צב! אני רוצה צב!

bloody saint

New member
צב! אני רוצה צב!

תגידו איפה משיגים צב? לא ראיתי בחנויות חיות. יש לכם שמץ של מושג איפה אני יכולה להשיג?

dim18

New member
אסור לגדל ולמכור צבים בארץ!

צב זה בעל חיים מוגן במדינת ישראל, אסור גדל אותם, אסור לחטוף אותם מהטבע, אסור לסחור בהם ואסור להרבות אותם מלבד במוסדות מסויימים בלבד כמו גני חיות. הסיבה שאת לא רואה צבים בחנויות היא בגלל שכל חנות יודעת שהיא מסתכנת בקנס גבוה מאוד אם מישהו יראה שהיא מוכרת צבים וידווח, כמובן שגם כל בעלי החיים שברשותם יוחרמו. ברחבי העולם כמו גם בארץ רוב מניי הצבים נמצאים בסכנת הכחדה ומספרייהם נמצאים בירידה מתמדת גם בגלל שלוקחים אותם מן הטבע מבלי ידע ממשי כייצד לטפל בהם. כמו כן חלק ממני הצבים שמוברחים לארץ, כמו הצבגון אדום האוזן הם מסוכנים לבעלי החיים האחרים בארץ, כולל צבים מקומיים. לכן אם איכפת לך מבעלי חיים ומצבים בפרט תוותרי על הרעיון, היום אפשר לראות צביי ביצה בכל שמורה בארץ כמעט וצבי יבשה יש בכל פינת חיי ככה שבאמת לא תהייה לך בעייה לראות צבים גם מבלי לגדללהחזיקם בביתך ובכך לפגוע בהם.

dim18

New member
במיוחד צבי מים

הצבגון שעליו דיברתי מקודם הוא צב מים מתוקים. אם אפילו זוג שלהם יגיע למקווה מים כלשהו בתוך שמורה השמורה הזאת עלולה לעבור אסון אקולוגי של ממש. אלה הם בעלי חיים חזקים שמקורם באורגליידס האמריקאים, הם טורפים שאוכלים כל דבר שהם יכולים ועלולים לשמש טורף פוטנציאלי להרבה בעלי חיים מקומיים. וכמובן שעקב התחרות שהם יהוו למיניי הצבים והזוחלים המקומיים אלו יפגעו בצורה קשה. ולגן בשום פנים ואפן אסור לגדל בישראל שום מין של צב ללא הייתר מיוחד מרות הטבע והגנים.

במיוחד צבי מים

כיום בארץ זה לא חוקי לגדל צבי מיים צב אדום אוזן מוגדר כמין פולש וחל איסור מוחלט במסחר שלו ובגידולו. אם מישהו רוצה להיפטר מצב כזה הוא צריך להביאו למרכז להצלת צבי ים במכמורת בשום אופן אין לשחרר צבים לנחלים בארץ! הנזק לצבים המקומיים הוא אדיר ובלתי הפיך! רצ"ב תמונה של צב אדום אוזן

Kiru

New member
פשוט זכרתי

שכשהייתי ילד היו מוכרים צבי מים קטנים בחנויות דגי נוי, כניראה שהשתנו דברים מאז...

למעלה