פקידי הגירה

ShorT3

New member
פקידי הגירה

אני ואחותי הקטנה טסות עוד מעט לארצות הברית, כאשר שתינו נשהה אצל משפחה ואצל חבר שלי.
האם אני אמורה לרשום את שניהם ככתובת שבה נשהה ולומר לפקידי ההגירה שנשהה אצל שניהם?
חבר של ואני דיברנו לאחרונה על חתונה, ויכול להיות שלקראת סוף הטיול אחליט להישאר אצלו.
השאלה שלי היא מה קורה בכניסה? אני לא רוצה לנדב יותר מדי מידע, אך מצד שני גם לא לשקר.

טל ר

New member
אין יותר I-94

לכן לדעתי אין צורך לרשום שום דבר.
מה לומר לפקיד ההגירה - לענות למה שהוא ישאל. תשובה נכונה, אמיתית וקצרה.

טל ר

New member
תיקון

יש עדיין הצהרת מכס, כך שמה שכתבתי ("לא צריך לרשום שום דבר") אינו מדוייק. אין צורך לרשום כתובת בארה"ב.

ShorT3

New member
בדצמבר זה עוד היה :) אז...

אז ההתלבטות שלי היא האם להגיד שאנחנו נהיה בשני המקומות או שאחד גם מספיק?
כדי שלאחר מכן אם באמת נחליט שאנחנו מתחתנים, שלא יגידו שלא אמרתי את הכל בכניסה (אני מעריכה שיש להם אפשרות לדעת)

doronf65

New member
לא נראה בעייתי

נתחיל בזה שההגירה לא יודעים נתונים אישיים כמו אם התחתנת. זה לא עניינם. נמשיך בזה שזה לגמרי חוקי ולא בעייתי להתחתן. אין שום בעיה כל זמן שאת יוצאת בזמן לפי הגדרות הויזה שלך.

נסיים בזה שאם את מתכוונת, על סמך החתונה, להישאר בארה"ב ולחיות בה (מה שאנו קוראים "להגר"), זה אפשרי, אבל את צריכה לעשות את זה בזהירות על מנת שזה יהיה לפי החוק. אם זה המצב, דברי איתנו.

ShorT3

New member
אוקיי, במידה וזה המצב אז מה עלי לעשות?

חוץ מעניין ה-60 יום

ilanvag

New member
בגדול - זה עניין ה-60 יום.

תיזהרי גם לא לקחת איתך ציוד ודברים אשר יעידו על כוונה להישאר למשך תקופה ארוכה מאוד בארה"ב. הכוונה היא שאם במקרה תיפלי על בדיקה מדגמית, או שיעלה איזשהו חשד ויחליטו לפתוח לך את התיקים והמזוודות - שלא ימצאו שום דבר מחשיד.

ShorT3

New member
מה היית מגדיר כמחשיד?

לא מתכננת לקחת איתי כלום מלבד בגדים (וגם זה לא יותר מ-23 ק"ג) :)
וגם לא יותר מ-2K

ilanvag

New member
אז אם ככה, אין בעיה.

חשוד זה כל דבר שאנשים לא לוקחים איתם בדר"כ לטיול, ואשר עשוי ללמד על כוונות שונות מאשר טיול.

לדוגמה, אלבומי תמונות או כל מיני מסמכים שמטייל "סטנדרטי" לא צריך.

לדוגמה, הייתה פה מישהי, לפני כמה חודשים, אשר דיברה על לקחת את החיה שלה ביחד איתה (זה היה כלב או חתול, לא זוכר). נכון שיש אנשים שמטיילים עם בעלי חיים, אבל זה לא מאוד נפוץ, ועלול לעורר חשד.

doronf65

New member
במאמרים

יש פרוט של כל התהליך. תחת הגירה ע"ס איחוד משפחות דרך ארה"ב.

maGNV

New member
יש לספק את הכתובת בארה"ב בצ'ק-אין לטיסה

בין אם בצ'ק אין און ליין או בדלפק.
המידע שנרשם עד לפני שנה ומשהו ידנית על ידי הנוסעים בטופס I-94 פשוט עבר לאיסוף על ידי חברות התעופה והעברה מרוכזת שלו לרשויות cbp/dhs.

טל ר

New member
הבנתי - לא ידעתי

הפעם האחרונה שמלאתי I-94 היתה לפני זמן לא קצר...
אם כך, הייתי ממליץ לספק את הכתובת הראשונה בטיול.

debby12

New member
מנהל
על גבי טופס המכס צריך לציין כתובת בארה"ב

הנה פה קישור לטופס. כך שעדיין צריך לספק כתובת - אבל אלה כבר לא פקידי ההגירה שמסתכלים עליה (אלא פקידי המכס)

ולשואלת - מותר לך לשנות את דעתך ולהתחתן, רק ודאי שזה יקרה יותר מ-60 יום ממועד הכניסה שלך לארה"ב, אחרת זה בעייתי.

AlicePJ

New member
תיקון - היא יכולה להתחתן כבר ביום שהיא נוחתת

אין מניעה גם לשני תיירים להתחתן בארה"ב בלי שום קשר להגירה. היא צריכה לחכות 60 מהכניסה לארה"ב לפני הגשת המסמכים להגירה, אבל תאריך החתונה לא משנה. זה שהם התחתנו לא אומר שבוודאות היא רצתה להגר.

טל ר

New member
צודקת לגבי הטופס

טעות שלי, היה נדמה לי שצריך שם כתובת מגורים.
לעניין אילו פקידים - פקידי ההגירה מסתכלים על הטופס (ומשרבטים משהו עליו) ואחריהם פקידי המכס. בעבר אלו היו פקידים שונים לחלוטין (INS ו-Customs בהתאמה), היום גם אלו וגם אלו שייכים ל-CBP.

ShorT3

New member
כן את זה אני יודעת, השאלה שלי הייתה איזה

פרטים אני צריכה לספק בכניסה, האם להגיד שבאנו למשפחה, שבאנו למשפחה וחברים? כי אני זוכרת שהם כן מסתכלים על הכתובת הרשומה בטופס ושואלים מי גר שם.

AlicePJ

New member
על מה ששואלים - לענות את האמת. לא לספק

מידע שהם לא שואלים, אבל לא לשקר על מה שהם כן.

למעלה