פרשת דרכים

michalit25

New member
פרשת דרכים

היי, שמי מיכל, מסיימת תואר שני באנתרופולוגיה חברתית בעוד כחודשיים. התכנון הוא לחזור לארץ. למרות שהייתי שמחה להישאר. אבל הקושי למצוא עבודה, וכזו שלפחות בהתחלה תפרנס זוג, להלחם עליה עם ילידי המקום, וגם למצוא מישהו שיהיה מוכן להנפיק עבורך אשרת עבודה...ואו... קשה... עצות? רעיונות? מישהו? משהו? תודה מראש...

Woking

New member
let's start with the basics

אפשר לדעת באיזו מדינה מדובר, או שזה חטטני?

michalit25

New member
ממש ממש לא חטטני...

מרוב יאוש שכחתי לציין
אוניברסיטת קיימברידג', אנגליה

michalit25

New member
ביצה ותרנגולת

למצוא עבודה בלי אשרה או להיות עם אשרה ולהתחיל לחפש עבודה, בשני המקרים בלי פאונד על הת*ת... בינתיים ביקור יומיומי לאתר קריירות של האוניברסיטה שלא הניב מאומה... ודי הרבה פחד, לעשות leap of fate ואחריו להתרסק... לא שאני חושבת שמישהו יכול לפתור את הבעיה חוץ ממני (או לוטו, או ספונסר נדיב...), מנסה אולי לקבל פידבק מאנשים שכבר היו שם ועשו את זה... בכל זאת, אמנם הייתי השנה סטודנטית באנגליה, אבל מעולם לא הייתי מועסקת באנגליה... וגם חבריי הבריטים גורסים שהעניין לא פשוט כלל וכלל... קשה לי לשים את האצבע על שאלה אופרטיבית מסויימת, אז אני מתנצלת מראש אם התחושה שאני מעבירה היא של בזבוז זמן

Woking

New member
He who dares wins

תשמעי, אני לא רוצה להעכיר עוד יותר את מצב הרוח, אבל אם אין עבודה בתחום שלך במדינה שיש בה פי 10 אנשים מישראל, והיא אחת הכלכלות הגדולות בעולם, אז אני לא חושב שישראל תספק את התשובה. אם לא תנסי לא תדעי. מספיק להתפנק!

michalit25

New member
מפנימה, אבל לאט...

הבעיה היא שאין כזה דבר "המקצוע שלי". מה שאני יכולה להציע זה רק את יכולותי השכליות/אקדמיות/כתיבה/ניתוח מצבים/ראייה ביקורתית/יצירתיות וכו', לא פשוט לחפש עבודה כך... בישראל תמיד יכולתי לנחות על משרה אדמיניסטרטיבית לא זוטרה ולהרוויח לפחות את השכר הממוצע במשק, פלוס מינוס, כאן זה כבר הbig league, ועוד אין לי שום ניסיון... אבל כן, אני בהחלט מקבלת את השורה האחרונה בתגובה שלך - מפנימה, לאט לאט...

Woking

New member
תראי

היתרון שלך זה שאני מניח שאת מוכנה לעבור לכל מקום בבריטניה, בעוד שרוב המקומיים יעדיפו להשאר בסביבה המוכרת. אני הייתי מציע לך לבדוק אם יכולה להתקבל ל-HSMP מה שיפתור את בעיה אישור העבודה, ואז פשוט לחפש עבודה בצורה כמה שיותר אגרסיבית, ובזה אני לא מתכוון מול המעסיקים, אלא פשוט להפוך כל אבן.

Nobilis

New member
כן ולא

בישראל יהיו לה מספר יתרונות משמעותיים בתהליך חיפוש העבודה (לעומת מצבה בבריטניה): א) ידיעה על בוריה של שפת המקום, והיכרות מלאה עם החברה המקומית. ב) תואר מאוניברסיטה נחשבת בחו"ל, שתמיד מייפה את קורות החיים (באורח כללי, ובהליכה לתואר שלישי). ג) מקום העבודה לא צריך להנפיק עבורה אשרת עבודה. ד) אפשרות להישען על המשפחה (אולי) בתהליך. אני לא אומר שהיא לא צריכה לנסות (ראה הערתי למטה), אבל צריך לקחת בחשבון גם את הקשיים.

Nobilis

New member
תשובה (דעה אישית, כמובן)

מה שעשו זוג ידידים שלי שהיו במצבך הוא כדלהלן: א) תחליטו ביניכם על תאריך יעד, שאם עד אליו אתם לא מוצאים עבודה, אתם חוזרים לארץ (מסיבות כלכליות, אני מבין). בעת קביעת התאריך וודאו שאשרת הכניסה שלכם עדיין בתוקף למשך תקופה זאת, כמובן. ב) בזמן שנותר עד התאריך, חפשו עבודה בכל הכוח. לא הזכרת במה מתמחה בן זוגך, אגב. יתכן שלו יהיה קל יותר למצוא מקום עבודה שיוכל להנפיק אשרה. ג) במידה ואתם חוזרים לארץ בסוף התקופה, ואם הרצון לחזור לבריטניה נשאר, בחנו אפשרות להגיש בקשה תחת ה-HSMP. יתכן וכדאי להגיש את הבקשה ל-HSMP עוד עכשיו. הדבר תלוי בלוחות הזמנים שלכם. אגב, שקלת אפשרות של הליכה לתואר שלישי עם מלגה? יתכן וזה יאפשר לך תקופת שהות נוספת, במימון כזה או אחר.

חסר לדעתי קצת פוקוס

קראתי את השרשור עד כה וממה שהבנתי, המצב כעת הוא שאתם מעוניינים להשאר בבריטניה, ואת מתייחסת לקושי במציאת תעסוקה בהתחשב בכך שאשרת השהיה שלך מסתיימת עוד חודשיים. עכשיו, מכאן יש שני כיוונים, ואת שניהם העלו לך, אבל נראה שכדאי להפריד בינהם היטב: האפשרות הראשונה, כמו שציינת, היא לחפש עבודה מתוך הנחה שאין אשרת שהיה ועבודה, ומתוך מטרה שהמעסיק העתידי יהיה מוכן לספק אותה. את מנית כמה וכמה סיבות לכך שזו אופציה לא פשוטה בכלל, מה גם שהיא לא מאפשרת לכם "מרווח נשימה". לכן דווקא לאופציה הזו הייתי ממליצה לגשת אחרי שבדקת היטב אופציות אחרות. כאן נכנסת האפשרות השניה, שראיתי שהעלו לך, והיא אשרת ה- HSMP. לדעתי הדבר הראשון שמאוד כדאי לך לבדוק הוא האם את עומד בקריטריונים, ועד כמה את רחוקה מהם. פשוט, אם את עומדת בקריטריונים, את יכולה להגיש את הבקשה בתהליך מזורז (יש אפשרות כזו, למקרים מיוחדים), וגם אם אולי זה אומר שתסעי לכמה שבועות לארץ, עניין אשרות העבודה יכול להיות מוסדר, מה שיעשה הבדל של שמים וארץ בקושי למצוא עבודה. לכן כאן ממש חבל על כל יום שעובר, ואני אצרף לך בסוף ההודעה מחשבון נקודות שבעזרתו את יכולה לאמוד את סיכוייכם. אם חישבת ויצא שאין לך אפשרות כרגע להיעזר בתכנית, אז לפחות עכשיו את יודעת ביוק מה מצבך, כלומר באמת למצוא עבודה אצל מעסיק שיהיה מוכן לספק עבורך אשרה. הדבר לא בלתי אפשרי, ישנם אנשים שעשו זאת כך, אבל אז זה דורש להיות מאוד מאוד ממוקדים בתהליך חיפוש העבודה, ולקחת בחשבון שזה יכול לקחת הרבה זמן, יותר מהחודשיים שאת מקציבה לכך כעת. גם כדאי יהיה לנסות למצוא אנשים שבאו כך, ולשמוע מהם איך התגלגלו העניינים. קחי בחשבון שגם אם את חוזרת לארץ בתקופה הזו, זה לא בזבוז זמן: את יכולה לחסוך כסף, לצבור נסיון, ולערוך את החיפוש לא נגד השעון.

mentorit

New member
להילחם!(וגם שלום לפורום !)

אני אענה בצורה קצת מעודדת... אם את טובה, חכמה,מוצלחת ויצירתית- את תמצאי עבודה. נקודה. יבואו כל הנשמות ויקפצו עליי ...אני מנהלת עסק ומגיל 23 עצמאית ותמיד (אבל תמיד) יש חוסר באנשים טובים! אני מציעה כמה כיוונים- 1. להתחיל לשלוח קורות חיים! לבנות קורות חיים לפני הנוסח האנגלי ולהתחיל לשלוח. 2. ללכת לחברות כוח אדם- בטוח שיש מי שיוכל לעזור. אל תתחילי לשגע אותם בנושא הדרכון והאשרות..תתמקדי בלהקסים אותם. 3. לבדוק חברות ישראליות- חברות היי טק, נציגויות...אנשים שיעירכו שילוב של עברית ואנגלית 4. לבדוק שליחות של הסוכנות- אתם זוג!יש לזה יתרונות 5. לבדוק בבית חב"ד המקומי- ליצור קשרים הם יעזרו בקיצור- אל תאמרי נואש!אם לא תהיי סוגרה לעבוד רק בתחום שלך...יש מצב שתמצאי עבודה +אשרה. נ.ב בהצלחה לפורום! גם אני מאירופה (מזרח אירופה)

למעלה