צו 8

drf16

New member
צו 8

שלום לכולם.
אני מעלה בפנייכם נושא כאוב (אישי אמנם)
שירתתי בעזה כשלוש שנים והשתחררתי בשנת 2005
במהלך השירות הצבאי שלי נפצעתי אמנם קל מאד מבחינה פיזית אך נפגעתי קשה מאד מבחינה נפשית.
לקראת השיחרור שלי העבירו אותי בשל המצב לבסיס הטירונים בתפקיד נהג.(בהתחשב במצבי).
מה שהוביל לכך הוא קביעה חד משמעית של קב"ן שאינני יכול להמצא באיזורי עימות.
לכל אורך הזמן עד היום כל שנה שחררו אותי ממילואים, לא הייתי באימונים או בפעילות מאז השחרור.
היה זימון של כל חיילי המילואים מהגדוד שלי שלא הופיעו למילואים כלל מכל סיבה שלהם.
בראיון מול המג"ד גוללתי בפניו את כל הסיפור שלי.
והוא קבע באופן חד משמעי שהוא מוציא אותי מהגדוד.
יחד עם זאת קיבלתי צו 8 שהפך לי והופך לי את הבטן כל דקה ודקה.
כואב לי שאני במצב מחפיר שכזה תמיד לא יכולתי לשמוע את כל אלה "שמתבכיינים".... כל החברים שלי שם פשוט עזבו
הכל וטסו לשם.
אני לא היתייצבתי...אני לא מסוגל לעמוד בזה.. אני ממש מרגיש מצוקה לא פשוטה.
מצד שני אני לא רוצה להיות נפקד\עריק זה ממש לא אני!!!
מה עלי לעשות ??
אני יודע שהצבא זו מערכת מאד מסורבלת.
אודה מראש על כל עצה, הכוונה.
תודה

אושי231

New member
היי
כואב לקרוא את מה שעברת

אני בהחלט יכול להבין את המקום שאתה בא ממנו.
כרגע אתה חייב לטפל בשני דברים בהקדם.
ממה שאני מבינה ממך את כרגע נפקד צו . הנפקדות הזו הרבה יותר חמורה מנפקדות של צו רגיל מפני שמחמירים פה מאוד בעונש. על מנת לסגור את הנפקדות תהיה חייב להתייצב ולהישפט. במשפט תוכל לומר את כל שעל ליבך ולקוות שיבינו אותך ולא ייתנו לך עונש חמור מידי.
אם לא תסגור את הנפקדות, זה ייגרר לעריקות ואף לרישום פלילי ולכן עם כל הקושי- טפל בעניין בדחיפות. אתה מוזמן לעיין בהודעות הנבחרות של הפורום שם יש את כל המידע על נפקדות ועריקות.

העניין השני, עליך לפגוש קב"ן צבאי שיתאים לך פרופיל מתאים למצבך. כלומר יכול להיות שהקב"ן יחליט שאתה צריך לקבל פרופיל 21 בשל מצבך.
מתוך ההודעות הנבחרות של הפורום, מצ"ב תהליך לפגישת קב"ן: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=468&MessageId=149135229

בגלל שמדובר פה במצב חירום, ייתנו לך קב"ן הרבה יותר מהר- תוך כמה ימים אפילו ולכן חשוב לנצל את הזמן הזה עכשיו.

מאחלת לך בהצלחה ונשמח לקרוא עדכון בפורום.

drf16

New member
אושי תודה על תגובתך המהירה

איפה עליי להיתייצב ולהישפט?
תוך כמה זמן זה נחשב לעריקות מניפקדות?
את ממליצה לי אולי להתקשר לק קישור או להמתין לפניה חוזרת?

אושי231

New member
תצטרך לדבר עם קצינת הקישור כדי לדעת

היכן להתייצב ולהישפט. בגלל המצב כעת, יכול להיות שישפטו אותך בבסיס הקישור של היחידה ויכול להיות שיגידו לך להגיע לבסיס אחר- ברר איתה זאת.

מניפקדות לעריקת זה 21 יום. אחרי היום ה- 21 מכריזים עריקות ואז היא עוברת לפרקליטות עריקים לאישור ומשם לטיפול מ"צ. ראה בהודעות הנבחרות של הפורום את כל ההליך "כל המידע על נפקדות ועריקות".

אני ממליצה לך להתקשר בהקדם, עוד היום אפילו ולא להמתין לפניה חוזרת. צה"ל לוקח בחשבון שקיבלת את החייגן ולא הגעת ולכן אין טעם אפילו שיצרו איתך קשר שוב כי אתה כבר מיודע בנושא. מה גם שבעקבות המצב לא בטוח שיהיה למישהו זמן ליצור איתך קשר שוב ולהזכיר לך שאתה נפקד...

למעלה