פרקט בממד

פרקט בממד

הי האם יש מבחינת התקנים בעיה לשים פרקט למינציה בממד? אנחנו בונים בית חדש, האם בבדיקות של מכון התקנים או טופס 4 יש עם זה בעיה או שזה מותר? תודה!

מאגר

New member
חד משמעית כן

לא יעבירו את הבית ביקורת עם רקט בממ"ד

פיטנגו4

New member
אתה יכול להסביר לי למה, בבקשה?

במרתף שהוא מקלט מותר PVC למה אסור פרקט בממ"ד??? אני סתם מחפשת את ההגיון

מאגר

New member
לפטנגו4 שאתה שאלה נכונה איפו ההיגיון בדבר

אילו הייתה נוסע לראשל"צ למפקדת פיקוד העורף הייתה רואה כי בכניסה יושב ש.ג. שתפקידו בין היתר מלבד לא לתת שאנשים לא רצויים להכנס לעצור גם את ההיגיון אז כדאי מאוד להפנות שאלה זו ליושבים שם שקובעים את הדברים.

רוני1955

Active member
הסבר

למעשה מותר להדביק PVC בממ"דים, ולא רק במקלטים. הסיבה היא פשוטה. במקרה של הפצצה, הממ"ד בולם את ההדף, הקירות והרצפה נמתחים קצת כלפי פנים, וריצוף או פרקט עלול להתנתק ממקומו ולפגוע במי ששוהה שם. מאותה סיבה בדיוק יש עובי טיח מכסימלי שמותר לטייח ממ"ד מבפנים. רצפת PVC היא גמישה, ולא ניתקת מהבטון במקרה של אמת. זה אולי נשמע הזוי, אבל זה ההגיון שמאחורי זה.

פיטנגו4

New member
לעוף ממקומו?

אולי לפני כן יעופו הספרים מהמדפים, והצעצועים של הילד מהרצפה.
אם הכוונה שלהם שממ"ד ישאר ריק ועירום רק םע טיח תקני ורצפה תקנית, הם באשליות. ממ"דים מתפקדים כחדרי ארונות, חדרי עבודה וחדרי ילדים. הם לא ריקים. אצלי, החלפנו ריצפה בממ"ד (לגרניט פורצלן) ולכן לפני שחודש הוא פונה מתכולתו, כולל ארון הקיר, הספה וכו'. לפני שבוע הכל הוחזר פנימה. לקח לי כמה שעות טובות לפרק את הארגזים ולהעמיס הכל על המדפים ובארונות. אני אזרחית אחרית, יש לי ממ"ד אטום, דלת תיקנית ומערכת של בית-אל לסינון. אבל אין מצב שאפנה את תכולת הממ"ד לפני התראה על מלחמה. אז פרקט זה לא מה שמשנה אצלי...

tomshpil

New member
סתם לצורך העניין

ממ"ד עם ארונות או מדפי ספרים שתלויים על הקיר הוא הרבה יותר מסוכן לשוכניו מאשר ממ"ד לא אטום. סטטיסטית, הסיכוי לפגיעה של נשק כימי ביולוגי הוא הרבה יותר נמוך מהסיכוי לפגיעה קונבצנציונאלית ואפילו משנית שתגרום להדף שיעיף מהקירות את כל מה שתלוי עליהם.

tomshpil

New member
זה עדיין לא שולל פרקט

נכון שזה ההגיון שעומד מאחורי הדרישות המחמירות לטיח, איסור תליית חפצים וכו', אבל זה לא תקף לגבי הרצפה כי לפי שיטה זו אסור לרצף גם באריחים רגילים. הסכנה גם ל"התעופפות" כלפי מעלה היא נמוכה משמעותית מהסכנה שצפוייה מהקירות ומהתקרה, ובגלל זה גם איסור תלייה במקלט הוא מעל גובה מסויים, למשל. בקיצור, מותר פרקט.

איריסג

New member
דווקא העבירו ועוד איך....

גם ביקורת איזוטופ של תקינות ממ"ד (אטימות ועובי טיח) וגם טופס 4. - שתי הבדיקות נערכו אחרי שהפרקט כבר היה מותקן בממ"ד.

איריסג

New member
מנסיון אישי שלי בשנה האחרונה אין שום בעיה

התקנו את הפרקט ורק אחר כך באו מאיזוטופ לעשות בדיקת עובי טיח ואטימות וכו' - העבירו אותנו בלי שום בעיה. אחר כך גם בא המפקח של שרונים לביקורת לפני טופס 4 - וממש לא עניין אותו במה מרוצף הממ"ד. עברנו את שתי הבדיקות בלי בעיה ובלי תהיות מיותרות.

למעלה