פרדי והפסנתר

khammel

New member
פרדי והפסנתר

בעבקות תוכנית רדיו ששמעתי הבוקר ובה השדרן הילל להקה כלשהי על כך שהכזירה את הפסנתר לחזית הרוקנרול, תהיתי מה דעתכם על תפקידו של הפסנתר בלהקה ועל פרדי כפסנתרן. אנחנו מדברים הרבה על הגיטרה של בריאן ועל הסולואים שלו, אבל בעצם, תפקידי הפסנתר לא פחות חשובים ואולי אפילו יותר דומיננטיים בחלק מהשירים. קחו לדוגמה את הרפסודיה...אפשר בכלל לדמיין אותה בלי הפתיח של הפסנתר? או בכלל בלי פסנתר?
טוב, ברור שזו כבר הקצנה אבל בכל זאת, נראה לי שראוי לדבר קצת על תפקיד הפסנתר בשירי הלהקה ואולי על חסרונו בשירים מסויימים או החלפתו בסינתיסייזר (איכס?). אני מאד אוהבת פסנתר כחלק משירי רוק. יש משהו קסום בשילוב של הכלי הזה במוזיקת רוקנרול. במיוחד אני אוהבת את הפסנתר ב-ADATR. אני חושבת שהוא כלי מאד דומיננטי באלבום הזה ואולי בגלל זה האלבום תמיד מרגיש לי קצת יותר רגוע/מופנם מ-ADATO אבל גם יותר מרגש ו"אינטימי". בין אם זה You and I או Somebody to Love, זה מבריק. וכמובן, Millionaire Waltz הנפלא. מה אתכם? אוהבים פסנתר בשירי הלהקה? איך פרדי כפסנתרן, לדעתכם?

MichalEe

New member
פסנתרים אצל קווין

אני ממש מסכימה איתך! הפסנתר בשירי קווין, בעיקר בתקופה המוקדמת, ה"תמימה" ונטולת הסינתיסייזרים, היה מאוד דומיננטי וחשוב. בכלל - כל אחד היה מוכשר בנגינה ויש קטעים בלתי נשכחים עם כל אחד מכלי הנגינה, והשילוב הזה הוא מה שעשה את הסגנון המוזיקלי של קווין למה שהוא. לפני כמה זמן שמעתי את Get Down, Make Love, שיר שנראה לי מאוד סתמי ולא חשוב בדרך כלל, אבל פתאום שמעתי שמבחינה מוזיקלית כל הצלילים שם משתלבים מצוין ומתאימים לאווירה המשובבת של השיר. כל אחד מחברי הלהקה הצטיין בתחומו, ופרדי - מכיוון שההודעה מדברת עליו בעצם, היה מוכשר בהלחנה, בשירה ובנגינה. מהבחינה הזאת, נורא מעצבן אותי שלקחו את סשה ברון כהן לשחק אותו, כי לא נראה לי שהוא יצליח לייצג את הכשרון של פרדי, אלא רק את האישיות שלו (וחבל). מעניין איך יפתרו את זה. ועוד דבר - אני חושבת שכל שיר שהיה משולב בו פסנתר - הפסנתר הפך אותו למשהו מיוחד (כמו שכל אחד מכלי הנגינה עשה לשירים של קווין, ולכן, לדעתי, השירים של קווין הם מה שהם - מקוריים ומיוחדים), ולכן קשה לי לשים את האצבע על השיר ה"מפסונתר" הכי טוב של קווין.

MichalEe

New member
../images/Emo4.gif

אני לא בטוחה עד כמה הצלחתי להסביר את עצמי, יש לי עוד הרבה מה להוסיף, אבל אין לי זמן (פסיכומטרי! הצילו!)

פסנתר

לדעתי הפסנתר הוא מה שהופך את קווין לקווין. והוא כלי חשוב בתחום הרוק שהרבה להקות לא לוקחות בחשבון לעומתך, אני יכול לשים את האצבע (שלי) על שיר מפסונתר הכי טוב של קווין. כל השירים של קוין הם טובים, אבל יש משהו בהרמוניה בSSOR, ששום נגינת פסנתר לא יכולה להישוות עליו

MichalEe

New member
זה הצלצול שלי בטלפון :)

הוא שיר ממש מצוין, והוא באמת אחד מאותם שירים שהמנגינה והמילים פשוט מתאימים זה לזה. אבל אני חושבת על הפסנתר ב-In The Lap of the Gods (שניהם), וב- The Millionaire Walts, וב-BoRhap (למרות שהשיר עצמו כבר נמאס עליי מזמן), ובעוד מלא שירים, וממש קשה להחליט איזה מהם יותר טוב.

נכון

יש הרבה שירים טובים עם פסנתר, בדעה אישית אני אוהב את SSOR, כי יש שם משהו יפה, בעיקר בהתחלה בשילוב של רד ספיישל במלוא הכוח עם פסנתר העדין.

למעלה