פרוטוקול NetBEUI?

pulse21

New member
פרוטוקול NetBEUI?

שלום לכולם! יש לי מחשב בודד חלונות 98 מהדורה שניה, שמחובר לרשת דרך מודם Orckit (ADSL). האם התקנה של פרוטוקול NetBEUI יתן הגנה ל-port139 או שיפתח פרצה?
 

WaVeMaN

New member
יפתח פרצה, וגם יתכן מאוד ...

שיאט לך את הגלישה.
 

pulse21

New member
איך אתה מסביר את זה?

קרוב לוודאי שהפרוטוקול לא מאיט את הגלישה. 1) לפי הבדיקה ניסיתי להוריד קובץ באתר מסוים באותה שעה, שיש לי NetBEUI. 2) אחר כך מחקתי את NetBEUI, וניסיתי להוריד את אותו דבר באותה שעה באותו אתר. 3) מה שראיתי שהמהירות לא השתנתה. איך אתה מסביר את זה?
 

antidot

New member
--->

פרוטוקול NetBEUI כשלעצמו לא מהווה פרצה מנקודת מבט של הפורץ הפוטנציאלי. הפרוטוקול הוא non routable ז"א לא ניתן לניתוב. התקשורת באינטרנט מתבססת על חבילת פרוטוקולים TCP/IP. פרוטוקול NetBEUI יכול להתקיים רק בתוך רשת לא ממותגת. ברגע שהחיבור לאינטרנט מבוצע על בסיס חיוג/ADSL/כבלים וכו´ הפרוטוקול לא יכול לעבור את המודם. פורטים 135-139 הם פורטים של TCP ו-UDP בהם משתמש Netbios Over TCP/IP שזה פרוטוקול לשיתוף קבצים ומשאבים. ברגע שלא מאפשרים את האופציה, לא קיימת פרצה שכנראה אליה אתה מתכוון. בגישה לאינטרנט פרוטוקול NetBEUI לא בא לידי שימוש ולכן אינו יכול להשפיע על מהירות הגלישה. מה שכן, ריבוי פרוטוקולים במחשב יכול לגרום לתופעות בלתי צפויות וככלל מומלץ להמעיט בכמות הפרוטוקולים המותקנים. Antid0t
 
למעלה