פרוייקט הגומייה

anmu

New member
פרוייקט הגומייה

אני מודה, שמעתי עליהם קצת באיחור... אבל בכ"ז -- מה דעתכם?

אף פעם לא מאוחר להכיר

דברים נפלאים. עד היום היו לא מעט נסיונות לקחת את השירים של דילן ולעשות להם עליה או אם תרצה להחזיר אותם לשורשים שלהם, הכי קרוב לזה היה דני מסנג בתקליט הראשון שלו אבל "פרוייקט הגומיה" באמת העיזו ואני כמו הרבה אחרים מוריד לפניהם את הכובע. כמו שאתה יכול להבין אני אוהב את הדיסק הזה, בעיקר בגלל שהם הוכיחו בו שלא חייבים להיות יהונתן גפן (כבודו במקומו נשאר) בכדי לתרגם משיריו של דילן ועוד השתדלו לעשות את השירים בצורה נאמנה שהם נשמעים כמו במקור. לצערי, אחרי דיסק נוסף שלהם עם אריאל קליינר הם התפרקו, אבל אני יכול לשמח אותך בזה ששמעתי על כוונה להוציא את הדיסק הזה - "רוחות של טמטום" בהדפסה חדשה עם כמה שירים נוספים שעוד לא יצאו, ביניהם ביצוע שלהם ל"עוד כוס קפה אחד".

anmu

New member
נשמע מעניין....

אתה יודע אם אפשר להשיג את הדיסק בחנויות דיסקים או שהוא אזל מזמן...?

idoroll

New member
אני קניתי את העותק שלי ממזמן.

בערך לפני שנה באזון השלישית בתל אביב,ואז היו להם עוד כמה עותקים שם. גם אני שמעתי שמועות על כך שרוצים להוציא אותו שוב, אז אולי שווה לחכות ... אחד הדיסקים האהובים עלי בכלל, יש שם כמה ביצועים מבריקים לשירים לא הכי מינסטירימים של דילן - סניור, אנגלינה, המלכה אסתר וכו' מומלץ בחום לכל אוהבי דילן.

anmu

New member
אם חיכיתי עד עכשיו

כנראה שזה יחכה עוד קצת.... ( :

בעניין השיר Senor

לדעתי אין גירסה שמשתווה לזו של ג'רי גרסיה ז"ל, מי שהיה כידוע סולן להקת "גרייטפול דד" והקדיש לא מעט זמן לביצועים לשיריו של דילן, בין אם במסגרת הלהקה ובקריירת הסולו שלו. היפה הוא שג'רי לא רק שבחר לבצע אותם אלא שהיה חשוב לו להעביר אותם איזה שידרוג כלשהו. ובאמת עם כל הכבוד לכל האמנים שביצעו משיריו של דילן, אי-אפשר להשוות אותם לביצועים של ג'רי. תקשיבו להם ואז תבינו שמדובר פשוט בליגה אחרת משאר הביצועים ששיריו של דילן זכו להם.

idoroll

New member
רק עכשיו ראתי את התגובה הזאת.

איפה אפשר למצוא את כל הביצועים האלה ? הם רוכזו בדיסק כלשהו ?

אתה יכול להשיג את הביצועים

בכמה דרכים. ראשית בדיסקים נפרדים, פרט לדיסק המוכר שדילן הוציא בסוף שנות ה-80' עם גרייטפול דד (ולדעתי הוא חלש מאוד), יצא לפני כמה שנים אוסף שנקרא Postcards of the Hanging שמורכב מכמה הופעות. זה לגבי ההביצועים של גרייטפול-דד. לג'רי גרסיה כאמור היתה גם קריירה נפרדת מזו של הלהקה, וגם בה הוא הקדיש כמה ביצועים לשיריו של דילן. תוכל למצוא אותם בדיסק כפול בהופעה שכוללת גם שירים אחרים שהם לא רק של דילן. כל זה לגבי האפשרות הראשונה שיש לך שאני באופן אישי הלכתי עליה, כי אני גם אוהב את המוסיקה של ג'רי גרסיה. לך אני מציע לקנות דיסק אחד שמרכז את המיטב של הכל, עם הלהקה ובלעדיה וגם בהרכב אחר שג'רי היה חבר בו.

idoroll

New member
תודה רבה.

אני חושב שאני אזמין את Garcia Plays Dylan , ואולי סוף סוף גם אזמין את הדיסק הכפול של ה traveling wilburys .

למעלה