פסיפלורה

hadarperi

New member
פסיפלורה

לפני שנה וחצי שתלנו שני שתילים של פסיפלורה נאכלת, משני זנים שונים. האחד הוא הזן הרגיל, זה עם העלים שיש להם 3 אצבעות. השני הוא זן עמיד יותר ואטי יותר, עלים רגילים פשוטים וגדולים (תמימים?) שהיה אמור להמשיך ולצמוח גם אחרי שהזן הרגיל מת (אמרו לנו שפסיפלורה מחזיקה מעמד כ-5 שנים). הזן העמיד נקנה מוולך שסיפר שזה פיתוח של מכון וולקני. בניגוד ל"רגיל", ה"עמיד" לא פרח בשנה שעברה, ובשבת האחרונה פתאום ראיתי עליו פרח מדהים ביופיו, בצבעי כחול-סגול-לבן, יותר גדול מה"רגיל" ובצבעוניות עזה יותר. היום פתאום אני רואה שכל הענף הפורח, שבשבת ראיתי עליו המון ניצנים לקראת פריחה - התייבש ומת! הלכתי בעקבותיו, כי כבר לא זכרתי איפה הצמח שתול, וראיתי אותו מנותק מהאדמה, כאילו נקרע ממנה. אין שום אפשרות שמישהו נכנס אלינו לגינה, והדבר היחיד שעולה בדעתי הוא שהוא נאכל ע"י מישהו, אולי אפילו הצב(ה) שמסתובבת כאן בגינה. מישהו יודע אם הגיוני שצב יאכל ענפי פסיפלורה (לפני שבועיים ראיתי אותה אוכלת גבעולים של קאלה). ויותר חשוב - אם אכניס את הצמח חזרה לאדמה - יש לו סיכוי? קחו בחשבון שכל הענפים שיצאו ממנו נראים יבשים וקמלים (קשה לזהות, כי הם מסתרגים על גדר עם המון מטפסים אחרים, ביניהם הפסיפלורה השנייה).
 

DADAS

New member
שלום להחזיר לאדמה את

גבול הרי אין מה להפסיד. כן צבים אוכלים את הגבעולים. המשך יום נעים
 
וכדאי ולהחזיר את הצב לשדה הפתוח, שם

מקומו הטבעי, בחברת בני מינו.
 

hadarperi

New member
לא הצבה הזו...

את הצבה הזו גילינו בגינה שלנו אחרי שקנינו את הבית, והיא חיה כאן הרבה מאוד זמן בלי לצאת מהגינה. זה אומר שנחמד לה כאן, והגינה שלנו מאוד לטעמה, תרתי משמע... אגב, אנחנו גרים באיזור עירוני לגמרי, כך שהשדות שבאיזור הזה הרבה פחות פתוחים ומוגנים מאשר הגינה.
 

רוּפֵן

New member
...הביאי לה צב...♂ ../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

וגם, "הגדירי" לה פינה שלה..! מקום אפלולי וקריר בצל עם 'ארגז חול רך'. לידו, תשליכי לה את שארייות המטבח - ירקות ופירות. הם מאוד אוהבים תותים !
 
זה גם אומר שהבעלים הקודמים של הגינה

לקח אותה בשבי... חשב שיהיה נחמד כזה. רופן צודק, היא בודדה, על כך אין ויכוח. כשהולכים בשדות פתאום מריחים ריח של צב. זה ריח חזק, מיוחד שכיף להריח, חלק מריחות החורש כמו ניחוח המרווה והזעתר. את מוזמנת להביא אותה לשדה מול ביתי, אני מריחה צבים לפעמים.
 

פיטנגו4

New member
נכון מאד

אסור להחזיק צב בשבי, זה גם לא חוקי וגם לא מוסרי. הכוונה שלך אולי טובה, אבל התוצאות לא. זה שהיא הרבה זמן שם, זה דווקא עושה את העניין יותר גרוע. גינה ביתית זה לא מקום טבעי לחיות בר. העצה של מיכל נכונה. צריך לשחרר אותה בטבע, לאו דוקא בשדה ליד כביש עירוני. מה דעתך לעשות בשבת טיול בטבע עם הצבה, וכשתראו צב - תשימו לידו את הצבה שלכם? תודה בשם הצבים. :)
 

עיזהה

New member
כן בטח, קחו אותה בכוח

ו"החזירו" אותה לשדה הפתוח(פתוח? מתי יבנו שם כביש?) שלא הכירה מעולם או שכחה כבר לפני שנים. מאוד הומני. ואולי גם את הארנבות באותה הזדמנות? שיבנו להן מחילה ביער, כנהוג? צבים, עד כמה שידוע לי, לא חיים בזוגות.
 

פיטנגו4

New member
לא חוקי לגדל חיות בר../images/Emo128.gif

צב הוא חית בר, ולכן גידולו לא בטבע אינו חוקי. לא אני קבעתי את החוק. והוא אחד מהחוקים הכי צודקים ונאורים שיש. אפשר לגדל גם קופים, יעלים או במבי חמוד. אפשר, יתכן שהם גם יחיו מספר שנים. זה לא אומר שזה נכון וטוב. וכן, זה גם לא חוקי. גם אדם יכול לחיות בכלא או בצינוק, אם יספקו לו מספיק אויר ואוכל, ואפילו להאריך שנים. זה לא אומר שאלו חיים טובים. תעשו מה שתרצו, אני לא אכנס יותר לויכוח הזה כאן, כי זה לא הפורום הנכון. OK?
 

פיטנגו4

New member
וינק יותר טוב מוולך !

וולך הוא המפורסם יותר, אבל ממש באותו מושב ,גן השומרון, יש את משק משה וינק. היחס שם נהדר, הצמחים בדיוק אותם זנים שיש אצל ולך, וגם עוד הרבה צמחים אחרים (עצי פרי, דקלים, עצי נוי). והמחירים? לפני שבועיים רציתי לקנות גויאבה תותית. שתיל קטן עלה 100 ש"ח אצל ולך. לעומת זאת, אצל וינק קיבלתי יחס טוב פי כמה, שתיל יותר גדול (בגובה, בגזע, במיכל). שני (2) שתילים ושק קומפוסט עלו לי ביחד רק 100 ש"ח !!! אז, לא המותג חשוב, כי הרי שניהם מקבלים אותם זנים ממכון וולקני, אבל אצל וולך משלים גם עבור הפרסום. למי שיתענין - לא, לא משלמים לי אחוזים.... פשוט בא לי להגיד מילה טובה!
 

רוּפֵן

New member
..איזו התקפה..!? חברה.. באמת !!?!

צב בגינה..הפרטית.., אז מה ?! אין לכם כלבים ? חתולים ? תוכים ?! סוסים, חמורים.... מדוע אתם לא משחררים אותם לטבע ? מה לא בסדר בצבה בגינה ?! בייחוד אם היא נשארת.. לפני כחודש, הבאתי צבה מבוגרת, אלינו לגינה, מאחר שקצת חששתי מהמקום בו היא נמצאה.., כביש ! החליטה שלא מתאים לה.. ועזבה..! אם הייתה נשארת ? מה הבעייה ?! אמי ז"ל, החזיקה אצלה בבית - בעיר - בקומה שנייה (על עמודים), צב או צבה קטנה, שהכלבה הביאה לה הביתה ברוב ששון ושמחה. שנים ארוכות, שהתה הצבה אצל אמי בבית. בלילה, הייתה נדחקת לפינת חדר השינה, ליד אמי, והייתה ישנה שם. רצתה לאכול ? הגיעה למטבח וקיבלה. בקיץ בימים חמים, הייתה אמי, מרימה אותה ומכניסה אותה לכיור המטבח (החלבי !!!) ופותח זרם מים דק, והצבה הייתה מתייצבת מתחת לסילון המים, ומוציאה את ראשה החוצה, כמה שיותר, ונהנית מקילוח המים. אז..."תנו לחיות לחיות"? דילמה פילוסופית..?! איפה יותר מסוכן לצבה, בטבע או בגינה ?!
 

ד ר א ל

New member
גם לנו היה צב לתקופה קצרה

שמצאנו במכל אשפה אצלנו ברחוב, והבאנו לגינה הקטנטנה שלנו, ואחרי כמה ימים הוא החליט להמשיך לנדוד. אפרופו רופןבתור אחד שמממן את ההחלטה של בנק הפועלים לסבסד בחופש כמה אתרים, חיפשתי לצחוק, בסוף גם לא בכיתי, לא השאיר רושם. אך העניין הוא שהמליצו לי בעבר לעבור לבנק דיסקונט, וכמה כבר אני משלם עמלות יותר גבוהות? עוד לא שוכנעתי מספיק! אולי מישהו ישכנע אותי יותר לעומק? :)
 

רוּפֵן

New member
לא אפרט כאן...

אך את אותה ישות בנקאית.., ניצחתי..! ובגדול..!
ולא לשכוח..! הכל זה "שוק"..! לא לפחד מאף אחד ! כי, לא להם הממשלה !
 
למעלה