פריקה

פריקה

היום בבוקר אמא שלו מתקשרת ומספרת לי שהיא דיברה עם המפקד שלו והוא חולה, לא נלחצתי כי ידעתי שהיא תמיד מגזימה. ב-7 בערב הוא מתקשר אחרי שבוע שלא יכלנו לדבר, הוא אומר שיש לו בדיוק 2 דקות לדבר (אנחנו רגילים לדבר כל יום שעות ופתאום 2 דקות פעם בשבוע...) הוא סיפר שלא טוב לו שהוא לא מרגיש טוב. שאלתי אותו מה קורה, ואז הוא סיפר לי שהוא לא רצה לדבר איתי על זה עד עכשיו אבל הוא לא מצליח לישון בלילות כבר חודש, שהוא פחד שאני אדאג וששולחים אותו לקבן בגלל זה ביום ראשון. אז הוא אמר שהוא חייב לנתק ושהוא אוהב אותי וסגר. השיחה הזו הדאיגה אותי ממש. התקשרתי לאמא שלו, היא אמרה לי שהוא ביקש שהיא לא תגיד כלום אבל יש לו סיוטים בלילות שקשורים לצבא ובגלל זה הוא לא יכול לישון. נלחצתי, אמרתי לה שאסור לו להגיד את זה לקב"ן שיעיפו אותו על סעיף נפשי מהצבא, שאני לא מבינה למה הוא לא סיפר לנו כלום עד עכשיו.... אני לא כל כך יודעת מה לעשות, אני מתחרפנת. אני לא יכולה לדבר איתו, לנסות להבין מה שלומו, לעזור לו, להבהיר לו שלא רק שהוא יעוף מהקורס אלא הוא גם יעוף מהצבא, להגיד לו שיעזר בחברים, לעודד אותו. את האמת נפגעתי גם אישית, הוא תמיד מספר לי הכל מה קרה הפעם? חשבתי שכשיש לו בעיה הוא תמיד יבוא לספר לי. איך אני בכלל יכולה לכעוס עליו כשהמצב הנפשי שלו כל כך נורא? חוסר היכולת לעשות עם זה משהו מחרפן אותי....

ברור שהוא צריך לראות קב"ן!

ולא "יעיפו" אותו בגלל זה מהצבא, יוציאו אותו בגלל זה מהצבא (נראה לי, לא יודעת אם זה מוביל ל21) הוא סובל, הצבא גורם לו לסיוטים ולבעיה נפשית, ואת מצפה שהוא יישאר שם?

אממ

הוא סובל כי הוא לא סיפר את זה לאף אחד, כי הוא חשב שהוא יכול להתמודד עם זה בעצמו, הוא סובל כי הוא ילד של אמא אבל הוא יכול להתגר על זה הוא סתם עושה מזה כרגע סיפור. וכן אם הוא יצא מהצבא על סעיף נפשי אני יודעת שזה יגמור לו את החיים לא בגלל שזה כתם אלא בגלל שהוא לא יוכל לחיות עם עצמו, לשרת שירות משמעותי בצבא זה אחד הדברים שהכי חשובים לו בחיים.

שמעי,

את נשמעת לי די מזלזלת- הוא ילד של אימא, הוא סתם עושה מזה סיפור? הוא לא דיבר איתך על זה, מאיפה את יודעת מה הוא מרגיש ומה זה עושה לו? יש לך מושג מה זה לא להצליח לישון כי הסיוטים האלה כל הזמן חוזרים? אני מקווה בשבילך שלא! ושירות משמעותי לא בהכרח אומר לעשות דברים שיפגעו בו, הוא יכול לעשות שירות משמעותי גם במקומות אחרים. אני חושבת שבריאות הנפש שלו קודמת.

toxic babe

New member
מובן למה הוא לא משתף אותך

כי הוא לא רוצה לחשוף את הצד הפגיע שלו, אגו גברי תמיד מביס את הכל. אני גם מבינה למה את כועסת, כי בתור חברה את מצפה לפתיחות ושהוא יספר לך מה עובר עליו ותוכלי לעזור לו. במקרה הזה את לא יכולה לעזור. גם חבר שלי עבר תקופה כזאת, שהוא פשוט לא היה יכול לדבר עם אף אחד והוא היה מסתגר בתוך עצמו, בגלל כל מיני מראות זוועתיות מהצבא. אם המצב שלו באמת לא טוב עדיף שהוא יראה קב"ן כי זה נועד בדיוק למקרים כאלו. יש כאלו שמסוגלים להדחיק ולהשאיר את זה בתור זיכרון ויש כאלו שהזיכרונות רודפים אחריהם והם לא מסוגלים לישון בלילות. תנסי לתמוך בצורה כזאת שתראי שאת תמיד שם בשבילו מחכה לו ואוהבת, תשלחי לו אסאמאסים שיזכירו לו את זה. אל תדאגי, זה יעבור....

אממ כמה זמן הוא בצבא?

והוא קרבי, נכון? אני מבינה שנעלבת שחבר שלך לא סיפר לך, אבל כמו שאמרו לך זה האגו הגברי, הוא רגיל להיות החזק ופתאום הוא קצת נשבר והוא לא רוצה שתראי אותו ככה ובנוסף הוא כנראה ידע שככה תגיבי, אני באמת אנסה להגיד את זה בלי להעליב, אבל זאת תגובה מגעילה. תאמיני לי שאם הוא הגיע למצב כזה אז זה לא סתם והוא עובר משהו ממש רציני ובאמת באמת קשה לו. אולי קשה לך להבין כי את לא יודעת מה הוא עובר בצבא ובנוסף מה עובר עליו אישית ואיך הוא מתמודד עם זה. מניסיון, תיהיי שם בשבילו ותכניסי לו לראש כמו מנטרה שגם אם הוא רואה קבן זה לא כל כך נורא ושאת אוהבת אותו בכל מקרה ושגם אם הוא יצא מהקרבי או מהצבא בכלל אז תיהיי שם בשבילו. כי זה מצב ממש פגיע ואת כרגע בעמדה נורא חשובה, והוא גם ככה במצב רע מאוד אז אל תיהיי זאת שעושה לו עוד יותר רע כמו שכתבת כאן "אמרתי לה שאסור לו להגיד את זה לקב"ן שיעיפו אותו על סעיף נפשי מהצבא".. כי הוא יילך לקבן בהרגשה נוראית שאת חושבת שהוא טועה ועושה משהו רע או יותר גרוע לא יילך לקבן והוא יכול להתדרדר. אם שלחו אותו לקבן יש לזה סיבה, והקבן יודע מה הוא עושה ואם הוא יחליט להקל עליו קבלי את זה בהבנה ובתמיכה.

אוף

קודם כל אין לי שום דרך לדבר איתו ככה שאני אפילו לא יכולה לתמוך בו או לא לתמוךבו,, כרגע זה בעיקר לשבת בתוך המיץ של עצמי ולנסות להבין מה גרם לו להגיע למצב כזה. הוא בקורס חובלים כלומר הוא התחיל רק את הקורס לפני שבוע, ככה שבאמת לא מובן לי מה גרם לו לסיוטים זה לא שהוא ראה משהו שיעורר בו את זה הוא לא עוד לא היה בשטח. וכולן פה מדברות על אגו אז נכון לגברים בדרך כלל יש את הדחף לא לספר אבל הוא באמת לא כזה, הוא בחיים לא התבייש לבכות לפני להתלונן, לכעוס, על שום דבר והיו דברים קשים בשנתיים שאנחנו ביחד מה גרם לו דווקא עכשיו להסתיר את זה ממני אחרי שהבטחנו שהצבא הוא לא מה שישנה את הקשר שלנו.

זה לא קשור

שזה רק תחילת הקורס. יש הרבה שזה דווקא בא להם בטירונות. אני לא מדברת על הלם קרב, אלא על חוסר התאמה למסגרת שהיא כל כך נוקשה ולא נותנת מקום לביטוי עצמי ולמצויינות וכד'.. הרבה פעמים החייל הוא בסדר, והצבא מוציא אותו מהמסגרת הספציפית שהוא נמצא בו כי ה-צ-ב-א לא מסוגל להתמודד עם החייל. זאת אומרת שאם לצבא היה את הכלים בתוך הקורס להתמודד איתו לא יוציאו אותו.. חח הבנת? קצת הסתרבלתי בהסבר. צבא לא משנה את הקשר, אבל הוא משנה את האנשים וזה לא משנה מה התפקיד שמשרתים בו, זה שינוי דרסטי בחיים שלך וכל שינוי מוביל לשינוי פנימי כלשהו, אם אתם מספיק חזקים אתם תעברו את הבעיות שלו וגם את כל הצבא. הצבא מהווה מכשול, אבל הפורום הזה הוא הוכחה שגם את המכשול הזה אפשר לעבור. בהצלחה לך ולו ולכם ביחד
ובאמת, תיהיי שם בשבילו ותנסי להיות הכי מבינה גם אם יש לך ספקות.. הוא כל כך צריך אותך כרגע.. תסבירי לו שהקבן הוא לטובתו והוא ר-ק יעזור לו.

זה השינוי

בתור מי שכמעט חוותה את מה שאת חווה -אני דיברתי איתו המון ועודכנתי כל הזמן כי האקס היה חייל בודד ואני גם הייתי במובן מסוים על התפקיד האמא אני יכולה לומר לך- אין פה הלם קרב , מה שיש זה קורס סופר קשה במסגרת שהיא נורא שונה מהאזרחות, זה שינוי אדיר מכל מה שהוא היה רגיל אליו, פיתאום אין את הלשתות קפה שרוצים ולהדליק סיגריה שבא פיתאום חשק , אין לקפוץ עם החבר'ה לבירה רק כי כיף בכלל מעטות ההחלטות שהחיילים מחליטים בעצמםזה יכול להטריף, זה מטריף ולא צריך יותר מזה. והצבא משנה את הבן אדם- לא את הקשר אלא את הבחור שבקשר.... האקס שלי הפך למנייאק בחורים אחרים לאדישים, אחרים לביישנים, כל אחד תופס שם גוון אחר, וזה קשה אני יודעת והרבה מאוד בכיתי על מה שקרה לו , ניסיתי להוציא אותו מזה בכל דרך, נלחמתי בו ובמנייאקיות, עשיתי הכל כדיי שייעוף מהצבא , נלחמתי בשביל מי שהיכרתי באהבה אינסוף בסופו של דבר הוא עשה מה שטוב לו ואני היום מאוד מרחוק רגועה לגביו- הוא הצליח. בכל אופן אני תמיד פה ואת מוזמנת ליצור קשר עברתי את זה....

McBlack

New member
נו באמת חובלים... אז במקרה גרוע יכולים גם

לשלוח אותו לשיריון. זה באמת לא קשור בך, אין לך כ"כ מה להתבשל עם זה...

MrsNoOne

New member
לא מוציאים קבן כ"כ מהר היום

א. בטוח שינסו לפתור את זה לפני שיוציאו אותו על 21 נפשי.\ ב. אם הוא יאמר שחשוב לו לשרת אני דיי בטוחה שלא יעיפו אותו. אבל סביר שישבצו אותו ביחידה אחרת שלא תגרום לו סיוטים. שיסיים את השרות ויתרום רק בתחום שהוא מסוגל לתפקד בו. הצבא לא מוותר כ"כ בקלות על כח אדם.

McBlack

New member
זה נורמלי לחלוטין

הרבה חיילים מגיעים למצב כמו שלו. אסור לו לא להגיד את זה לקב"ן אחרת הבחור יתחרפן. אני מכירה הרבה קרביים ששמרו ושומרים את כל הבעיות האלה לעצמם ודוגרי? כואב לי עליהם. נדפק להם משהו בראש. נהיו אדישים. מסוגרים בתוך עצמם. את יכולה להתעודד מזה שהוא בכלל שיתף מישהו בזה. שהוא רגיש (ויכול להיות שבגלל זה גם לא סיפר לך - שלא תחשבי שהוא מתבכיין ושקשה לו). קב"ן זה לא סיפור גדול... זה סתם נשמע מפוצץ אם לא מכירים כאלה. במקרה הכי גרוע, אם הקב"ן לא יוכל לעזור לו להתמודד עם החששות שלו, יעבירו אותו למפקדה או למז"י.

למעלה