צבע עץ

PPHBH

Member
צבע עץ

שלום

אני מעוניין לחדש את צבע הפרגולה. אין לי מושג מה סוג וגון הצבע הקיים. זה מין חום אדום כהה. הכי קרוב בקטלוגים שמצאתי זה מהגוני כהה. האם ניתן לדעת מהתמונה מה הגון ?

בכל מקרה במספר חנויות שהייתי לא מצאתי משהו דומה. איפה באזור ת"א יש חנות עם התמחות בעץ שבוודאות ניתן למצוא שם את כול סוגי הצבעים וגוונים ?

yuvaleitan

New member
ורנית מגוונת לשימוש חוץ

שלום לאדוני PPHBH,
קשה לזהות גוון מדוייק על פי תמונה - כיוון וכמות האור, החשיפה של המצלמה, כיול הצבעים במסך המחשב של כל אחד מאיתנו (שלא לדבר על המכשיר הזה, נו, הקטן, אה... טלפון?) וכיו"ב.
אבל לעניות דעתי הפרטית פחות חשוב הגוון המדוייק אותו יישמו בשעתו על הפרגולה. שיני הזמן, קרינת השמש ומזג האויר ממילא שינו אותו והפכו אותו למה שהוא כיום. אם יש לך תמונות מקוריות של הפרגולה מיד לאחר צביעתה תוכל להווכח בכך במו עיניך.
בחר באחד הגוונים הדומים - מהגוני, אגוז בהיר (חביב עלי, ודומה למדי למשתקף בתמונה), אגוז כהה וכיו"ב, ממבחר הגוונים המוכנים של ורנית חוץ. אחרי שתי שכבות, מרב הסיכויים שכמעט לא תוכל להבדיל בהבדל, גם במקומות השרוטים והשחוקים.
בהצלחה

PPHBH

Member
רק לצורך ההבהרה וההבנה

אם אני צובע צבע כהה על צבע בהיר אני מנחש שתספיק שכבה אחת. מה קורה אם אבחר גון בהיר יותר, האם לא אצטרך לצבוע מספר שכבות עד שהצבע הבהיר יותר "יאפיל" על הכהה ?

היכן בת"א יש חנות שזאת יעודה וניתן למצוא שם מבחר גדול של גוונים מחברות שונות ?

תודה על תושבתך.

yuvaleitan

New member
אז לצורך ההבהרה, או ההכהיה...

לגבי כהה על בהיר - נכון, אם כי כדי למסך את השריטות והשפשופים אולי תצטרך לעשות טיפול מקדים נקודתי.
לגבי בהיר על כהה, אכן. אבל לא הייתי הולך על ממש בהיר (נניח אורן), אלא מכוון דומה לקיים. בכל מקרה זה ירענן את מראה הפרגולה ויחדש את ההגנה על העץ.

GILY 1

New member
שלום

בדרך כלל הגוונים הנפוצים בורנית לצביעת פרגולות הם מהגוני ופוליסנדר .....

למעלה