פרק 4x04

THILA9

New member
וואוווווו איזה פרק היה

פשוט נהדר , חבל שלדעתי יימשכו את הגילו של דיוויד על הבת שלו הרבה זמן. אני לא סובלת את ויקטוריה הדמות הכי מרושעת היא שחקנית מעולה זה נכון אבל הדמות שלה מרושעת מידי.

נכון

בגלל שהפרומו של הפרק הבא לא מראה את זה, נראה שזה באמת עלול להימשך זמן. אבל מי יודע! הכותבים הפתיעו אותנו בגדול עם זה שהיא סיפרה לשרלוט למשל. אני מאמין שהם ימשיכו בקו המדהים שהסדרה לוקחת העונה. סומך עליהם

וכן, ויקטוריה מרושעת בטירוף, אבל זה סוג הדמות שאוהבים לשנוא
וזה סוג אחר של אהבה, אבל עדיין אהבה. והיא שחקנית מעולה!

וואו! (ספוילרים)

הרגע שאמילי רואה את דויד - הכי חזק בסידרה. ולא רק בגלל שהיא מגלה שהוא חי, אלא בגלל שזה מערער לדעתה את הצורך שלה בנקמה מלכתחילה, ושם בסימן שאלה גדול את כל שהיא עשתה במשך שלוש עונות (כמו שהיא אמרה - "אחרי כל מה שעשיתי!...").
אני חושבת שגם במצב הזה הנקמה שלה מוצדקת, כי למרות שדויד חי, הגרייסונים הרסו את חייו, ורק במקרה ותחת לחץ וסחיטה יצא שקונרד התוודה על מה שעשה ועל כך שדויד חף מפשע.

מעניין שדויד לא שאל על אמנדה!
זה גורם לי לחשוב (ואני גם מקווה שזה יקרה) שיש לו תוכניות גדולות לויקטוריה (תוכניות נקמה) - ושכרגע הוא משחק את המבולבל והתמים שמאמין למה שהיא מספרת ולאחווה המשפחתית שהיא מוכרת לו, אבל בעצם הוא יודע הרבה יותר על חלקה בפרשה ושהוא הולך להשלים את הנקמה של אמילי.

זה מאוד מעניין מה שאת מעלה

זה גם יהיה מדהים אם זה ככה! אבל לא נראה לי. אם כן- זה יהיה מממממממממממממממממממש מפוצץ. ממש ללקק את האצבעות

יסמין@

New member
כמה תמיהות

* דיוויד מכה את עצמו ויש לו על הגב פצעים נוראים ויורד לו המון דם.
* בשלב הבא הוא מנסה לגנוב מחנות ונתפס (לאחר כל כך הרבה שנים שהוא הצליח להיעלם מעל פני האדמה, נראה לי שהוא כבר יודע לגנוב בלי להיתפס, כלומר זו התוכנית שלו להיתפס)
* לוקחים אותו למשטרה ומזהים אותו כדיוויד קלארק.
* בשל הצליעה שלו, השוטר בן חושד בו שהוא זה שפרץ לבית ועמד ליד המיטה של אמילי
* חוקרים את דיוויד והוא אומר שקונרד אסר אותו ועינה אותו. וכהוכחה מזיז את החולצה ומראה את הגב שטוף הדם שלו
* המשטרה משחררת אותו.

השאלות, התהיות, התמיהות:
דיוויד הרי רצח את קונרד (מתברר שזה קרה לפני חצי שנה). כלומר, הוא יודע שקונרד מת כבר חצי שנה. הוא מכה את עצמו זמן לא רב לפני שהמשטרה עוצרת אותו על גניבה מחנות. לא צריך להיות רופא מומחה, לא צריך להיות אפילו אחות כדי לראות שהפצעים על הגב של דיוויד טריים לגמרי!!! יש לו פצעים פתוחים שעדיין נוזל מהם המון דם! כשהוא מראה לשוטרים את הגב, הוא מוצף דם!

אז מה הקטע??? הרי קונרד מת כבר חצי שנה. איך הוא יכול היה לענות אותו ולגרום לו לפצעים טריים חצי שנה לאחר מותו? ואם הכוונה שקונרד היכה אותו לפני שמת, הרי הפצעים טריים!!! עוד זולג מהם דם!!! בכלל עוד אין צלקות!

חוץ מזה, הרי הוא נעצר על ניסיון לגנוב מחנות. למה ויתרו לו על האשמה זו? השוטר בן חושד שהוא זה שרצה לתקוף את אמילי - למה ויתרו לו על כך? כל הסיפור של דיוויד מאוד מופרך ובלי שום הוכחות: הוא עוד לא הראה למשטרה היכן החזיק אותו קונרד, הוא הראה למשטרה גב עם דם טרי. איך זה יכול להיחשב כהסבר מספיק לאיפה הוא היה כל השנים האלה?

האם דיוויד לא ידע שהוא כבר נחשב לחף מפשע? למה הוא נראה מופתע כשהשוטר אמר לו זאת?

ושאלה נוספת: אם קונרד נרצח לפני חצי שנה, היכן היה דיוויד במשך אותה חצי שנה? הרי הוא לא יכול לומר שהוא היה עדיין שבוי של קונרד. מי סיפק לו מזון במשך חצי שנה במקום שבו הוא כביכול היה אסור?

יש כל כך הרבה תמיהות וסתירות ודברים לא הגיוניים. אז או שבפרק\ים הבא\ים (מאווד מקווה) יתברר שיש לכל זה יש תשובות הגיוניות (נאמר, זה שניהל את החקירה יאמר שהוא חשד בדיוויד אבל החליט לא לומר כלום ולעקוב אחריו כדי לראות מה יקרה וכו' וכו') או... (מקווה שלא) - עוד אחד מהפאקים של הסדרה שמראים על זלזול מוחלט וקיצוני באינטליגנציה של הצופות/ים!!! ואז זה יראה לי עד כמה הסדרה התדרדרה... מקווה שיש תשובה מבריקה ולא זלזול וחוסר מחשבה מצד יוצרי הסדרה.

יסמין@

New member
הכניסו לסדרה

2 דמויות חדשות: זאת מבית החולים לחולי נפש והשוטר בן. נראה לי שבסדרה כזו צריך לחשוד בכל דמות חדשה. זאת מבית החולים היא הבת הביולוגית של ויקטוריה? זה ברור שהיא מתמקדת בה. ייתכן שהיא עוקבת אחריה כבר המון זמן וגם אשפזה את עצמה באותו זמן כדי להיות איתה. ועכשיו היא ניסתה ליצור איתה קשר, וכשזה לא הצליח - עברה לדניאל. היא בזבזה כבר המוווון כסף וזמן ומאמצים על כל זה.

והשוטר בן... מאוד חשוד בעיניי. כלומר, מקווה שיש לו סיפור ואג'נדה, אחרת לשם מה בכלל הביאו אותו לסדרה? כדי להתחיל עם אמילי? אם זו הסיבה, אז זה טלנובלי יותר מדי...

ואם כבר, הספר/ית שעושה את התסרוקות למרגו... מה זה צריך להיות? כל פרק קסדה יותר מזעזעת מקודמתה. פשוט זוועה. ולא שמרגו חיננית או משהו. רחוק מזה. ועם התסרוקות התמוהות שלה היא נראית כמו חייזרית מכוערת. וגם לא מתאים לה בלונד
וזה פשוט דוחה כשהיא ודניאל מתנשקים. אי אפשר לחסוך מאיתנו את הטלנובלה המיותרת הזו??? צריך לרצוח את שניהם, ויפה פרק אחד קודם לכן! LOL

LeAnnDylan

Well-known member
תקני אותי אם אני טועה אבל

*עורכת את התגובה שלי* כי צפיתי עכשיו שוב בקטע המדובר. ואכן כפי שחשבתי, דיוויד אמר שקונראד שילם למאבטחים שלו להתעלל בדיוויד. כלומר, הוא לא היה שם פיזית כדי להתעלל בדיוויד. לכן מבחינתו של דיוויד, קונראד עדין חי (לפחות לפי הסיפור שהוא ניסה למכור להם).
ואני מניחה שדיוויד כן ידע שזיכו אותו מהאשמה, אולי כחלק מההצגה הוא העמיד פני מופתע. ואולי בעצם הוא לא ידע. זה לא כל כך משנה לדעתי.
לגבי זה שויתרו לו על ניסיון הגניבה, הוא ניסה לגנוב תחבושות, בהתחשב בפצעים שלו, אפשר לתרץ את זה כאילו גנב כדי לנסות לטפל בפצעים שלו ואני מניחה שבעל החנות יכול "להתעלם" מזה בהתחשב בטאומה שעבר, כמובן אם ישלמו לו על התחבושת שגנב. זה לא פרט ממש משמעותי בעלילה וכזה שיוצא חור לדעתי.

לגבי הפריצה לבית של אמילי, אם אמילי לא מגישה תביעה ולא מוכנה לזהות אותו, גם אם בן חושד שדיוויד אכן פרץ לה לבית, חובת ההוכחה היא עליו.

יסמין@

New member
האם לדעתך דיוויד

טוען שבמשך חצי שנה לאחר מותו של קונרד המאבטחים שלו המשיכו לכלוא ולענות אותו?
לשם מה? מי שילם להם משכורת? הרי הוא לא יכול לטעון שמישהו יעשה דבר כזה בחינם. ומי שילם עבור המזון שלו וכל מה שהוא היה צריך בכלא שלו? המאבטחים מכיסם?

נוסף לכך, איך הוא הצליח לברוח מהמאבטחים האיומים האלה דווקא עכשיו? ולמה לא הלך מייד למשטרה והתלונן על כך שנכלא כל כך הרבה שנים ע"י קונרד? הוא הרי לא אמור לדעת שקונרד מת. אז למה לא הלך למשטרה והתלונן? ולמה המאבטחים הרביצו לו מכות רצח כאלה מייד לפני שהצליח לברוח מהם? שלא נגיד, איך הוא לא צרח צרחות איימים כשהשוטרים התנפלו עליו והפילו אותו לרצפה ונגעו לו בגב הפצוע?

בקיצור, כל הסיפור הזה נראה (לפחות בשלב זה, מקווה שיהיה הסבר מניח את הדעת) כמו שמיכה שהיא קצרה מדי או צרה מדי - לאן שמושכים, נשאר חלק לא מכוסה. ממש סיפור עם חורים של גבינה שוויצרית על ספידים LOL

LeAnnDylan

Well-known member
זה לא קשור בכלל לדעתי, זה הסיפור שהוא הציג

אפשר לטעון ששולם למאבטחים מראש וזו גם לא טענה מופרכת, יש הרבה מקומות עבודה שאני מכירה שמשלמים כמה חודשים קדימה, את יכולה לפרוש את התשלום כך שכל חודש תקבלי סכום מסוים אבל באופן עקרוני זה תשלום מראש. ובעבודה "מלוכלכת" מסוג זה, זה אפילו הגיוני, ואם את בכל זאת שואלת לדעתי אז אפשר גם לטעון שאחרי שקונראד מת, המאבטחים המשיכו לכלוא את דיוויד כדי שלא ילשין עליהם כשיצא החוצה. סוג של כסת"ח.
למה המאבטחים הרביצו לו מכות רצח לפני שברח? אולי זה היה התמריץ שלו לבריחה, הרי הוא אמר שהוא ראה הזדמנות וניצל אותה. וואטאבר דאט מינז.
ומשום מה הוא לא נראה לי כמו הבן אדם שיצרח צרחות אימים כשהמשטרה מתנפלת עליו ומפילה אותו לרצפה. מכל הטענות שהצגת, זו הכי פחות מפריעה לי.
&nbsp
אבל כמו שאת רואה, בדיוק כפי שקל למצוא חורים בעלילה, ניתן גם למלא אותם עם מעט דימיון. יש דברים הרבה יותר לא הגיוניים מאלה.

יסמין@

New member
התכוונתי

שהגב שלו היה פשוט קרוע ושותת דם ובטח הוא סבל מכאבי תופת. ובמצב כזה השוטרים זרקו אותו לרצפה, תפסו לו את הידיים וכו' וכו' ונגעו לו בגב לא ממש בעדינות. זה פשוט היה מאוד מוזר שהוא לא צעק. זה כאילו השחקן שכח שהוא אמור להיות פצוע... פשוט עוד משהו מוזר ולא מסתדר.

ומדוע המשטרה שחררה אותו לפני שבדקה את דבריו שהוא הוחזק במקום כלשהו והוא יכול להראות את המקום? מדוע לא בדקו קודם את המקום, חיפשו את המאבטחים שהחזיקו אותו ועינו אותו וכו'? לא היה שום ניסיון לאמת את דבריו. מאוד מוזר. לדעתי.

צודקת ממש בטענות.

אותי מאוד עיצבן בפרקים הקודמים שדיוויד תמים ומטומטם, אחרי 20 שנה שויקטוריה מבחינתו חשודה, תןך חצי שניה הוא נהיה הפודל שלה וכל מה שהיא תגיד הוא לוקח כאמת מוחלטת.
מישהי מעצבנת אותה? מה הבעיה- נהרוג אותה! איך הורגים מישהו על סמך חצי משפט של בן אדם שאין לך מושג מה נהיה ממנו ב-20 שנה האחרונות?
ועכשיו יש לויקטוריה קלף חזק אצלה שהיא יודעת שדיוויד הרג את קונארד, אם הוא יעשה משהו שלא לטעמה היא תמיד יכולה לאיים עליו.
מישהו שכל העולם רימה אותו והיה בכלא ובמסתור 20 שנה, ישר מאמין לחשודה מרכזית רק כי היא טוענת שהיא לא אשמה? וישר מפקיר את גורלו בידיה? הזוי!
וכל כך מהר מאמין לה שהוא בכלל לא בודק מה עם אמנדה.
וכמו שאחרים העלו בפרק הקודם- למה הוא לא מחפש את נולן?
ועכשיו שהוא יודע שאמנדה בחיים למה הוא לא קורא לה מעל הבמה בהצהרה שלו, וכך מוודא שהיא תדע עליו?

דיוויד לא הפסיק לאהוב אותה אף פעם +
על אמילי/ אמנדה

וזה רק הטבע האנושי לקוות שהאישה שאהבת כ"כ הרבה זמן היא חפה מפשע. טבעי להיות תמים ונאיבי, במיוחד אחרי הגיהנום שהוא עבר במשך 20 שנה. אנחנו עדיין לא יודעים למה באמת נכלא וע"י מי, או מה היה הקטע שם.
והוא לא יודע שאמנדה בחיים! בפרומו של הפרק הבא רואים אותו מצהיר שיגלה מה באמת קרה לבת שלו והולך לקבר שלה.

קצת תשובות

דיויד אמר במשטרה שקונראד שילם לאנשים שיחזיקו ויענו אותו. קונראד לא היה אמור להיות שם באופן אישי.
איך דיויד היה אמור לדעת שהוא נחשב לחף מפשע? הוא היה סגור וכלוא, ע"פ הסיפור שלו, בלי גישה לידיעות מהעולם החיצוני (פושעים שמשתמשים בעינויים הם לא בדיוק מסוג האנשים שמעניקים לאסירים שלהם זכויות כלשהן, כמו חשיפה לכלי תקשורת, או אמצעים מעבר לקיום הבסיסי ביותר).
היה הרבה יותר מוזר אם הוא היה לא היה משחק את המופתע...

בקשר לזה ששיחררו אותו מבלי לבדוק את הסיפור - חזרו כמה פעמים בפרק על כך שהשחרור והזיכוי הסופי שלו יהיו תלויים בבדיקה ואימות הנתונים שהוא מסר. כמו כן, מפקד המשטרה אמר במסיבת עיתונאים שלמרות שהסיפור עדיין טעון בדיקה, הם משחררים אותו כמחווה של רצון טוב (בכל זאת האיש היה כלוא ע"י המדינה לשווא במשך שנים רבות, שמו הושחר וחייו נהרסו... ויכול להיות שבגלל זה ויתרו לו על נסיון הגניבה. ולגבי אמילי - היא כביכול לא זיהתה אותו במסדר זיהוי ולא רצתה להגיש תלונה. המשטרה לא אמורה להמשיך לבדוק את הכיוון הזה אם לא מגישים תלונה).

לגבי החור של החצי שנה - ויקטוריה העלתה את הנושא הזה ראשונה בפרק הקודם.
היא אמרה לדיויד שיש חור לא מוסבר של חצי שנה מאז רצח קונראד, שכדאי שהוא ידע להסביר בבוא העת. אז זה ההסבר שלו - הוא היה כלוא ע"י אנשי קונראד מי יודע איפה, אולי הכסף למשכורות ועלויות מחיה המשיך להגיע אליהם בהוראות קבע שקונראד לא הפסיק כי הוא מת...

תיקונים ותשובות (הפרק כבר שודר, לא? בכל מקרה-
)

דיוויד באמת אמר שהאנשים של קונראד החזיקו בו עד עכשיו ושרק עכשיו הצליח לברוח. וברור שהיה צריך להעמיד פני מופתע כדי להסיר מעצמו את החשד שאולי הוא רצח אותו. זה הכי הגיוני בעולם.
הסיבה שפוטרים או מזה היא כי תחשבי, הוא הואשם בשוגג בפשעים הרצחניים ההם. מה זה גניבה מחנות ופריצה לבית בהשוואה לזה? אחרי כל העוול שנעשה לו, מי ירצה להחזיק אותו על כזה דבר? חוץ מזה שמנקודת מבט הומנית, בנאדם שהיה כלוא במשך איזה 20 שנה ועבר התעללות- מי יכול להאשים אותו על כך שגונב מחנות כדי להתקיים או שפורץ לבית של אלה שהפלילו אותו בפשעים המתועבים האלה?

יסמין@

New member
אבל הרי זו בדיוק אחת מהפואנטות שלי

"בנאדם שהיה כלוא במשך איזה 20 שנה ועבר התעללות" - אלו הוכחות יש לטענות אלו מלבד פצעים טריים על הגב??? פצעים טריים על הגב לא יכולים להוכיח זאת ובוודאי לא כהוכחה יחידה שאין לה שום ביסוס נוסף.

אין להם סיבה לא להאמין לו

קונראד הודה שהפליל אותו, והם אמרו לו שייקחו אותו למקום שבו טען שכלאו אותו. אולי לא הראו את זה, אבל זה יכול היה לקרות כאילו אוף סקרין, בלי שרואים. כמו נגיד מה שקרה כשאמילי סיפרה לשרלוט שהיא אחותה, כשרק ראינו את התגובה שלה ולא פירוט של איך סיפרה לה ואיך הגיבה.

אבל אולי את שוכחת

שברוב המכריע של השנים האלה הוא היה אסיר של המדינה.
שעשתה טעות.
וכלאה אדם חף מפשע.

ולכן הוא שוחרר, כרגע, במחווה של רצון טוב, עד שהנסיבות יתבררו.
לא שיחררו אותו כרגע בגלל הפצעים או הסיפורים שלו.

(וגם אם יתברר הוא רצח את קונראד או מישהו אחר - הוא הרי כבר ריצה את העונש שלו מראש...)

יסמין@

New member
לא נראה

לי שאפשר לרצות עונש מראש. אדם יושב בכלא על עבירה X ולאחר שנים מתברר שהוא היה חף מפשע לגבי עבירה X אבל בינתיים הוא רצח. לא נראה לי שיאמרו לו: אוקיי, כבר ריצית את עונשך.

אבדתי אמון מוחלט בסדרה

דייוויד מזהה את שרלוט, אותה הוא ראה ל10 דקות כשהיא הייתה תינוקת, אבל את הבת שלו, אותה הוא גידל איזה 10 שנים, הוא לא מזהה? fts

למעלה