזכור פרט חשוב זה (אגב אינני נוהג לתקן טעויות כתיב אבל סתם למקרה שאינך יודע, טלית כותבים בט').
הגענו לרגע שהערבים כולל הישראלים חושבים שמטרת תהלוכות הדגלים
שעורכים היהודים היא להתגרות בהם.
אוקיי, אז הם חושבים כך. מה אני אמור לעשות עם זה? אתה יודע מה, יתכן אפילו שבמובן מסוים, לפחות כזה שלפני (למעלה מ)חמישים שנה, זה גם נכון במידה מסוימת. עדיין זה לא משנה את העובדה שהמצעד הזה צועד כבר עשרות שנים במסלול מסוים, ושכל שינוי מהמתווה בנסיבות העניין מהווה נטו כניעה לטרור. וזה אגב, אם אתה מדבר על איך שהערבים רואים את זה, שם בדיוק הסכנה. אם היית אומר 'שמע, לערבים זה קצת מפריע והם מבקשים יפה שתזוז רחוב או שניים', זה דבר אחר. אבל מרגע שהם משמיעים איומי טרור מפורשים בדרישתם לשנות את המתווה או לבטל כליל את המצעד, באותו רגע אם תיענה לדרישתם, הצגת את עצמך כחלש וסחיט בפני איומי טרור. זה המצב הגרוע ביותר שאתה יכול להעמיד את מדינת ישראל בו.
וכקונטרה
הם עורכים הפגנות דומות ובה הם מניפים את דגל פלסתין.
שיבושם להם. אז הסברת את גישתם. אני לא מסכים איתך לחלוטין, אבל זורם איתך לצורך הדיון. מה תרצה שנעשה עכשיו? אם אנו רואים בדגל הזה התרסה שבאה לומר שזאת המדינה שלהם, בוודאי שמה לעשות, חשוב מאוד שלא לאפשר את זה או לחלופין להעמיד מולם את דגלי המדינה האמיתיים.
ככל שיגדלו
ההפגנות הדגלים שעורכים היהודים תצפו שגם ההפגנות הערבים יגדלו
וכך יגדל הנתק בין הצדדים.
הנתק בין הצדדים הוא לא זה שמפריע לי. ראשית כי אני לא יכול לעשות נגדו הרבה. ברגע שמדובר בתחושות לאומיות ו/או דתיות, שום דבר שתעשה לא ישנה אותן. שנית כי בסופו של דבר אם אכן יש כאן נתק ושני הצדדים מבקשים להראות ולטעון שזאת מדינתם דווקא ולא מדינת האחרים, אני בצד של מדינת ישראל. פשוט להחריד הקטע הזה. אז אמנם כל מה שהוביל לכאן זאת הסתה שקרית למהדרין, אבל אם זה המקום שהגענו אליו, הדרך בה עלינו לנהוג ברורה ובוהקת באור מסנוור.

marabo

Well-known member
יהודים מנפנפים בדגלי ישראל בכל הזדמנות ביום העצמאות
מכל בית ועל כל מכונית מתנוססים דגלי ישראל. זה מראה שאנו
שולטים פה. זו ארצנו.

יש ישראלים שהגיעו לארהב וגם שם יוצאים לרחובות לתהלוכות
עם דגלי ישראל. ויש שמגיעים למזרח ירושלים לעשות צעדת דגלים
דרך מזרח ירושלים ברחובות עמוסים בתושבים ערבים ללא זכויות
שהדגל הזה מוציא להם את העיניים והמשטרה מלווה וסוככת על
הדגלנים.

על מה אתה מקשקש? ערביי ירושלים הם אזרחים שווי זכויות לך.

jackie111

Well-known member
נראה אותך צועד בניורק עם דגל של אלקאידה ( הארגון של בין - לאדן שהפילו את מגדלי התאומים ).

יש הבדל בין הנפת דגלים של סתם מדינה אחת במדינה אחרת ( סתם דוגמה למשל הנפת דגלים של תאילנד בצרפת לרגל חגיגות העצמאות של תאילנד , או הנפת דגלי ישראל בניורק, או הנפת דגלי ארה"ב בת"א , או הנפת דגליי זמבבאוי בבנגלדש ....) , לבין הנפת דגלי אויב במדינה , והנפת דגלים פלסטינים בתוך ישראל פרושה תמיכה בהשמדת ישראל וגזילת מולדתו היחידה של העם היהודי ( כולל ובעיקר השטח שבתוך הקו הירוק ) .
לידיעתך, יש לנו הסכמים עם הרשות הפלסתינית. הם אינם אוייב שלנו.
זה חוקי לשאת את דגלי פלסתין. אולי זה לא נחמד אבל חוקי.

אני חושב שהמטרה שלהם היא להגיד שכדאי שהיהודים במדינה
יתעשתו ויבינו שרבע מאזרחי המדינה מאמינים במוחמד ומגיע
להם שיוויון אזרחי מלא.

jackie111

Well-known member
זה ממש לא נכון שהמסר של הנפת דגלי פלסטין זה " 2 מדינות ל 2 העמים על בסיס קווי 67 עם חילופי שטחים"
המסר הוא הרבה יותר קיצוני ומבעית ומאיים ( מבחינת היהודים הציוניים) : מדינה ערבית על כל שיטחי פלסטין כולל השטח שבתוך הקו הירוק וחיסול הישות הציונית! וזה כבר כן הופך אותם לאויב, לא לזה התכוונו בהסכמים עם הרש"פ.

ושוויון אזרחי מלא גם אתה לא מסכים לו ( אלה אם אתה מקבל את התביעה שלהם ל"זכות השיבה" כי לזה בדיוק הם מתכוונים במושג "שוויון אזרחי מלא" )

זה שאתם נותנים פרשנות נוחה ומקילה להפגנות ולמסרים שלהם לא משנה את המציאות.
ציטטת דברים שלא כתבתי דיברתי רק על הפגנות שבהם
נושאים את דגלי הרשות הפלסטינית. טענתי שזה חוקי.

בהמשך כתבתי שמי שמדברבנים את הערבים לעשות את
אותן הפגנות זה החברה היהודים שמניפים דגלים ישראל
בהפגנות. מנסים להוציא לערבים את העיניים עם הדגלים
באים הערבים ועושים אותו דבר.

Harrington

Well-known member
מנהל
ציטטת דברים שלא כתבתי דיברתי רק על הפגנות שבהם
נושאים את דגלי הרשות הפלסטינית. טענתי שזה חוקי.

בהמשך כתבתי שמי שמדברבנים את הערבים לעשות את
אותן הפגנות זה החברה היהודים שמניפים דגלים ישראל
בהפגנות. מנסים להוציא לערבים את העיניים עם הדגלים
באים הערבים ועושים אותו דבר.
מי שמדרבן את הערבים להפגין, בין אם זה ממערב לקו הירוק ובין אם ממזרחו, זה השמאל הקיצוני הישראלי. 90% מההפגנות באיו"ש מתחילות כך.

jackie111

Well-known member
מי שמדרבן את הערבים להפגין, בין אם זה ממערב לקו הירוק ובין אם ממזרחו, זה השמאל הקיצוני הישראלי. 90% מההפגנות באיו"ש מתחילות כך.
הם לא צריכים דירבון של אף ישראלי.
המוח שלהם מפעיל את עצמו לבד.

Harrington

Well-known member
מנהל
הם לא צריכים דירבון של אף ישראלי.
המוח שלהם מפעיל את עצמו לבד.
עובדתית לא נכון, כאמור מעלה. לא לעניין המוח, את זה לא חקרתי לעומק, אלא לעניין ההפגנות. כאמור 90% מהפגנות הערבים באיו"ש מתחילות מהשמאל הקיצוני הישראלי שמגיע לאזור במיוחד לשם כך. אלה נעלמים בדרך כלל ברגע שמתחיל הבלגן, ומשאירים את הערבים להיפגע מהתגובה הצה"לית. אין בדברים אלה כל חידוש וכל מי שקצת מכיר את השטח יודע זאת.

jackie111

Well-known member
עובדתית לא נכון, כאמור מעלה. לא לעניין המוח, את זה לא חקרתי לעומק, אלא לעניין ההפגנות. כאמור 90% מהפגנות הערבים באיו"ש מתחילות מהשמאל הקיצוני הישראלי שמגיע לאזור במיוחד לשם כך. אלה נעלמים בדרך כלל ברגע שמתחיל הבלגן, ומשאירים את הערבים להיפגע מהתגובה הצה"לית. אין בדברים אלה כל חידוש וכל מי שקצת מכיר את השטח יודע זאת.
תביא הוכחות ולא ידע מצוץ מהאצבע.

Harrington

Well-known member
מנהל
תביא הוכחות ולא ידע מצוץ מהאצבע.
צא פעם לראות הפגנה כזאת ותיווכח בעצמך. לחלופין דבר פעם עם עיתונאי או צלם שנוכח באירועים הללו לשיחה שלא לפרוטוקול. כאמור, אין בדברים שום חידוש. כך זה עובד מאז ומתמיד.

marabo

Well-known member
לידיעתך, יש לנו הסכמים עם הרשות הפלסתינית. הם אינם אוייב שלנו.
זה חוקי לשאת את דגלי פלסתין. אולי זה לא נחמד אבל חוקי.

אני חושב שהמטרה שלהם היא להגיד שכדאי שהיהודים במדינה
יתעשתו ויבינו שרבע מאזרחי המדינה מאמינים במוחמד ומגיע
להם שיוויון אזרחי מלא.
זה לא נכון, אשף הוא עדיין מוגדר אירגון טרור, אין שום היתר חוקי להניף דגל אשף בתחומי הקו הירוק

למעלה