צביעת קסדה

סער ניב

New member
צביעת קסדה

מהתחלה לא אהבתי את העיצוב שחברת הקסדות הספרדית - SHIRO בחרה לעשות לדגם הקסדה שלי, כל המדבקות הנוצצות האלה והמשחקים של הכחול/אדום, בנוסף אנשים שלא אציין את שמם (רן רינקר לדוגמא
) היו צוחקים בכל פעם שהם היו רואים את השם: "SHIRO". את הקסדה דווקא אני אוהב למרוצי 4 פעימות היא קלה מאווררת ומרופדת יופי. אז בגלל שאת הנוחות שלה אני אוהב ואת המראה שלה קצת פחות, החלטתי לשנות אותו במקצת. אז דבר ראשון מצורפת תזכורת של איך היא הייתה נראית...

בנקלה

New member
פששש יפה !

יפה מאוד! סחטיין על ההשקעה =) מה השלבים כדי לעשות את זה על קסדה כמו בתמונה המצורפת ? [צבע מטאלי בלי מדבקות].

סער ניב

New member
הקסדה שלך נראית בסדר...

היא צבועה בצבע מטאלי, בלי מדבקות מעצבנות למה אתה רוצה לצבוע אותה? אבל בכל מקרה הנה השלבים... 1. הסרת כל הדברים שאפשר: משקף, ספויילרים (אם ניתן), מדבקות. 2. אטימת פתחים: פתח המשקף, תחתית הקסדה, חורים של ברגי המשקף, חריצי איוורור וכו' - כל מה שעלול לגרום לצבע לחדור פנימה וללכלך את הריפוד. 3. שיוף בעזרת נייר שיוף מים מס' 500 או 600 (זה נייר שיוף עדין מאוד) עד להורדת כל ציפוי הלכה הקיים ובמידה ויש לך קסדה שצבועה בצבע מטאלי אתה צריך לשייף עד שהצבע יראה מאט (לא מבריק). 4. כיסוי בסרטי דבק את האיזורים שאינך מעוניין לצבוע בצבע הרקע (אצלי לדוגמא כיסיתי את הפסים). 5. צביעת הרקע (אצלי פשוט ריססתי את כל הקסדה באדום), מומלץ לרסס שכבת צבע דקה ואחידה, להמתין מספר דקות ואז לרסס שכבה נוספת ולחזור על התהליך עד שמתקבל חוזק הצבע הרצוי. אצלי לדוגמא לא היה לי סבלנות לחכות בין שכבה לשכבה אז נוצרו טיפטופים במקום שריססתי כמות גדולה של צבע. 6. המתנה של מספר שעות עד להתייבשות הצבע. 7. קילוף סרטי הדבק, כיסוי הרקע האדום וצביעת שאר האיזורים הלא צבועים. 8. המתנה להתייבשות. 9. מריחת לכה שקופה עם מכחול. רצוי שכבה אחת, לחכות חצי יום ליבוש ואז למרוח שכבה שנייה. אני השתמשתי בספרי צבע אדום פשוט (10 ש"ח), בגלל שזה מספיק למטרה שלי אבל בשביל לקבל צביעה איכותית ניתן להשתמש בספריי צבע מיוחד לרכב שעולה באיזור ה-70 ש"ח. בכל מקרה, העבודה בסוף לא יוצאת מושלמת (בטח לא בפעם הראשונה), אבל זה חלק מהיצירה
העיצוב של הקסדה שלי הוא אגב מחווה לגיטריסט אדי ואן היילן שצבע בסגנון דומה את הגיטרה המפורסמת שלו (פרנקנסטראט), הסגנון של הפסים השחורים והלבנים על הרקע האדום הפך לאופנה שלמה (בגדים, נעליים, אביזרי גיטרות שנצבעו ככה) בסוף שנות השבעים. השנה חברת הגיטרות פנדר הוציאה דגם שיחזור לגיטרה המקורית והחזירה למעשה את האופנה הזאת.

yam qwe

New member
אואה איזה יופי

איזה יופי =] אני מעדיף לא לנסות כאלה דברים P= אני בחיים לא הייתי מצליח לעשות משהו יפה P= אין לי כשרון באמת יצא ממש יפה תתחדש

למעלה