פשוט לא עוזב אותי.

yotem 16

New member
פשוט לא עוזב אותי.../images/Emo83.gif

כתבתי פה כמה הודעות בעבר, אם מישהו זוכר. בעוד 10 ימים בערך זה יהיה חצי שנה לפרידה שלי מיותם (כן, שנינו בנים, לשנינו קוראים יותם, מוזר). עדיין לא התגברתי. היה לי קשה נורא בהתחלה, ברמות שקשה להסביר. עבר הרבה זמן מאז, והיום? טוב לי. באמת. הכל עם המשפחה טוב, בבית ספר אני מצליח באופן מסחרר, אני והחברים שלי (אלו מהבית ספר) התקרבנו באופן משמעותי מאוד, יש לי כסף, אני הולך לפסיכולוג, אני עושה את אותם דברים כמו כל תלמיד י"א- מתכונן למסע לפולין, לומד נהיגה. באמת באמת שטוב לי. אבל אז פתאום אני נזכר בו. מדמיין אותו לידי. נזכר ברגעים היפים והפחות יפים שהיו לנו ביחד. נזכר כמה מדהים הרגשתי אז, כשהכל התחיל. בחיים לא חשבתי שמישהו כמוהו יסתכל עליי, וזה קרה, וזה היה הכי טוב בעולם. לאט-לאט זה התחיל להתפורר, כמו חלק גדול ממערכות היחסים בעולם. הפרידה לא הייתה יפה (בלשון המעטה), הרבה מריבות- ולבסוף הכל נגרר לניתוק קשר. בהתחלה? הרגשתי זוועה. נורא. התמוטטתי, התפרקתי. לאט-לאט זה עבר, התרכזתי בדברים אחרים. עשיתי הכל כדי לשכוח אותו. ניתקתי קשר עם אנשים שהזכירו לי אותו, יצאתי מאותה ביצת רכילות (שנקראת גם בפי אנשים פורום "גאווה צעירה" בתפוז) שגררה אותי למטה בכל הסיפור הזה בלי למצמץ בכלל. אותו פורום הכיל את החברים הבאמת טובים שלי, אבל גיליתי שהוא מלא בלא יותר מחרא טהור. מהבחינה הזו בכלל לא קשה לי. אני שמח שהתנתקתי מהמקום הזה שכבל אותי, אני מרגיש משוחרר. נעים לי לראות שאני כן התקדמתי לאנשהו וכן יכול לראות מה הציק לי בפורום הזה ובאנשים שם, להסתכל אחורה ולראות שגם אני התנהגתי ככה, להיגעל מזה ולדעת שזהו, זה נגמר. גם יותם היה בפורום, וההתנתקות מהפורום הייתה כמובן קשורה גם אליו. בעקבות הפרידה והחיפוש אחר דברים שיעסיקו אותי פניתי להשקעה בלימודים- תלמיד טוב תמיד הייתי, אבל השנה, מרוב הרצון הזה לשכוח אותו, לא קיבלתי באף מבחן מתחילת השנה ציון שהיה מתחת ל-90. עבדתי, ואני עדיין עובד כל-כך קשה כדי לשמור על זה וכדי שרק יהיה לי מה לעשות. התחושה שליוותה אותי לאורך הפרידה מכיוון החברים שלי הייתה "אויש נו, עברו שלושה חודשים/ארבעה חודשים (תתאימו לבד את הזמן), תתגבר על זה". נפגעתי עד עמקי נשמתי. בשלב מסויים הרגשתי מעולה, ובאמת שבמשך תקופה ארוכה הכל היה מצויין והייתי בטוח שאכן המשכתי הלאה. לא חשבתי עליו בכלל. התרכזתי בכל הטוב שהיה לי. בשבועיים-שלושה האחרונים חזרה ההרגשה המעיקה. הקשה הזאת. אני חושב עליו בכל יום, הרבה מאוד. הוא לא עוזב אותי. הייתי מאוהב עד מעל לראש. אני מנסה לחשוב מה גרם לי להרגיש ככה, ובאמת שלא מצליח. יש לו חרא אופי. הוא לא כזה יפה. הוא פוזאיסט. אני מניח שפשוט לא ידעתי את כל הדברים האלה בהתחלה. הוא היה נראה לי מושלם. והוא לא. ועכשיו? הכל חזר. בגדול. אני מוצא את עצמי חושב עליו בכל לילה כשאני הולך לישון. זה כאילו חזרתי אחורה בזמן ארבעה חודשים אחורה. והקטע הוא- אני לא מאוהב בו. אני לא. אני מרגיש שאני לא. אני לא הייתי רוצה אותו בחזרה. אני מתגעגע אל משהו. אני לא יודע אם זה אליו, או אל איך שהרגשתי, או ללא יודע מה. הפסיכולוג, שאני הולך אליו כבר כמה שנים אבל עשיתי הפסקה וחזרתי בגלל הפרידה לפני חצי שנה, עוזר לי מאוד. במשך 50 דקות, פעם בשבוע, אני יושב ומדבר על יותם. מבין מה לעזאזל היה שם ולמה זה לא עוזב אותי. אבל לפעמים פשוט נמאס לי מהכל. נמאס לי לדבר, נמאס לי לנתח, נמאס לי להבין. נמאס לי ממנו. אני מסתובב עם המחשבות על יותם בתוכי בלי לספר לאף אחד מלבד הפסיכולוג. ההרגשה שהתפתחה אצלי, שבעצם אסור לי לדבר אליו ליד החברים שלי כי חל על זה חוק ההתיישנות, מתחזקת ולא משחררת אותי. אני רוצה לשבת ולהגיד לידידה שלי שפשוט אני לא יכול יותר. שתשמע אותי, שתעזור לי. אבל יודע שהתגובות הראשוניות יהיו "מה? עדיין? חשבתי שעבר לך..". אני לא אוכל לשאת את זה. ובעקבות כל הקיצוצים החברתיים שעשיתי (שדווקא באמת שהצילו אותי ועשו לי יותר מטוב), לא נשארו הרבה אנשים כאלה שאוכל לדבר איתם. ואני צריך. אני צריך מילים של חבר. אני צריך חיבוק. אני רוצה מישהו שלא יישב מולי על הספה המזדיינת ויהנהן. אני רוצה מישהו שירגיש אותי. שיבין שכואב לי. באמת כואב לי. שלא יגיד לי כלום. שרק יחבק אותי ושיבטיח שיהיה בסדר. תוך כדי שאני כותב יורדות לי דמעות ואני בעצם חושב "אתה שומע את עצמך? נשמע כאילו אתה חוזר לשורשים של גאווה צעירה..". וכן, הייתי דכאוני, הייתי מתוסכל, הייתי לא יותר מילד מטומטם שנסחף לשואו עוד יותר מטומטם של אנשים שחושבים שלחתוך זה מגניב. והתרחקתי מזה כמו מאש. הבנתי שזה רע ובמשך כל-כך הרבה זמן הרגשתי טוב יותר, בוגר יותר, מרוחק יותר. חזק יותר. איך קרה שפתאום הכל חזר? איך זה שרע לי שוב? שאני שוב בוכה בפני אנשים זרים על הבעיות שלי? אני לא יודע מה רציתי לומר כאן. באמת שלא. אני לא יודע למה כתבתי את זה. את הכל. אני לא מבין איך כל זה קרה. אני לא יודע מה אני צריך, או ממי אני צריך. אבל אני צריך משהו, זה בטוח.

shani שני

New member
זוכרת אותך ואת הודעותיך...../images/Emo83.gif

ואני לא מבינה מה לא בסדר בך. גם לי לקח המון זמן להתגבר על אהבה ראשונה, ואני יודעת שזה ממש קשה. החברים? כן, זו לפעמים מכה. ומה אם תנסה לבוא ולהגיד "אני יודע שעבר הרבה זמן אבל מתחשק לי לפרוק..את יכולה להקשיב?" והחברים האלה...יכול להיות שגם הם יחוו אהבה ופרידה כזו שלא תעזוב אותם כ"כ מהר. אני לא חושבת שהיית ילד מטומטם ולא חושבת שעכשיו אתה סתם Drama Queen. ניסית להכיר מישהו אחר? אני יודעת כמה זה קשה....אבל לפעמים זה עוזר. לי זה עזר בסופו של דבר. ואתה יודע...אתה תמצא מישהו שיותר טוב ויותר מתאים. אין סיבה שלא. ואגב, אתה מתגעגע אליו או מתגעגע לתחושה שהוא נתן לך? אל תתייאש מעצמך, ואל תוותר. הדברים עוברים, ואם אתה בעצמך אומר כמה דברים קשים עברת בהצלחה - אין סיבה שזה ישבור אותך. אני פה כשתרצה

yotem 16

New member
תודה על התגובה.../images/Emo83.gif

אתמול בערב, ממש כמה דקות אחרי כתיבת ההודעה, דיברתי במסנג'ר עם מישהי שהייתה החברה הכי טובה שלי והייתה לצידי במשברים גדולים, גם כאלה שהיו קשורים ביותם. אני והיא התרחקנו כי הרגשתי ממנה את זה שקצת נמאס לה לשמוע ולדבר על זה. בכל אופן, אחרי דקה של שיחה עברנו למסנג'ר, אמרתי לה שאני מתקשר, ואיך שהיא ענתה, איך ששמעתי את הקול שלה (לא דיברנו בטלפון משהו כמו חודשיים..), פשוט התחלתי לבכות. הוצאתי את כל מה שהיה בפנים בחודש האחרון ופשוט לא סיפרתי לאף אחד. דיברנו, היא אמרה שהיא תמיד כאן בשבילי, שהיא לא מבינה למה הרגשתי שאין לי למי לפנות, שזה לגיטימי שאני אחשוב עליו. הייתה שיחה טובה בסה"כ. כשניתקתי הרגשתי הקלה עצומה. היום אני כבר יותר טוב :) לפני כמה חודשים התחיל להתפתח משהו ביני לבין מישהו שהיה ידיד טוב שלי. הוא היה מאוהב בי, אני משער שהייתי צריך נחמה ונסחפתי ביחד איתו. אחרי תקופה שבה התקרבנו ודיברנו והיינו בקשר חזק יותר, הכל נסחף קצת יותר מדי בלילה אחד בבית שלו, הלילה שהיכה בי בעצם שעדיין לא התגברתי על יותם. העניין הזה עם אותו ידיד לא עשה לי רע. אני מניח שיצאתי מניאק, זה ברור. מבחינתי אני הייתי צריך לעבור את זה, להיות עם מישהו אחר, כחלק מהתהליך הזה של לשכוח. של להתעסק במשהו אחר. היום בדיעבד אני מסתכל לאחור ומבין שזו הייתה טעות, אבל אני לא הייתי משנה אותה אם היה לי הכוח. לגבי להכיר אנשים אחרים? אני באמת לא יודע איך. בעבר האינטרנט שימש לי ככלי העיקרי בשביל היכרויות עם בנים, ובגלל הסיפור עם יותם וכל מה שזה גרם לי החלטתי שזה פשוט לא מתאים לי. קשה לי עם העניין הזה של האינטרנט, אני חושב שזה עולם מזוייף מאוד. מעבר לזה, אין כל-כך מקומות אחרים. אני גר במושב שמוגדר כחור קטן ברמת השרון, אין תחבורה ציבורית, אין רישיון נהיגה (עדיין)- אין לאן או איך לצאת. וחוץ מזה, אני מאמין (אף-על-פי שזו קלישאה שחוקה..) שאהבה לא מחפשים, אהבה באה לבד. ככה לפחות היה לי עד היום. למה אני מתגעגע? קשה לי לומר. עדיין לא הבנתי את זה בעצמי. קשה לי להבדיל ולהפריד בינו, בין יותם, לבין התחושה שהוא נתן לי- פשוט מהסיבה הפשוטה שהוא היה זה שסיפק לי את התחושה הזאת. להיזכר בתחושה פירושו להיזכר בו, אם אני רוצה ואם לא. בימים אלה אני מנסה להבין את כל הקטע הזה אצל הפסיכולוג, לנסות לחפור קצת לעומק בעצמי. אני מקווה שתהיה תשובה מתישהו. תודה.

shani שני

New member
היי יותם... ../images/Emo83.gif

אני שמחה לשמוע שדיברת איתה ושזה היה טוב
גם אני הייתי עם מישהו והרגשתי שלא התגברתי..כנראה שזה באמת שלב. אבל יבוא האדם שיגרום לך להתגבר. ולחכות שהאהבה תצנח? יש כאלה שזה עובד להם [לדוגמא, אצל בעלי:)], אבל באופן כללי זה פשוט לוקח יותר זמן. אז אם חשוב ודחוף לך, אולי תנסה לחשוב על דרכים. שמור על עצמך, ואנחנו פה כשתרצה [יש לי גם את האייסיקיו שלך, אני חושבת, אז אתה מוזמן, למרות שאני לא הרבה שם]

היי יותם..

אני מבינה אותך טוב מאוד.. זה קשה להתגבר על אהבה אמיתית.. אני למשל.. כבר יותר מחצי שנה חושבת על החבר לשעבר שלי.. אומנם בזמן האחרון פחות.. אבל פעם זה אכל אותי מבפנים.. למרות שאני זאת שהלכה.. הרגשתי כ"כ חרא.. אבלל עכשיו אפילו שאני חושבת על זה והכל.. הקשר הזה פשוט לא היה טוב לשנינו.. הכי טוב שנפרדנו.. אז אל תדאג.. הוא עוד יצא לך מהראש עם הזמן.. ואתה נשמע לי בחור מדהים.. אתה עוד תמצא בחור.. אל תמהר.. אולי אתה מרגיש עכשיו שאתה חייב את הריגושים האלו.. אל תמהר.. הכל יבוא בעיטו.. בנתיים.. לך עם כמה חברים לים.. יצאה השמש.. תבלו.. תהנו.. צחקו.. אל תתריד את עצמך עם כל מיני דברים.. ואז אתה תיראה.. שהם לא יחזרו להציק לך.. יומטוב.. :)

למעלה