צמצום היקף משרה עקב תאונה

tovalm

New member
צמצום היקף משרה עקב תאונה

שלום רב, לפני שבוע וחצי עברתי תאונת דרכים (נהגתי ברכב) שגם נחשבה תאונת עבודה כי הייתי מחוץ לעבודה בדרך הביתה. הרכב הוכרז טוטאל לוסט ומכיוון שהיה לי רק ביטוח צד ג' לא קיבלתי רכב חלופי. במקום עבודתי הייתי מחוייבת ל2 משמרות בוקר 2 ערב ושישי כל שבועיים. כרגע בגלל שאין לי רכב אין לי אפשרות לעבוד משמרות ערב ושישי כי זה אומר שאהיה בדרכים עם 2 אוטובוסים בשעה 9 בלילה על מנת לאסוף את התינוק שלי מהמטפלת(אני אם חד הורית כך שאני מתנהלת ללא עזרה). לאחר שהסברתי למנהלת שלי את הדברים והראתי נכונות כן לתת משמרות כל השבוע היא אמרה שבגלל שאני לא נותנת את המשמרות הנ"ל היא תוכל לתת לי רק 2 משמרות שבועיות בלבד וגם זה למשך חודש. האם זה חוקי? הרי התאונה מן הסתם לא הייתה בשליטתי. היום חזרתי מחופשת מחלה עקב התאונה והמנהלת חזרה ודאגה להסביר לי "רק על מנת שיהיה ברור" שבעקבות זה שאני לא יכולה לעבוד במשמרות הנ"ל אקבל רק 2 משמרות בלבד בשבוע. אשמח לתשובה שכן הנושא מאוד מטריד אותי. תודה וערב טוב.

מדון

New member
לדעתי יש צורך למעביד לאפשר לך להגיעה לעבודה

אנני יודע אם המעביד משלם לך נסיעות ,אבל אם את עובדת ערבים גם הסוף שבוע בשעה שאין תחבורה ציבורית וגם אין כל אפשרות לקבל שרות מוניות חובה על המעביד לספק לך על חשבונו הסעה למקום העבודה אם המישמרת היא אחרי כניסת השבת ,אם את מסימת אחרי כניסת השבת חובתו לספק לך נסיעה הביתה מסודרת .
אני מציעה לך להרר את הנושא אם המעביד
ובמידה ולא יש לפנות למנעמת לקבל ביוע משפטי הנושא .
סליחה האם יש לך אפשרות לרכוש רכב אחר ? (כלכלית )

למעלה